Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért esküsznek meg ma a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért esküsznek meg ma a fiatalok olyan korán?

Figyelt kérdés

17-20 éves korukba. (Még ki sem járták az iskolát). Megvan a gyerek, de ők iskolába járnak, tanulnak, buliznak. A gyerekre meg a nagyszüleje vigyáz. Annyira, hogy szinte állandóan vele van, így őt tekinti inkább az anyjának, mint a saját anyját.


Úgyis válás lesz a vége, mert még nem tudják, mi is az a házasság, pénzkeresés, családösszetartás és családeltartás.


2011. szept. 18. 02:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
73%

Én 21 éves vagyok,a párommal már majdnem 6 éve vagyunk együtt,ebből 2 éve együtt is élünk.Jövőre tervezzük az esküvőt és utána szeretnénk gyereket is.Mindketten dolgozunk.Nem mondom ,hogy luxus körülmények között élünk,de nem kell nélkülöznünk és nem jelentene problémát egy kisbaba sem.Minket is sokszor támadtak azzal,hogy hülyeség ilyen fiatalon lekötni magát az embernek,de mi tudjuk,hogy ez nem így van.15 éves múltam amikor megismertem a páromat,ő 17 volt ekkor.Rengeteget buliztunk együtt,nem maradt ki semmi a tini éveinkből.Mostanra szépen lessan egymáshoz idomulva váltunk felnőtté.Nagyon boldogok vagyunk együtt és soha nem tudnám elképzelni magamat másik férfi oldalán.Viszont azt én is hozzátenném,hogy a baráti körünkben,ami 20 és 30 év közötti emberekből áll,még senkinek nincs gyereke,senki nem házas.Van akinek esetleg 1-2 éves kapcsolata van,de a házasság még fel sem merült náluk.Tehát szerintem sincs igazad abban,hogy manapság a fiatalokra jellemző,hogy túl korán házasodnak,családot alapítanak.

Mi a párommal úgy itéljük meg,hogy a mi kapcsolatunk már megérett a továbblépésra,nem siettük el a dolgot,volt időnk megismerni a másikat,elfogadni a hibáival együtt.

Persze azokat az eseteket én sem tartom helyénvalónak,amikor 15-16 évesen becsúszik a baba és akkor hirtelen kényszerből kötnek házasságot,csak a gyerek miatt.Az ilyen eseteknek általában valóban válás a vége,mert a felek nincsenek felkészülve egy ilyen komoly lépésre,nem ismerik igazán a párjukat és amikor 1-2 év múlva rádöbbennek,hogy hibát követtek el,akkor jön a válás,aminek általában a gyerekek isszák meg a levét,de ez a meggondolatlan viselkedés semmiképp sem jellemző a fiatalok többségére!

21/L

2011. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
77%

21 éves vagyok én is...Az osztályomból, közeli ismerősök és távoli ismerősök közül 1 párt ismerek akik összeházasodtak, de ott sokkal idősebb a férfi...Szóval a statisztikád megdőlni látszik...

Én mindig is korán szerettem volna gyereket, meg házasságot, most nemrég jöttem rá, hogy még a közelében sem állok a dolognak. Van egy párom, akivel 4 éve együtt vagyunk, ennek ellenére messze nem lesz még esküvő, hiszen neki még 4 év egyetem...


Tehát nem értem honnan általánosítasz, nagyon kevesen mennek férjhez 20 éves koruk előtt...


Azt meg aki gyereket vállal 21-22 évesen és eltartja rendesen én nem tudom elitélni, nekem is ez volt az álmom...

