Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pénzügyi gondok, val. Aki tanács?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi gondok, val. Aki tanács?

Figyelt kérdés

na, kezdem az elején.

párom megkérte a kezem, 2011. májusában. úgy döntöttünk, legyen az esküvő 2012 május 26án. Anyum azt mondta, várjunk vele, akkor lesznek a vizsgáink, elég lesz arra koncentrál, meg a pénz miatt is. Oké, ebbe belementünk, tény és való, ebben igaza volt. Megbeszéltük, akkor legyen szeptember. Fel akartunk venni 1milliót, mert párom addigra dolgozni fog, elég jól fog keresni, tudnánk fizetni a törlesztőt, plusz kellene egy kis kezdőtőke is, mert szeretnénk külföldre költözni. Anyum mondta, hogy majd ő vesz fel, de igazából nem rendes hitelt, hanem olyasmit, mint az OTPnél is van, hogy lehet 'mínuszba' menni. Ennek az a lényege, hogy nagyon alacsony kamatot kell csak fizetni, ha többet vesz fel, mint a fizuja X-szerese. Ez idáig oké...

Minden le van szervezve (lefoglalva még semmi nincs ugyan, de megbeszélve igen), koszorúslányok felkérve, rokonságnak beharangozva.

Erre mostanában mondogatja, hogy gondoljuk meg, várjunk még vele, hátha nem lesz munka, nem tudjuk fizetni, stb...

(nem azért mondja, mert azt hiszi, hogy nem vagyunk egymáshoz valók, ezt megmondta)

most mi legyen???


Hozzáteszem, az volt, mikor bejelentettük az eljegyzést, hogy 'csak' 1-1,5 millát tudnak rászánni...


akkor most mi van???

Hogy győzzem meg, hogy minden oké lesz, páromat tuti felveszik oda, ahol most van gyakorlaton, én is most megyek gyakorlatra (diplomához kell 6 hónap), havi kb. 20E Ft-ot kellene fizetni, úgy, hogy itthon lakunk. Persze ha van kereset, a rezsibe beszállunk majd.


Mivel győzzem meg? Azt mondta, odaadja így is, csak gondoljuk meg... Mit mondjak, hogy jó szívvel adja?

Tudom, hogy odaadja, csak így olyan rossz...


Párom szülei sajna nem tudnak segíteni...

Nekünk kb. 250-300E Ft-unk lesz, de 700ból ki is jönne az egész


( azért kellene a millió, h elköltözhessünk, és legyen alap a külföldre költözéshez)


Nagyon köszönöm, aki végigolvassa, és megérti, mit kérdezek..:)


2012. jan. 9. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Esküvő hitelből???
2012. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád a hitel miatt aggódik. Nem hiszem, hogy úgy gondolja, hogy nem lennétek egymáshoz valók. Egyszerűen a mai helyzetben sajnos szinte semmi sem biztos. Szerintem havi 20 ezer forint is sok kiadás, de ezt nektek kell mérlegelni! Kívánom, hogy összejöjjön a munka, de a mai bizonytalan helyzet miatt szerintem érthető, hogy anyukád aggódik! :) Ő csak nektek akarja a legjobbat, biztos szívesen adja a pénzt! Csak nem akarja, hogy később a hitel miatt nehéz anyagi helyzetbe kerüljetek! Sok boldogságot kívánok!
2012. jan. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor lennék biztos az állásban ha már aláírtam a szerződést,és dolgozom.Addig semmi sem biztos.Főleg a mai világban.

Azt,hogy a párodnak most mondogatják,hogy felveszik,az lehet üres szavak is..Én nem csinálnék esküvőt hitelből..Ha így kezditek az régen nem jó..

Amúgy egy valamit nem értek.Külföldre mentek,de biztos állása van a párodnak??Mégis hogyan??

2012. jan. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

miután végzett (május) szeretnénk itthon maradni (vagy itt nálunk vagy albi) egy pár hónapig. Szeptemberben lesz az esküvő, addig biztos, aztán elkezdünk kinn állást keresni, és amint találunk, megyünk.


Most is fizetünk részletet (laptop) meg telefonszámlát, stb., ami addigra nem lesz (ok., telszámla lesz de a többi nem), most van kb. havi 60E Ft.unk az ösztöndíjainkból.


Szóval tudnánk fizetni.

