Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni ajándékba?

Figyelt kérdés

A tavasszal hivatalosak vagyunk egy esküvőre. Nem rokonok hanem "csak" viszonylag közeli ismerősök lagzijára és nem igazán tudjuk eldönteni, hogy mennyit illik adni.


Mi 50 ezerre gondoltunk. Sok? Kevés? Pont jó?

Mennyit szokás adni?


2012. márc. 7. 23:56
1 2
 11/16 Nanamia ***** válasza:

Nálunk ilyenkor mindig az "illik", amennyibe az éttermi menü került egy főre.

Amúgy feljebb írta valaki, hogy mi az, hogy pénzt kell adni. Igazából ez nem szabály, azt adsz, amit szeretnél.

Azt tudom erre mondani, hogy nálunk Erdélyben a családban sose volt kérdés, hogy pénz vagy sem. Ugyanis a házasság még úgy ment, hogy a férfi és a nő akkor kezdték a közös életet, és a szülők úgy házasították ki őket, hogy mindent megadtak az alapokhoz...értek ezalatt mindent ágyneműtől a porcelánig. És ilyenkor az ifjú pár arra szánja a pénzt, amire még szüksége van. De nem hinném, hogy nagy titkot árulok el azzal, hogy ez sose akkora összeg, hogy sok maradjon belőle, megy a többi kiadásba...


Amúgy sorsjegyek nálunk is mindig vannak.

2012. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Úgy gondolom, hogy ez nagyon sok. Persze ha megengedhetitek magatoknak akkor nyugodtan, de nálunk az örömanya adott ennyit, ha nem családtag odamehettek kevesebbel is, mai világban természetes.Persze ez attól is függ, hányan vagytok. Én és a párom, ketten mentünk és 20ezret adtunk, ebben a szituációban, és abszolút nem égtünk be, volt aki még ennyit sem tudott adni!
2012. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
szerintem úgy adjatok pénzt, hogy megszámoljátok kb mennyibe kerülhet az ebéd vagy vacsora és még ahhoz tegyetek hozzá! de 50 ezer tényleg sok sztem!
2012. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi is hivatalosak vagyunk egy tavaszi esküvőre,de megmondták,hogy ők NEM kérnek pénzt.:)
2012. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

most lehet én vagyok a hülye, de én sehol nem látom, hogy 2en mennének...


ha 2 szülő 2gyerekkel, akkor szerintem korrekt az 50E

2012. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Általában családonként 50 a korrekt. 10/fõ,az elég kevés oda
2015. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!