2011. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
78%
23 éves vagyok, ismerek "pár" embert viszont egyetlen egy párt sem akik összeházasodtak volna. errefelé szinte esküvők sincsenek...
2011. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nincs azzal baj ha valaki "korán" házasodik, ha szeretik egymást miért ne tennék meg. Nem biztos hogy elválnak, nem biztos hogy felelőtlenek. Azért mert mondjuk én 17 évesen még komplett gyerek voltam attól még egy másik nő lehetett már érett a házasságra. Én 24 évesen házasodtam és jövőre gyereket szeretnénk a férjemmel. Anyám 32 évesen szült engem, akkor hozzá mérve én még 26 évesen baromi fiatal vagyok. De azért mert neki 32 évesen jött össze az élet én miért várjam meg a kedvetekért az átlagot? És egy 20 éves lány is miért várja be az én 26 évemet? Ha szereti a párját miért vessek rögtön keresztet a kapcsolatára? Miért mondjam hogy jaj úgyis elváltok, mert még gyerekek vagytok ekkora döntéshez? Nem tudhatom. Lehet tényleg gyerek, de azért vannak a szülők, hogy ezt valahogy közöljék a gyerekükkel, de ha hibás döntést is hoz, az az ő döntése. Lehet 3 hónap múlva elválik, hát így jártak, de lehet életük végéig együtt lesznek. Nem hiszem hogy egy 30év körüli nő által kötött házasságnak több esélye van a túlélésre mint egy 20 évesnek. Ha 30 évesen rosszul dönt amikor párt választ ugyanúgy elválik majd.

25/N

2011. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
61%

"Szerintem 23-4 év előtt egy lány sem házasodik, ritkán, elvétve esetleg, azok is az aljanépségből, akik még nem mérik fel ésszel a dolgokat, odacsinálják a gyereket, a család meg nem foglalkozik velük."


Köszönöm a megállaptást!

Üdv: 22 évesen házasodott, jelenleg 26 éves, 2 diplomás aljanép

2011. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Hogy nem ismerjük meg egymást 10 év alatt, az biztos. Az ember idővel változik...


Félre is léphet, amit neked nem mondd el sohasem. Ihat, drogozhat, valami rosszban lehet benne stb... erre gondoltam.


Ma nem érdemes összeházasodni. Miért? Mert sokba kerül.

Ha elválsz, osztozni kell a házon, vagyonon stb..

Söt, ki is semmizheti az egyik úgy a másikat, hogy a gatyája is rámehet. Egy papír nem tart össze senkit.

2011. szept. 18. 16:29
 27/33 anonim ***** válasza:
Nem értem a megkeseredett hangnemet Kérdező... Tegnap lettem 20 éves, és a párom eljegyzett. 15 évesen ismertem meg (ő 17 volt), és tudjuk, hogy egymással szeretnénk leélni az életünket, akkor miért is várnánk 30 éves korunkig? Én is fiatalon szeretnék házasodni, ő is, és remélhetőleg meg is történik hamarosan, mindketten fiatal szülők szeretnénk lenni (kb. 5 év múlva, de persze az idő eldönti), mert sokkal több az előnye véleményünk szerint. Egyikünk sem egy komolytalan partiarc, aki huszonévesen is úgy él, mint egy tini. Boldogok vagyunk egymással, és nem érdekelnek az ilyen károgók, akik szerint "úgy is válás lesz a vége". A környezetünkben mi vagyunk az egyetlen pár, akik jegyesek, szóval az elméleted cáfolnám. Nekünk pedig más a felfogásunk, és korán megtaláltuk egymást.
2011. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
75%
09.28 szerintem baromi bunkó vagy,sztem süllyedj el,ne általánosíts csak mert valakinek 20-22 évesen van családja,már bocs pl lassan lesz 3 szakmám és egy diplomám nagyon aljaép vagyunk (egyik válaszoló
2011. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
87%

"Ma nem érdemes összeházasodni. Miért? Mert sokba kerül."


Nem feltétlen drága az esküvő. Az, hogy a pap összeadjon, szinte ingyen van, és az önkormányzat sem nyúlja le a vagyonodat. Mi plusz 180 e forintban jöttünk ki.

A templomban 5000-ret kért a kántor, pedig nem is ő orgonált..

A polgári előrehozott volt, kb 6-8000 ft,

A lagzit sikerült 180000-ből kihozni,

A ruha nekem 20000, de még ma is használom,

Feleségemnek 35000, de nagyon gyönyörű volt.


Több költségre nem emlékszem, a fotós a barátunk volt.


"Ha elválsz, osztozni kell a házon, vagyonon stb.. "


Hát nem kell elválni. Válassz olyan párt, aki nem akar válni. De rajtad múlik, hogy Ő akar-e válni. Mert ha belustulsz, és csak otthon ülsz a söröddel, meg a focival, akkor meg is érteném, ha el akarna válni. De ha még 20 év múlva is szereted őt, akkor nem akar majd válni.


