Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet 18 év alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet 18 év alatt összeházasodni, szülők tudta nélkül?

Figyelt kérdés
16 múltam,(Lehetséges csak az írjon aki tud rá választ adni és nem pocskondíríáz és stb.....)
2009. jún. 10. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a szülőktől szeretne "szabadulni" a kérdező, mert ugye a házasság révén nagykorúsítva lesz. jól gondolom? ha ki akarod őket hagyni(bár természetesen őket is meg fogják kérdezni a dolgokról, illetve környezettanulmányt is végeznek), akkor el kell menned a gyámhivatalba, és kérvényezned kell az engedélyt(ahogy írták itt előttem is). személyi, lakcímkártya, születési anyakönyvi kivonat mindenképp kell hozzá, illetve meg fogják kérdezni, hogy mi miatt szeretnéd ezt.ha valóban ez az egy megoldás létezik a problémádra, sok sikert kívánok hozzá!
2009. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom szeretné, ha nagykorúsítanák. Csak hát a felnőttség nem ezen múlik.

Kedves kérdező: a gyámügy csak indokolt esetben engedi 18 év alattiak házasságát. Az indokolt eset pl. az, ha nem megfelelőek az otthoni körülmények, ezáltal már ugye nagykorúvá válik az, aki házasságot köt, és így már nem a szülő rendelkezik felette. De azért ahhoz tényleg indok kell. És bizony a szülőkkel is beszélnek mindenképpen, és környezettanulmányt is készítenek, és ha úgy ítélik meg, hogy otthon rendben van minden, akkor nem adnak engedélyt.

A másik: azt is megvizsgálják, hogy az ifjú pár miből kíván megélni, honnan lesz jövedelmük, illetve hol fognak lakni. Ha ezek nem rendezettek, akkor szintén nem fognak engedélyt adni. És ez tutira így van, mert egy időben (kb. 16 évesen, amikor aztán marha független akartam lenni a szüleimtől) én is hozzá akartam menni a barátomhoz, akinél amúgy is kb ott laktam, csak nekem ez nem volt elég. Idő közben rá kellett jönnöm, hogy addig van jó dolgom, amíg otthon lakom. Na de ennek én akkor elég rendesen utánajártam, és rá kellett jönnöm, hogy erre a büdös életben nem kapok engedélyt, hiába hogy a barátom dolgozik, de semmi okot nem fogok tudni mondani rá, hogy miért, hiába mondom azt, hogy de sz*r nekem otthon, ha egyszer szinte mindent megengednek így is, és ráadásul tök normálisak a szüleim. Kár is lett volna férjhez mennem, mert asszem 18 évesen elváltunk volna, annyi idős voltam, amikor szakítottunk - és én akartam így. Szóval tök fölösleges ezt így elkapkodni, már csak azért is, mert szerintem az ember akkor tartson esküvőt, amikor már megteremtette hozzá a feltételeket, na meg amikor már kiállt jónéhány próbát a kapcsolatuk. Meg amúgy is, milyen esküvő az, amit a szülők elől eltitkolnak? Így akarsz erre a napra visszaemlékezni? Sokkal szebb esküvőd lesz, ha kivárod az idejét és nem haragítod magadra a családod.

2009. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
97%
Hála a Jó Égnek sehogy!
2009. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hm. Mindenki keményen lepontozva, aki segíteni próbált, és megírta az igazat, meg a tényeket. Gyerekes. :-((( És az ilyen hiszi magáról, hogy már felnőtt???
2009. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Csak utálom amikor úgy mondanak véleményt rólam hogy nem is ismernek!!!!!!
2009. jún. 14. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!