Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő vagy inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő vagy inkább csak polgári?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam vallásos, nem jártam templomba, a szüleim sem és nálunk az a normális nézet, hogy nincs szükség templomi esküvőre. Elvégre ha nem vagy hivő akkor minek. A párom szülei viszont nagyon vallásosak. Szerintetek ilyen esetben mi a legjobb megoldás? Volt már valaki ilyen helyzetben? Ha igen akkor érdekelne végül hogyan oldották meg.
2011. szept. 20. 14:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a templomi eskuvo szebb, mint a polgari. De ha nem vallasosan neveltek, tehat nem olyan kozegben nevelkedtel, akkor azt csak Te tudod, hogy nem zavarna e, hogy egy uj vilagba csoppensz. A jovendobeli ferjeddel nem tudod megbeszelni? Ot zavarna a polgari eskuvo? Szoritok Nektek! Aakarhogyis lesz, ugy lesz a legjobb! :-) 17/l
2011. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%
Legyen templomi is! Szerezz örömöt a párodnak, a családjának, nem mellesleg olyan szép egy templomi ceremónia.
2011. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Én nem vagyok hívő, de megkereszteltek anyuék. Párom szülei templomba járók, főleg anyósom. A férjem első áldozott, bérmálkozott is, de emellett nem hívő. Nyűg volt neki.

De mivel anyósom kedvelem, és ahol lakunk azt mondta a pap, hogy összead minket, így a polgári után átsétáltunk a templomba.

A jegyesoktatást én jobban bírtam,mint a párom, de kibírtuk. Ennyi. A ceremónia, a szertartás szép volt, mama még pityergett is.

2011. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

Én voltam, csak fordított a helyzet. NEKEM fontos volt az áldás (a szüleimnek nem, a párom pedig meg sincs keresztelve).

Megbeszéltük, hogy ha nem kell hittanra járnia, akkor 1-2 alkalom jegyesoktatást kibír, és lesz templomi esküvő. Ez nem sérti a világnézetét, és nem álszenteskedés, hiszen nem keresztelkedik, viszont az én jogomon "jár" neki is a templomi esküvő. (Ez benne van az egyházjogban, nem képezi vita tárgyát.)

Viszont ha hittanra kellene járnia és megkeresztelkednie, én erre nem kényszerítem, mert az ő dolga, akarja-e - és ebben az esetben én mondok le a vágyamról, mert ebben az esetben ez a kisebb áldozat.


Én azt javaslom, hogy mérlegeljétek, ki hozna nagyobb áldozatot, és aki kisebbet hozna, az hozza meg.


Ha csak a szülei meg rokonok kedvéért mennétek templomba, mert ő nem is akarja, akkor ne menjetek. Ha neki fontos, neked meg mindegy, akkor legyen templomi is.

2011. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

A kérdésed helyesen: csak polgári vagy polgári és templomi?


Mi sem vagyunk vallásosak, eredetileg nem is terveztünk templomit, de annyira szép volt, kár lett volna kihagyni. Mindenki megnyugszik legalább.

2011. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
nem akarnék templomit. ne prédikáljanak nekem olyanokról, amiről más a nézetem.
2011. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok megkeresztelve sem igy nem igazán tudom milyen procedúrával jár a dolog. Párom is jobban szeretné ha csak polgári lenne, teljesen egyetértünk ilyen dolgokban csak anyósom miatt merült fel a kérdés... :/
2011. szept. 20. 14:40
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon szép, hogy az anyós kedvére akartok tenni, de soha ne felejtsétek el, hogy ez a ti esküvőtök, nem az övé. Utána is a ti életetek lesz, nem az anyósé. Logikus, hogy azt csináljátok, amit ti szeretnétek, ne azt, amit ő.
2011. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%

Szia! A Házasság a negyedik szentség, amit felvehetsz a 7-ből, tehát már kell lennie 3-nak, a hozza tartozo lelkiseggel es felkeszito oktatassal egyutt. Irta itt mar valaki, hogy vannak olyan papok, akik erre magasrol tesznek, tehat ez tul.keppen kijatszhato, de akkor is hivatalosan uyg van, hoyg legalabb 2 év folyamatos hitoktatas, mire vegzel a 4. tanfolyammal is, és leszen allsz az egyhaz szerint a 4. szentseg felvételére.

Gondolom a valoban vallasos kedvesed nem gondolkodik a latszatvallasos eskuvoben...

35N

2011. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

én vallásos vagyok és gyakorlom is a vallást, rendszeresen járok templomba, és meg kell mondjam őszintén, hogy nem értem, hogy aki nem hisz, és még az életében nem lépte át a templom küszöbét, az minek megy oda parádézni??? annak nem az a lényege, hogy "szép" meg "megható" meg majd odamegyünk pityeregni....

ha az egyik fél ezt fontosnak tartja, akkor oké, persze, a másik is áldozzon ennyit, de ahol egyik fél sem hívő, ott minek???

2011. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!