Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit vegyünk nászajándékba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit vegyünk nászajándékba?

Figyelt kérdés

Kb 30. 000 ft szánnánk rá. pénzt is adunk de ajándékot s szeretnénk. Esküvő után még fél évig külön fognak élni tehát nem szeretnénk pl lakberendezési dolgokat adni. Hasznos ajándékot szeretnénk. Terveznek gyereket is, de nem feltétlenül szeretnénk ilyen ajándékot adni sem.

Ti minek örülnétek?



2012. jan. 14. 21:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok híve a tárgyi ajándékoknak, inkább add oda a szánt összeget, abból vehet bármit. Ha nagyobb dolgot vesz belőle és még pótol is hozzá mástól, azzal sem kell foglalkozni, te adtál rendesen, örül is neki feltételezhetően, nem kell túllihegni, szerintem. Ha egy csomó törölközőt, étkészletet, tálat kap, akkor se fogja mindig tudni, hogy melyik van tőled.

Törölköző vagy étkészlet, ugyan minek? És minek drágát venni belőle, lehet sajnálni fogja (anyámból kiindulva, annyiszor kapott már drága ajándékokat, pl. krémek, gyapjútakaró, szuper edények, de sajnálja őket használni, akkor mi értelme van) nem tudhatod mije van már félretéve az új életre.

És nem üres kézzel mész, hanem borítékkal, ami ráadásul nem lesz vékony sem, szóval nem kell görcsölni. :)

2012. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Lehet már késő, de azért én mindenképpen megkérdezném, hogy van-e olyan dolog, aminek örülnének. Nekem pl. nagyon nagyon jól jönne egy fazék szett, vagy néhány teflon edény. Anyukám egyszer nagyon jó áron jutott hozzá egy egész szetthez, még mindig irigylem érte, viszont nincs pénzem egyelőre, hogy vegyek egyet, így maradnak azok az edények, amik vannak. Nekem sok ilyen dolog van, fiatal pár vagyunk, nem régóta lakunk együtt, tányérjaink is ahány, annyiféle, így még egy étkészletnek is örülnék, szóval az a helyzet, hogy itt mindig azt olvasom, hogy "ezt ne vegyél, mert biztos nincs rá szükségük", de ezt nem tudhatja senki. Lehet, hogy ezek a dolgok nálunk sem képeznek létszükségletet, de ettől függetlenül jól jönnének, örülnénk neki. :)

Persze mellé is lehet lőni, ezért kell rákérdezni, hogy mire van szükségük, mert ha már kaptak három étkészletet a jövendőbeli közös életükhöz, akkor ciki egy negyediket is ajándékozni nekik.

2012. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Étkészlet, edények, poharak, ágynemű, stb... Okos ajándék, ha rákérdezel és esetleg szükségük is van hasonló dolgokra, akkor is mellé tudsz lőni, mert mi van ha nem azt nézte ki vagy nem olyanra gondolt... Szerintem meredek, magamból kiindulva, biztos nem szívesen használnék egy olyan pl tányérkészletet, ami nem tetszik.

Neked lehet szép és te otthon szívesen használnád, de lehet hogy az ő ízlése más, inkább bízd rá a választást. Tedd a borítékba azt az összeget, ami betakarja és majd ők megveszik maguknak.

2012. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen vásárlási utalványnak nagy hasznát vennék, azt az összeget arra fordítják, amire szeretnék. (Pl. IKEA) és mégsem készpénz.
2012. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Most készpénz vagy utalvány, miért variálni? Ugyanúgy látja az összeget rajta, egy fix összegért tud csak vásárolni belőle, sőt még meg is van határozva, hogy pl. az Ikeában vegye megy... Olyan hülyeség, én pl ilyennek nem örülnél. Hadd döntsem el én hol és milyen takarót akarok venni és pláne mennyiért.

Mindenki a pénznek örül, mert azzal saját maga gazdálkodik, összerakva látja az ifjú pár mi merre hány méter, mit engedhetnek meg maguknak, mit tudnak venni a közös élethez, tudnak.e esetleg félretenni vagy nagyobb valamit vásárolni, amit szeretnének (kocsi, lakás vagy házépítés, nyaralás..) hiába van szüksége pl edényekre vagy takaróra, azért van ezekből óriási választék, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt (minőségben, árban, formában, designe-ban...)


Látom a szüleimen, hogy még mindig meg van nekik a 30 éve kapott étkészlet, poharak és tányérok, ilyen-olyan háztartási gépek.. Töredékét használják, sőt már egy csomót ki is selejteztek, mert nem illett a képbe és nem tetszett nekik, az ajándékok árából meg kacsalábon forgó palotát építhettek volna kis túlzással :D ekkor döntöttem el én is, ha majd lagzim lesz és 1-2 kedves vendég megkérdezni mit hozzon, annyit válaszolok diplomatikusan, köszönöm, berendeztedtünk már a lakásunkba, tárgyi ajándékra nincs szükségünk. Meg lehet érteni és mindenkinek egyszerűbb is beeldobni a borítékba a pénzt.

2012. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!