Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párom nem úgy akarja azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem úgy akarja azt esküvőt, mikor én? Valaki segítene? összetett kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval. abban egyetértünk, hogy szeretnénk az esküvőt mindketten, lánykérés is volt. amit én kitaláltam dátumot, arra azt mondja, h nem biztos, h szeretné. "nem mondom, hogy nem, de azt se, hogy akkor lesz"

Azt találtam ki, ha esetleg télen tartanánk egy szűkkörű polgárit, majd elutaznánk valahova melegbe (pl. két ünnep közt), az szerintetek jó ötlet lenne?


lagzit meg megtartanánk pár év múlva. Mert igazából az a baja, hogy anyuék kölcsönöznének most nekünk pénzt (lenne alaptőke is, és amit kapunk, azt is részletekben visszafizetnénk), később meg esetleg ki tudnánk egyedül is fizetni. És akkor most a mi kis tőkénkből (2-300E Ft) tartanánk egy kis polgárit, meg egy nagy nászutat.


szerintetek, jó ötlet?


2011. aug. 31. 22:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyár végén akartok elköltözni, akkor ha nyár elején elhacacárézod a pénzt nem lesz miből. A pénz az egy ilyen véges dolog. Amúgy szerintem is béna, hogy megtartjátok az esküvőt, aztán pár év múlva meg összehívjátok a rokonokat, igaz, hogy már rég házasok vagyunk, de tartsunk lagzit most, meg tessék hozni a nászajándékot is..
2011. aug. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nincs abban semmi baj ha a szülők segítenek a költségekben ha van nekik erre félretéve, később vissza is fizethetitek ha úgy egyeztek meg, csak aztán ezt majd te se felejtsd el ha a ti gyereketek esküvőjéről lessz szó.
2011. aug. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

szerintem előbb éljetek együtt, aztán majd meglátod...

de ez az egész nekem csak a mutogatásról szól...nem feleség akarsz igazából lenni, hanem mutogatni magad a nagy lagziban....

2011. szept. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem tartsatok kisebb esküvőt és lagzit, 3százból már nagyon szép 30 fős lagzi is kijön, ha alaposan körülnéztek. Barátokkal meg külön lehet lánybúcsút/legénybúcsút csinálni a lagzi helyett, amit szervezzenek ők :) Nászajándékba meg kérjetek borítékot a nászútra.

(A mi polgári+templomi+lagzis esküvőnk is ennyibe került - ruhával, gyűrűkkel miegymással - 3 éve egy panorámás 4 csillagos szállodában gazdag svédasztallal, élőzenével... stb. és a végén bőven pozitív lett a mérleg... Bár a férjem könyvelő :))

2011. szept. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

már együtt élünk. és nem éveket akarunk várni, max 2013 nyaráig. és szerinted, kedves válaszoló, ha nem az lenne a lényeg, hogy a felesége legyek, akkor miért akarnám előrehozni, legalább a polgárit? Olvasd már el még egyszer figyelmesen, miről van szó!


az itthoni hegyekbe is jó ötlet, csak tegnap hirtelen ez a hidegből-melegbe jutott eszembe


az a 200E ígyis-úgyis elfogyna, így legalább emlékezetes lenne.


Nem egyszer olvastam már itt is olyant, hogy a polgári esküvőt megtartották, mert fontos volt a papír, mint nekem, és 1-2 évvel később meg a rendes lagzit is

2011. szept. 1. 07:31
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon vártam, hogy mikor leszek a felesége, de ez nekem sok, ne haragudj.

Olybá tűnik kissé, mintha ez lenne az életed célja és értelme. VAgy attól félsz, hogy meggondolja magát? VAgy hogy elhagy?

TApasztalatból mondom (sok ilyet láttam, és itt is sok ilyet olvastam), hogy nem jó, ha erőlteted a saját vágyaidat és igényeidet. Az sem jó, ha nem fejezed ki. A kettő között kéne egy kompromisszum, ami egészséges. Ő a saját pénzetekből akarja állni, és szerintem ez szimpatikus. A szülők majd besegítenek, ha tudnak és akarnak. "mindig lesz heyle a pénznek". Ez is azt mutatja, hogy attól félsz, hogy meggondolja magát. Ha valami fontos neki is, meg neked is, akkor arra félre tudtok rakni.

Én nem ugranék bele egy házasságba, ha ennyire nem bíznék a szándékaiban a társamnak, és ennyire félnék, hogy meghiusul az esküvő. Ha ilyen alapvető problémák vannak, akkor az rá fogja nyomni a házasságra is a bélyegét.


A másik, amit felmerült bennem, hoyg ennyire vágyod a habos-babos esküvőt (ami persze nem baj, ha egészséges mértékű, és másokat nem bántasz vele -a vőlegényt sem). De rájöttem, hogy nem erről van szó, hiszen pont azt akarod eltolni, a polgárit pedig előrehozni. Tehát marad az első verzió, mint fennálló lehetőség.


Én elgondolkoznék a helyedben, hogy miért is ennyire fontos MINDENEKELŐTT, A VŐLEGÉNY AKARATA ELLENÉRE ez az esküvő, mert nem biztos, hogy jót jelez a lelkedben.

2011. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sok olyan ismerősömről hallottam, akiknek megvolt a polgári, és később akartak templomit+lagzit. Na ebből aztán nem lett semmi. Együtt élnek, meg minden, de újabb esküvőjük már nem volt, és már nem is lesz. Szerintem ez nagyon gyakran elmarad, ha nem egyszerre tartják az emberek, akkor már később sem lesz. De persze biztos vannak kivételek.
2011. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk lett volna rá keret, csak sajnáltam egy napra ilyen sok pénzt elkölteni, végül az alábbi konstrukciót találtuk ki:

- esküvő szűk családi körben

- pénz nagy része két hetes nászútra elköltve

- lagzi helyett egy "na, má' házasok vagyunk" farmeros buli a haverokkal.


Ez utóbbi olcsóbb, mert csak egy termet kell biztosítani, némi piát, a többit hozza mindenki és legalább van ürügy bulit csapni. A család megkapta a meghitt, hivatalos részt, a barátok megkapják az ivós-bulizós részt.

2011. szept. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Hová sietsz? Igaza van a férjednek.

És miért nem jó menyasszonynak lenni? Ha esetleg attól félsz, hogy közben meggondolja magát hát nem visszatartó erő a házasság sem.


De egyébként meg mond itt a jónép mindent, mit érdekel? Egyezzetek meg valamiben, ami mindkettőtöknek jó ( de tényleg mindkettőtöknek) és legyen az. Mindig van arany középút. Sok boldogságot!

2011. szept. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagy butaság. ne haragudj, nem bántani akarlak, tudom, ezt mindenki elképzeli valahogy, hogy hogy legyen, hogy hányan legyenek a lagzin, szép legyen, nagy legyen, egzotikus nászút, stb, stb.

de el kellene fogadnod, hogy nem tehetitek meg. egyszerűen nem szabad az összes megtakarításokat (sőt még annál is jóval többet) pár évre előre elkölteni!

vagy a hatalmas lagziról, vagy az egzotikus nászútról le kéne mondanod, hidd, el, nem ez a lényeg, nagy felhajtás nélkül is ugyanolyan boldogok lesztek, sőt még boldogabbak, mert akkor a következő években nem a lagzi miatt güriznétek még mindig, hanem haladhatnátok tovább az életben (lakás, kocsi, gyerekhez is pénz kell)

komolyan annyira fontos neked a nagy lakodalom, hogy éveket adnál érte az életedből?

2011. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!