2012. jan. 9. 00:48
 5/16 A kérdező kommentje:

a szerződéseshez: olyan helyen van, ahol számítógéppel meg nagyon drága mindenekkel dolgoznak, és már megvettek 'neki' (ő dolgozik rajta, az országban kb. 3 ilyen gép van azon a kettőn kívül, ami a munkahelyén van) egy majdnem 40milliós gépet. Mivel itthon ez a technika még csak kialakulóban van, másrészt nagyon drága cuccok kellenek a folyamathoz, nem is képeznek ilyen embereket, NémetO-i továbbképzésre kellett menniük.


Na ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy a munka fix

2012. jan. 9. 00:51
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondod komolyan, hogy hitelből akarsz esküvőt? LOL Havi húsz ezerrel törlesztenéd az esküvőt? Mi valamivel többel a lakást törlesztjük. Csak úgy szemléltetem mennyivel értelmesebb dolgokra is lehet hitelt felvenni a világon, ha már valaki felvesz...
2012. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

na akkor még egyszer. nem hitel, vagyis nem a hagyományos értelemben. anyám kifizeti ezt kb 3 hónap alatt, mi meg neki adjuk a havi 20E-t. Amúgy valószínű Ti kicsit tovább fizetitek, mint mi. Ha itthon maradnánk, evidens, hogy lakást vennénk, és abból lecsípett összegből lenne egy kis esküvő.


egyébként meg nem az volt a kérdés.

2012. jan. 9. 01:05
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ha májusban befejezitek az iskolát, akkor szeptemberig illene összeszedni 400 ezer ft-ot (mivel ugye 250-300 ezer van, és csak 700 ezer kellene). Másrészt az otp-nél ez a minuszba lemenés maximum a jövedelem 2-3-szorosáig történhet (és bármikor csökkentheti a hitelkeretet az otp), és akkor így anyukádnak minimum 300 ezer ft a havi jövedelme? Abból azért tudna félrerakni az esküvőtökre, nem? Vagy nem is annyi anyukád bére? Mert, ha nem, akkor viszont nem lesz meg a hitelkeret. Egyébként meg én is meggondolnám, hogy tartsak-e úgy nagy esküvőt, hogy nincs meg rá a saját pénzünk. Mi például 2 év alatt gyűjtöttünk rá össze több mint másfél millió ft-ot, pedig én is főiskolán tanulok. De soha nem jutna eszembe, hogy az én esküvőm miatt, a szüleimnek hitelt kelljen felvenniük, főleg nem a mai világban, amikor egy munkahely sem biztos. És szerintem anyukádnak is ez a problémája. Talán úgy gondolja, hogyha nincs elég pénzetek az elinduláshoz, akkor később még nagyobb gondok lesznek, hiszen egy lakás 7-8 milliónál kezdődik, de kocsi is kell egy idő után, sőt a gyerekekre is sok pénz kell majd, és talán attól tart, ha már az elején, az első nehézségnél őt kéritek meg hitelfelvételre, akkor később is ez lesz.
2012. jan. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rá pénzetek miért nem mentek be a hivatalba, 2 papírt aláírtok és férj és feleség lesztek ingyen. Amitek van, ha jól értettem 300ezer forint azt meg tegyétek félre a kimenetelhez és gyűjtsetek hozzá.

Nem értem...

23N

2012. jan. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az esküvő nem a pénzről szólt,igaz nem is többszáz fős lagzit csaptunk.Voltunk 30an,szűk családi kör és a jóbarátok.Megvolt nagyjából 50E-ből.Azért csináltuk,mert össze akartunk házasodni,mert szerettük egymást,és ez volt a legegyszerűbb módja.Nem normális dolog ezzel kezdeni a közös életet.És a meló sem biztos,amíg ott nem dolgozik és meg nem kapja a fizetését.Előbb próbálj felnőtt módjára gondolkodni,ha úgy is akarsz élni.És miért mennétek albérletbe,ha jól megvagytok a szüleiddel.Szép dolog az önállóság,de így anyagi csőd lesztek rövid időn belül és akkor meg még megalázó is lesz számodra visszasírni magatokat,hogy "Anyunak volt igaza".Fogadd meg egy tapasztalt felnőtt tanácsát (Édesanyádéra gondolok).

Lehet lepontozni,nekem ez a véleményem.

2012. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!