Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem élnek a szüleim. Szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem élnek a szüleim. Szerintetek így is érdemes lenne nagy esküvőt csinálni?

Figyelt kérdés

Nem az anyagiak miatt kérdezem, hanem egy esküvő általában úgy alakul, hogy ugye kikérik a menyasszonyt a szülőktől, mondanak nekik pár szót, osztoznak az ember örömében stb. De nekem minden pillanatban az jutna eszembe, hogy rossz nélkülük, szerintem el is sírnám magam. Sokkal jobban húznék a pár főből álló esküvőhöz ezért.

Ti mit gondoltok?


2011. szept. 13. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vesd fel a párodnak a dolgot, vele kell megbeszélned. Én nő létemre nem szeretnék nagy esküvőt függetlenül, hogy az én szüleim élnek.

23/N

2011. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kikérés egyátalán nem kötelező! Sőt, mindenki úgy csinálj, ahogy akarja.

Olyan esküvőt tartsatok, amilyenre tényleg legbelül vágytok. Ezért nem kell lemondanod a nagy esküvőről. És igen biztos hiányoznak a szüleid és valószínű sírni is fogsz, de ők se örülnének, ha ezért lemondanál a vágyaidról.

A páromnak sajnos nem él az édesapja. Az esküvőnkön, a kikérőkor direkt szerettük volna, ha megemlíti a vőfély. Olyan megható volt. Persze szem nem maradt szárazon.

2011. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sincsenek szüleim,de juliusban lesz az esküvö.Szerintem érdemes,csak el kell hagyni ezeket a szokásokat.....
2011. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Az esküvőt NEM a szüleidnek csináltad volna, és akinek élnek a szülei, azok sem a szülők kedvéért csinálják, hanem mert ŐK akarják.

Van testvéred, nagybátyád, keresztapád stb.? Tőle is ki lehet kérni, ő is kísérhet az oltárhoz.

Nemcsak a szülők osztoznak az örömödben, hanem a család, a barátok, az egész násznép (aki CSAK a kaja miatt megy, azt inkább ne hívd meg...). Legalább ők legyenek ott, ha már a szüleid nem lehetnek. Velük nem oszthatod meg, de hidd el, rosszabb lenne, ha másokkal sem osztanád meg.


Egyébként az esküvő 2 emberről szól, ha a pároddel együtt kell megtalálni az ideális megoldást, pl. ha ő nagyról álmodik, nem illik ragaszkodni a néhány főshöz.


Természetesen, ha a szüleid 1 éven belül haltak meg, nem illik féktelen mulatozásba csapni. De ha letelt a gyászév, lehet mulatozni hajnalig.

Mert - nem a szüleidnek házasodsz, hanem - magadnak!

2011. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más, másképp csinálja. Van szülő nincs, van pénz nincs, mindig nagyról álmodott, vagy sose stb...

Ha neked a nagy esküvővel gondod van, akkor ne tedd. A kis esküvőn is szóbajönnek a szülők, szóval szerintem ezt vagy megbeszélitek a férjeddel, esetleg családjával, anyakönyvvezetővel, hogy mit lehetne kihagyni a szövegből, amitől kiborulnál.

A lényegi szöveg ugyanaz, legyen az kicsi, vagy nagy esküvő. Milyenről álmodoztál ? Azt tedd, akkor is, ha már olyan nem lesz a szüleid nélkül. Pozitív gondolataid legyenek, hogy ők is biztos látnak, és örülnek, hogy elérted e célod.

Biztos lesz egy rész mindenféleképpen amikor meghatódsz, elszomorodsz, de ez nem hiszem, hogy az egész esküvődre rátenné a hangulatát. Engedd magad örülni, szabadon boldognak lenni. Ők is azt szeretnék.

2011. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ahogy te szeretnéd...ez a legfontosabb...ha nekem nadjisten nem élnének a szüleim, biztos, hogy nem lenne nagy esküvö...én nem szeretnék nélkülük hejehujázni....ettől még másnak természetesen lehet, de nekem nem lenne! nekem akkor nem az lenne az igazi....én akkor csendben a szüleimen kivüli legfontosabb emberek társaságában mennék férjhez....de ettől még lehet nagy esküvö, ha az illető pár szeretné! miért ne lehetne:) ezeket a szokásokat ki kell hagyni és kész:) vagy átformálni!:) ahogy Te érzed!!!

23L

2012. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem édesapám már nem él...két éve halt meg, kislányom születése előtt két!!! nappal... a héten lesz az esküvőm,és fáj,borzasztóan fáj,hogy nem lehet velem. De tudom,hogy nem akarná,hogy szomorkodjam, tudom,hogy azt akarja,boldog legyek. Biztosan végig dogom bőgni a szertartást, ez ezer százalék. Érezned kell Neked is,hogy Veled vannak,szeretnek Téged,és hidd el,Ők sem akarnák, hogy ezért ne tartsd meg az esküvőd. Nehéz, tudom. Ha nem szeretnél kikérést, hát ne legyen, mert nem feltétele az esküvőnek,nem kötelező dolog. De ne azon agyalj,hogy rossz nélkülük, hanem abba gondolj bele, mennyire büszkék Rád,és mennyire örülnek a Te boldogságodnak, akárhol is vannak!!!

egy "félárva" menyasszony

2012. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem édesanyám nem él. Borzasztóan fog hiányozni a nagy napon is, ennek ellenére nekünk nemcsak polgári esküvőnk lesz, hanem családot, barátokat is meghívtunk, kb 40-es leszünk.
2012. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!