A legfontosabb, a szeretet.

Nem hasonlít a szerelemre. A magyar nyelv olyan gyönyörűen fejezi ki, hogy a szeretet az egy ige, míg a szerelem az csak egy érzés.

Azt nem tudom mondani, hogy szerelmlek, csak azt, hogy szerelmes vagyok. Milyen? szerelmes. Ez egy állapot.

De a szeretet szó az egy ige. Az ige pedig cselekvést felyez ki. A szeretet nem csak egy érzés, hanem főleg cselekvés, tett.

Nem csak a szívvel kell szeretni, hanem aggyal is. Egy apró mozdulat is elég, pl átveszed a mosogatást, vagy csak rámosolyogsz, hidd el, olyan ereje van egy mosolynak.



"Sőt, ki is semmizheti az egyik úgy a másikat, hogy a gatyája is rámehet. Egy papír nem tart össze senkit."


Egy papír nem is. De az ígéret, és az akarat igen.

Én tudom, hogy a feleségem nem tenne ilyet soha. Keress te is egy ilyen párt magadnak.

2011. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
86%

Amikor ilyen "általánosítgatós"kérdést olvasok,legszívesebben átnyúlnék a monitoron,és jól megszorítgatnám a kérdező nyakát!


Nem érdemes arról beszélni,hogy a fiatal szülők lepasszolják a nagyszülőknek a gyereket mert nem feltétlenül van így.Pontosabban van ilyen is olyan is.De azért megjegyzem hogy körülöttem több DIPLOMÁS szülők van,aki bezárja a lakásba a 4 éves gyerekét ameddig ő meg a férje elmegy vásárolni.Ezek a DIPLOMÁS szülők mindig lent vannak a Balatonon ameddig a gyereket lerakják a mamájánál meg a tatájánál.Ez a DIPLOMÁS szülők gyereke ordít hogy nem akar haza menni amikor mennek a nagyszülőkhöz érte a szülei!Akkor kérem szépen,itt miről beszélünk???Ahogy írtam van ilyen is van olyan is,de egy DIPLOMÁS szülő lehet felelőtlenebb is mint egy 17-20éves szülő!


A válásról annyit,hogy ha nem a megfelelő társat találtad meg akkor így is-úgy is el fogsz válni,tök mindegy hogy 20éves az illető vagy éppen 30!

Nem azért sok a válás mert felelőtlenül kötnek az emberek hazasságot fiatalon,hanem azért mert a problémákra könnyebb azt mondani hogy "váljunk el,nem értjük meg egymást,nem egymáshoz valóak vagyunk" minthogy leülni,átbeszélni VÁLTOZNI,ÉS TENNI A KAPCSOLATÉRT!Ugyan úgy eltunyulhat kapcsolat terén egy 30éves is,meg egy 20éves is...


A gyerekvállalás,nehéz kérdés.Nyílvánvaló hogy kell hozzá egy bizonyos anyagi háttér,de ha arra várunk hogy "meglegyen minden"akkor valószínű mindenki 30-35éves korába szülne-ami mellesleg szerintem nem egészséges!

Nem kell hogy "maximálisan MINDEN" meglegyen,de azért apukának egy jól fizető állás,az anyukának esetleg 1-2 év után járó gyed,egy "saját" ház (hiteles vagy albérlet) mindenképp kell mert nem "szép" az anyós nyakára szülni!

Ez nem MINDEN de elengedhetetlen egy kisgyerek vállalásához!


Utolsó szó jogán annyit mondanék még,hogy akik annyira istenítik hogy a diplomát hogy utána vállalnak csak gyereket mert így normális,az szégyelje magát!Nem értem,mivel másabb egy diplomás szülő mint az akinek szakmája van?Aki szakmás az ássa el magát,és ne alapítson családot csak mert nem ült több évet az egyetemen,nem tudta kifizetni a horrobilis félévi összegeket,és ehelyett inkább a kétkezi munkát választotta?

Azt hiszem az országban rettenetesen megváltoztak a gondolkodásmódok... :(

2011. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!