Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vegyem fel a nevét?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem fel a nevét? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Legyen ő mondjuk Kovács Máté, én meg Debreceni Zsuzsanna (azért írtam ezt, mert egyébként is ennél még hosszabb a nevem, csak nem akarom leírni, mert egyedi). :) Variációk:

-Kovács Máténé - ezzel az a bajom, hogy Máténé...nem hangzik hülyén?

- Kovácsné Debreceni Zsuzsanna - nagyon hosszú...már így is mire leírom a nevem, hát még elé kerül még egy?

- Kovács-Debreceni Zsuzsanna - hát ez ugyanaz, meg nem is tetszik a kötőjeles

Kovács Zsuzsanna - olyan mintha a testvére lennék, és a saját nevem se szeretném megtartani, olyan mintha össze se lennénk házasodva.


Legszívesebben az első variációt választanám. De Máténé? Mi a véleményetek?


2012. jan. 16. 14:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

szia!


Nekem a Kovácsné Debreceni Zsuzsanna és a Kovács-Debreceni Zsuzsanna tetszik.


Képzelj el engem! A barátom is Kiss, és én is. Na most mi a teendő? :))

2012. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%

Csak Magyarországon van az a hülye felfogás, hogy a Kovács Máté és a Kovács Zsuzsanna biztos testvérek.

A világ országainak zömében ezt a verziót használják.

2012. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%
nem olvastam el a válaszokat! Ha a férfi neve nem az (azt írtad hogy ő LEGYEN) tehát neki se ez az igazi neve! Na akkor ha nem ez az igazi neve a fiúnak akkor nem lehet hogy a párod neve nem hangzana hü.lyén???? Én minden képen az elsőt választanám....bocsi ha érthetetlen! :)))
2012. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%
Kovácsné D. Zsuzsanna. Vagy nyugodtan legyél hosszan Kovácsné Debreceni Zsuzsanna, aláírásnál meg úgyis lerövidítheted, nem kell mindig kiírni. Anyukám is mindig úgy írta alá a sulis dolgaimat hogy Kovácsné, mert oda pl ez pont elég. Viszont ő szenved a nevével, mert neki is elég hosszú, bár ennyire nem, ezért mostanában lerövidíti a lánykori nevére a bemutatkozásoknál is akár, meg a munkahelyén is, mert úgyis tudják mindannyian hogy férjnél van és kovácsné a neve. Viszont mindig mondja, hogy ha visszacsinálhatná akkor maradna a lánykori neve. Részemről én is megtartom a saját nevem, mert ezzel születtem, szerintem felesleges hogy Kovácsné, anélkül is tudják hogy házas vagyok-e, mert nem titok. Felesleges macera a névváltás, meg pl nekem 2 keresztnevem van( ahogy anyumnak is), elég lesz nekem az is. Meg ilyen erővel a férfi is felvehetné hogy Debreceniné. Tudom hogy régen nem volt egyenrangú a férfi a nővel, és azért alakult ez ki, de manapság már minden lehet. Nekem is van ismerősöm, akik Kovács-Debreceniek lettek mind2-en az esküvő után. Barátom is azt mondta, hogy tartsam meg a nevem, mert felesleges a névváltoztatás és nem a nevünk tart minket össze, meg így a legegyszerűbb.
2012. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
47%
Ja és még annyi, hogy Kovács Máténé? Ezentúl mindenki Méténénak nevez mert az a keresztneved? Nekem ez kicsit furcsa, mert így olyan mintha teljesen eltűnne a neved. Így biztos nem venném fel ha már mindenképp felvenném, csak úgy ha megmarad benne az eredeti saját nevem.
2012. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%
Emberek ez az egész csak akkor számít, ha egy dokumentumra lefirkantja a nevét. Nem fogják ettől Máténénak nevezni, meg nem tűnik el a kereszt neve. Az összes ismerőse ezután is tudni fog róla, hogy mondjuk ő a Zsuzsa, meg az összes leendő ismerőse is tudni fog róla, hogy ő Zsuzsa. Azért nem kellene eltúlozni.
2012. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
15%

Kovács Zsuzsanna!


En is csak a vezetéknevét vettem fel a férjemnek!

2012. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván a keresztnevén fogják szólítani, de szerintem ez akkor is nagyon hülyén hangzik. Meg ha bemutatkozik akkor vissza kell kérdezni hogy akkor mi is a keresztneve, mert valahogy szólítani kéne. Szerintem ez régimódi. Nem azért írtam az előzőt, mert komolyan Máténénak hívnák utána, enyhén túloztam, csak engem a hideg kiráz az ilyen nevektől.
2012. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
Nekem úgy is tetszene, hogy Debreceni-Kovács Zsuzsanna. Szerintem jól hangzik:)
2012. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

Most ebben a dillemában vagyok én is,mert ha felveszem a vőlegényem nevét,akkor nagyon hosszú lesz a Zné XY forma,ezért komolyan hajlok arra,hogy megtartsam a nevem.Nincs túl sok kedvem átiratni az összes iratomat és ha úgyis csak évente kétszer kell leírni,akkor minek.Bemutatkozásnál sem akarom azt a kilométeres nevet kimondani.A környezetem tudja,hogy házas vagyok és viselem a karikagyűrűt is,azt hiszem nekem ennyi elég.A gyerekeink pedig egyértelműen az ő vezetéknevét kapják.

Most,hogy így leírtam,szerintem el is döntöttem,hogy maradok az,aki most.

2012. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!