Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hosszabb kapcsolatban élők:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszabb kapcsolatban élők: Ahol az egyik fél szeretne házasodni a másik fél pedig nem, ott mi az ok ami miatt nem? Kíváncsi vagyok, hányan vagyunk ezzel így.

Figyelt kérdés

Szóval,hogy érthetőbb legyen:2,5(majdnem 3) éve élünk együtt a Párommal.Jövőbe nem tervez,majd lesz valahogy,azt mondja.

A volt barátnőjét el akarta venni feleségül,talán ezért se érzem magam "elég jónak" a Páromhoz.Kellek neki,szeret,de velem nem akar házasodni.Nálunk végülis ez az indok,amiért sajnos nincs esküvő.

22/l és 25/f


2012. jan. 15. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

"A volt barátnõjét al akarta venni feleségül"


Talán nagyot csalódott és azért nem mer még dönteni.

Vagy pedig, még nem heverte ki a szakitást.

Fiatalok vagytok még van idõtök bõven.

2012. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
NEM szeret hagyd őt magára! szenvedés lesz az életed mellette!
2012. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele és kérdezd meg, miért nem akar elvenni téged. Mondd el, hogy nem kell azonnal válaszolnia, de mondjuk a következő két hétben ha úgy érzi, hogy éppen akkor le tudtok ülni pár percre tv, gép és minden egyéb nélkül beszélgetni és ő választ tud adni a kérdésedre, szóljon és üljetek le.


Nekem ez a "Kellek neki,szeret,de velem nem akar házasodni" dolog őszintén szólva sántít, az pedig, hogy "majd lesz valahogy" pláne elég furán veszi ki magát :/ 25 éves, az előző barátnőjét el akarta venni, így talán nem a szokásos "nem akarom lekötni magam" áll a dolog hátterében (pláne úgy, hogy közel 3 éve együtt éltek).

2012. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kicsit koravének vagyunk mindketten;én pl 16 évesen költöztem el otthonról,azóta saját keresetem van,befejeztem a sulit meg minden.

Az igaz,hogy ráérünk,fiatalok vagyunk,de én úgy látom,hogy közel 3 év együtt élés alatt már tudni kellene mit várunk a másiktól. nagyjából.


Arra lennék kíváncsi,hogy akiknél az egyik fél szeretne házasodni a másik pedig nem,ott mi az indok,amiért nem?

Mennek a zöld kezek véleménytől függetlenül!

2012. jan. 15. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát nézd, mi a párommal 8 éve vagyunk együtt, 5 éve élünk együtt.

Én szeretnék hozzá menni feleségül, ő vonakodik...

Tudom hogy szeret, mondja és ki is mutatja, és minden nagyon klappol köztünk (hisz ezért is vagyunk együtt)! Ha nagy ritkán szóba kerül az esküvő, azt mondja majd összeházasodunk ha lesz gyerekünk.

Egyszer már be voltunk jelentkezve az anyakönyvvezetőhöz még 6 évvel ezelőtt, tehát már időpontunk is volt az esküvőre, de sokat kezdtünk azon vitatkozni hogy kit hívjunk meg, pl. én is és ő is azt szerettük volna ha csak a szüleink, nagyszülők + a párom testvérei (ők lettek volna a tanúk) lettek volna ott. De anyósom szóvá tette hogy ő azt szeretné ha az ő testvére és annak családja is meg lenne hívva, mert milyen már hogy ők kimaradnak belőle... Ez az ő részéről + 2 szülő + 2 unokatesó+ azok barátnője/illetve felesége= 6 fő. neki csak 2 unokatesója van

Igen! De ha az ő részéről meg vannak hívva az unokatesók, akkor az milyen hogy az én részemről egyik unokatesóm se + a szüleim testvérei sem...

Így elkezdtünk számolni: nekem 9 unokatesóm van + nekik legtöbbjének van családja, van ahol 3 gyerek is + akkor anyum-apum tesói... = az én részemről min. 50 ember jött volna, a párom részéről meg 12...


Ráadásul anyagilag nem bírtuk volna. Ezért először arról volt szó, ahogy eredetileg megbeszéltük, de anyós letorpedózta a sértődéssel, ezért én felajánlottam hogy oké, az ő részéről legyen meghívva mindenki, de az én részemről tartsuk csak be hogy csak a szüleim+ mamám és kész. Én nem tudok dönteni hogy az unokatesóim közül kit hívjunk meg és kit ne, mert mindegyikük egyformán fontos nekem és nem akarom megbántani egyikőjüket sem. A párom ebbe nem egyezett bele, ő azt akarta hogy mindenki legyen meghívva.

Na emiatt volt pár álmatlan éjszakánk, sok volt a feszültség köztünk, és egyik nap szépen megmondtam a páromnak hogy elég volt ebből, nem lesz itt semmi, akkor majd nem vitatkozunk semmin. Bementem az anyakönyvvezetőhöz és lemondtam az esküvőt...

Azóta is együtt vagyunk!


Igaz, hogy szeretnék hozzámenni, mert tudom hogy Ő az igazi nekem, de nem tudom ráerőltetni. Már elfogadtam a helyzetet.


30/L, 38/F

2012. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

16.55-ös vagyok!


ja ez lemaradt: igazi indokot nem mond, hogy miért nem, csak terel.

2012. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszi szépen neked is,igen,ez is lehet indok :-)

Mi azon nem vitáznánk,hogy ki legyen meg hívva,mert kicsi a rokonság.Pénzünk is lenne rá(hitelem már nincs,azt a pénz,amit eddig hitelre fizettem,amikor tudjuk,félre rakjuk,nem nagy összeg,de spórolunk;nem kimondottan esküvőre,ez csak az én egyik ötletem)

2012. jan. 15. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet okokat keresni, meg szépíteni, de ha egy flrfi nem akar egy nőt elvenni, annak egyetlen oka van: nem akar elköteleződni, kell neki az, hogy ha úgy gondolja akármikor leléphessen, házasságból annyira azért mégsem egyszerű kilépni. Az ilyen férfiak általában várnak valamire, ól megvannak a párjukkal valószínű, de valahol mégis reménykednek benne, hogy majd történik valami, amíg viszont nem történik semmi, addig eszük ágában nem lesz a "jó életet" otthagyni.

Ha te mindenképp szeretnél házasságot ezt sürgősen beszéljétek meg, mert különben csak szenvedni fogsz, és őrlődni mellette.

2012. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen,próbáltuk megbeszélni,de a házasság olyan dolog,amit mindkét félnek egyformán kell akarni;én kicsikarni nem akarom a másikból még véletlenül se.Ment a zöld kéz az utolsónak is!

2012. jan. 15. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!