Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ellenzik annyian a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik annyian a házasság intézményét?

Figyelt kérdés

Ha itt Gyik-en felmerül egy házassággal kapcsolatos kérdés, a legtöbb válaszoló ellenzi, mert szerintük úgyis válás a vége, na meg minek az a papír, anélkül is boldog lehet lenni.

Azonban nem értem, ha tudják, h úgyis válás a vége, akkor ne is együnk, mert úgyis megéhezünk..

S nem a papír a fontos, bár ezt nem kezdem ecsetelni, mert aki így gondolja, elég szegény érzelmileg, nem fogja sosem megérteni, ha 50 oldalon keresztül is írnám, hogy nem a papír teszi a boldogságot. Hülyeség innen megközelíteni, hogy egy papír..

Én férjnél vagyok, nagyon szép esküvőnk volt, a menyasszonytáncban visszajött a ráfordított költség, tehát nem került egy vasamba sem. Jó érzés, hogy tartozom valahova, s nem csak az aktuális nőcske vagyok, hanem az, AKI. Nem a csaja vagyok, hanem a Felesége. Tehát egy idegen is érzi, hogy igen, ez komoly dolog, felvállalják egymást tüzön-vizen át.

Sokan azon a végén kötekednek, hogy egy papír nem tesz semmit a megcsalás ellen.

Nos, aki nem biztos magában, hogy fent tudja tartani a párja érdeklődését, vagy pont saját magában nem biztos, hogy beéri egy társsal élete során, az tényleg inkább éljen magányosan egy barlangban.

Vagy hogy gondolja most ez a sok ember? Hogy elég összebútorozni valakivel, aztán ha az egyik fél megúnja, kötelezettség nélkül másnap átköltözik egy másikhoz? Egy gyerek innen, egy gyerek onnan?! Semmi problémamegoldás, ha valami nem jó, már lehet is menni?

Lehet élni így is, c. módjára, de aki elkötelezte magát a házasság oltárán, ne az legyen már lenézve, hogy milyen "hü-lye", mert ezen az oldalon már lassan így jön le..


2011. okt. 24. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%

Mindenben egyetértek! Engem is felhúz, hogy jön a sok irigy emancipunci, hogy minek a papir meg ilyesmik. Még én érezzem hülyén magam, mert összeházasodunk( Mit akarunk bizonyítani vele? Miért nem jó nekünk papir nélkül?)

Én nem hiszem igazából, hogy ellenziik a házasság intézményét, egyszerűen csak fáj nekik az élet, mert őket nem akarják elvenni.

2011. okt. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
86%

Nagyon igazad van, sajnos manapság már sokan elfogulak a házasság intézményével szembe...én is tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó házasságban élni, egy éve vagyunk házasok...és az, hogy azt mondják, hogy a papír nem teszi a boldogságot, az nem tudja azt hogy mit is jelent igazán házasságban élni!!

Örülök, hogy vannak még olyanok akik így gondolkodnak erről!!!

2011. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez egyrészt neveltetés kérdése, másrészt sokat számít, hogy mit láttak otthon. Akinek a szülei elváltak, és gyerekként végig kellett élniük a szüleik veszekedését, harcát, azok nyilván nehezebben szánják rá magukat a házasságra, mert rossz tapasztalataik vannak. Én mondjuk nem ítélem el azokat, akik házasság nélkül élnek együtt, nevelik a gyerekeiket, mert az is család, éppúgy mint a házasságban élő szülőknél. Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akar-e házasodni, vagy nem. De!!! Azzal én sem értek egyet, hogy leszólják azt, aki házasságban él. Nekem is szívem joga úgy dönteni, ahogy. Amíg mind a két fél véleménye megegyezik a dologról, és ők úgy boldogok ahogy vannak (papírral, vagy anélkül) addig senkinek semmi joga leszólni, kritizálni érte őket. Az a baj, hogy nem vagyunk toleránsak egymás iránt. Nem az a baj, hogy másképp vélekedünk erről, hanem az, hogy sokan akarják ráerőltetni az akaratukat a másikra.
2011. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk nem volt fontos a papír, 18 évig éltünk együtt, született és felnőtt 3 gyerekünk amikor igent mondtam.

Nem a papír miatt, hanem csak tartani egy nagy partit.

Szerintem ez mindenkinek az egyedi megitélése, egyedoi eset, általánosságban beszélni hülyeség

2011. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Sokkal több esküvő,meg lagzi lenne,ha lenne rávaló. Mi is 3 éve gyűjtünk. Akinek meg esélye sincs rá,hogy összehozza az árát az undokoskodik. Furán is nézne ki,hogy 5 éve külön élünk a szülőktől,de lagzit fizettetnénk velük. Ez már a mi "bulink". Még ha 5 évig is tart.
2011. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Véleményem szerint a házassági eskü egy boldog szerelem, egy jól működő kapcsolatban A MÁSIK FÉL iránti elkötelezettség megpecsételése, az esküvő ennek a megünneplése, kinek-kinek hite szerint, Isten és a család, barátok áldásának kérése.

Ez fontos és szép hagyománya minden kultúrának. Sajnos napjainkban annyira elanyagiasodott ez is, sok más dolog mellett, hogy egy szép esküvő kivitelezése komoly anyagi kiadással jár, így sok pár nem engedheti meg magának, ezért lemond róla. Persze tehetősebb emberek szoktak az esküvőből csillogó-villogó, üres rongyrázást is csinálni, divatból vagy felvágásból, aztán kis idő múlva jön a botrányos válóper, ami megint nem kettejükről sokkal inkább a vagyonról szól.


Viszont sokan anyagi vagy elvbeli okok miatt, inkább az együttélés formáját választják. Az ilyen párok szokták azt mondani, hogy nem a papír számít, amivel egyetértek, de nem tudnak megingatni abbéli meggyőződésemben, hogy az igazi családalapítás a házasság intézményében kívánatos.



Ezt egy könyvben olvastam

2011. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

"Sokkal több esküvő,meg lagzi lenne,ha lenne rávaló"


Na ez az, amivel nagyon nem értek egyet!!! Akinek a házasság tényleg fontos, és nem csak egy alkalom a bulizásra, az kibírja, ha nem tart százötven fős lagzit. Meg lehet esküdni szépen csendben, a polgári házasság egyetlen fillérbe sem kerül, aztán legfeljebb utána megvendégelni a szülőket és a testvéreket egy étteremben. Ehhez nem kell évekig spórolni.

Az ismeretségi körömben nem egy pár csinálta így, akár ha a nagyszüleimet nézzük, akik utána 35 évig élte boldogan, amíg a nagypapám meg nem halt, de mostanában is sokan. Igaz, az ő számukra tényleg az "igen" kimondása volt a lényeg, nem a flancolás.

2011. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Ezt én is észrevettem. Én viszont nem akarok új járni, mint ismerős, hogy 20!!! év után is barátnőként van bemutatva. Szeretnék feleség lenni, a házasság a kapcsolat új formája. Sokkal szorosabb, mint az élettársi kapcsolat.
2011. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Én is ismerek olyan párt,aki nem tartott lakodalmat,pedig bőven lett volna rá pénzük. A jó házasság nem függ a nagy evés-ivástól.

Akik ellenzik a házasságot,azok többsége ezzel vigasztalja magát,hogy az csak egy papír. Nem vallják be még önmaguknak sem,hogy vágynak a házasságra.

2011. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Jahm persze csak 4 személlyel esküdni, aztán életed végéig hallgatni a rokonokat, hogy megsértődnek örökre, mert nem hívtuk meg őket esküvőre. A szűk rokonság meg cirka 150 fő összesen.
2011. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!