Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párom nem úgy akarja azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem úgy akarja azt esküvőt, mikor én? Valaki segítene? összetett kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval. abban egyetértünk, hogy szeretnénk az esküvőt mindketten, lánykérés is volt. amit én kitaláltam dátumot, arra azt mondja, h nem biztos, h szeretné. "nem mondom, hogy nem, de azt se, hogy akkor lesz"

Azt találtam ki, ha esetleg télen tartanánk egy szűkkörű polgárit, majd elutaznánk valahova melegbe (pl. két ünnep közt), az szerintetek jó ötlet lenne?


lagzit meg megtartanánk pár év múlva. Mert igazából az a baja, hogy anyuék kölcsönöznének most nekünk pénzt (lenne alaptőke is, és amit kapunk, azt is részletekben visszafizetnénk), később meg esetleg ki tudnánk egyedül is fizetni. És akkor most a mi kis tőkénkből (2-300E Ft) tartanánk egy kis polgárit, meg egy nagy nászutat.


szerintetek, jó ötlet?


2011. aug. 31. 22:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
9:11 vagyok, még az kimaradt, hogy ebből a szempontból mindegy, hogy most tartjátok meg, és évekig fizetitek a hitelt, vagy évekig gyűjtögettek, és utána tartotok lagzit
2011. szept. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

a nászút egyáltalán nem fontos, sőt! igazából, ha meg lesz akkor, mikorra gondoltuk/gondoltam, valószínű, nászút nem is lesz. Az, hogy elvinném valahova, csak ilyen grátisz dolog lett volna.


nem, nem félek, hogy elhagy, mert ő is akarja az esküvőt. Csak nem értem, h ha tudja, hogy ez nekem milyen fontos, akkor miért nem lehet most? mármint jövő nyáron. és ezért gondoltam, h oké, akkor ne köv nyáron legyen lagzi, hanem később, de a polgárit tartsuk meg, mert semmibe nem kerül. És a nyaralást azért gondoltam, mert abból a pénzből lenne, amit amúgy a lagzira tettem volna félre.


félreértés ne essék, Ő erről nem tud, hogy ilyenen gondolkodok, meg nem ellenkezik, ha megkérdezem, hogy akkor lesz-e júni Xedikén esküvő, azt mondja, nem tudja, meg "lehet". az tuti, h Ő is akarja, csak lehet nem most

2011. szept. 1. 09:21
 23/28 A kérdező kommentje:
9,11 én is így gondolom, ráadásul nem rendes banki hitel, hanem a szülőktől, szóval nem befolyásolja a svájci frank árfolyama sem. és inkább utólag fizetem a részleteket, mikor már tudom, hogy mennyit kell, nem előre gyűjtök, ki tudja, mennyit, és mire lesz elég, amit összeszedek...:S
2011. szept. 1. 09:23
 24/28 anonim ***** válasza:

megint 9:11 vagyok

ami azt illeti ezt az érvet pont a mellet írtam hogy le kéne mondanod a nagy felhajtásról :):):) mármint, úgy értem, nem lenne jobb, ha az elkövetkező években nem a lagzi törlesztőt nyögnétek, hanem mondjuk a lakástörlesztőt?

2011. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ne magatokban ötleteljetek - vagyis inkább, gondolom, te :) - hanem üljetek le együtt. Készítsetek egy listát arról, kinek mi a fontos, milyen esküvőt szeretne, aztán nézzetek utána, mi mennyibe kerül és kezdjetek el kompromisszumokat kötni - ketten.

A legtöbb férfi utálja a szervezkedést és felhajtást, pláne, ha (anyóstól kölcsönkért) pénzbe kerül és ezért szívesebben halogatná, de ilyenkor neki is meglódulhat a lelkesedése. Te viszont talán, ha lesz lehetőséged jobban meghallgatni az ő érveit és számszerűleg leírva látod a terveket, kevésbé szállsz el az álmodozással.

2011. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
figyelj, nálunk is lenne helye a pénznek, de a szülők segítenek, így a felét kb mi álljuk. De ha nem segítenének, akkor se lenne gond, tartanánk egy szép polgárit, egy templomit, szülők, testvérek, kb. 15-20 barát. ez lenne kb. 35 fő egy kis vacsorával, leves második, torta oszt jól van. kijönne 200-ból, és még utazásra is futná :D de később nem tartanék lagzit. nem az igazi...
2011. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nekünk pont most lesz a polgári esküvőnk. És nekünk is később lesz majd templomi lagzival, (és valószínüleg keresztelővel egybe kötve). Hogy miért? Több oka is van, -pénz, a szüleim válnak (melyik hívjam meg, és melyiket ne? egyszerre nem hajlandóak mind a ketten eljönni), külföldre költözünk kell a papír, babát szeretnénk. Nincs már idő lagzis esküvőt szervezni, meg sajnos mindent jó előre le kell foglalni. Én nem bánom, sőt! legalább kétszer ünnepelhetek. Nem kell feltétlenül azt is esküvőnek hívni amúgy, a fogadalom megújítás manapság nagyon divatos. :)
2011. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nos, nálunk pont ez a helyzet, mint a kedves kérdezőnél. Igazi tündérmese a miénk, 1 hónap után nem volt kérdés, hogy összeházasodunk. Akkoriban - ősszel - még idén nyárra terveztük a 80 fős lagzit, de mivel ő 22 én 26, nem igen volt rá eddig alkalom, hogy saját tőkét gyüjtsünk erre, nyilván a hasonló korú párok esetében a szülők állják nagyrészt az esküvőt. Na, nálunk elég hamar kiderült, hogy az ő szülei nem akarják, az én szüleim nem tudják, és nem is fogják tudni soha kifizetni még a felét sem. Egyik szülőpárra sem igazán lehet számítani, nem vettek minket komolyan. Nyáron külföldre szeretnénk költözni, másrészt pedig számunkra nem lett volna "elég" ha "csak" barátnő és barát vagyunk, épp ezekért a dolgok miatt úgy döntöttünk, hogy a január végi szülinapomon megtartjuk a polgári esküvőt csak barátokkal és szűk családdal. Kijelenthetem, hogy életem

legboldogabb napja volt, a barátaink tündériel voltak, tudták, hogy nem

lesz lagzi, a szertartásra eljöttek, majd estére elhívtuk őket egy szép kis kávézóba, ahol volt torta és iszogatás, ami szuper hangulatban telt. Előtte mi a kis családdal ebédeltünk egy étteremben. Gyönyörű ruhám volt, apámék autót béreltek, mert nincs autójuk, stb., így összesítve 600 ezer Ft-ra jött ki az egész, ami ahhoz képest elég sok. Mint kiderült az apám így is hitelt vett fel... Szóval fantasztikus élmény volt, de mi sem szeretnénk lemondani a templomi esküvőről és a lagziról, ezért 1-2 év múlva tartunk egy egyházit és lagzit a rokonokkal, amire

mi saját magunk gyüjtjük össze a pénzt. Így tudunk tervezni, mi magunk kezelhetjük a pénzt és nem kell igazodni senkinek a pénztárcájához. Kétszer lehetek menyasszony, kétszer ünnepelhetek, részben a rokonoknak is szól, de évforduló nyilván a polgári dátuma marad. Így tulajdonképpen minden teljesül, igaz, màr valószínűleg nem fogok annyira izgulni, de a mi anyagi helyzetünk ilyen

módon engedte meg az esküvőt. Szóval akinek így jön össze, ne búslakodjon, hiszen később még mindig tarthat lagzit (ismerek olyat aki 10 év után tartott), a lényeg úgyis az, amit a szívetekben éreztek ;)

2012. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!