Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel kell kezdeni egy esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel kell kezdeni egy esküvő megszervezését? Mik az első lépések?

Figyelt kérdés

Kis esküvő max 40 fő. Templomi (református) és polgári szertartás. Szombati napra tervezzük délután 2 óra körül. Majd 4 körül egy vacsora egy bérelt teremben, ahová étteremből rendeljük az ételt. Legkésőbb este 10-ig tartana.

Ez így a kettőnk közös gondolatmenete. De az egészet nekem kell leszervezni, párom azt mondta "Én majd megveszem az italokat." és vigyorgott egy nagyot. De kivel kezdjem? Anyakönyvvezető? Lelkész? Terembérlet?


2012. márc. 13. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

és mikor lesz?


mivel csak kis esküvőtök lesz,nem jár nagy rákészüléssel. azt nem írtad mikor lesz pontosan.de a teremfoglalás után anyakönyvezető aztán a lelkész (vagy fordítva)

2012. márc. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából csak annyi biztos, hogy augusztus vége, szeptember eleje. Augusztus 25, szeptember 1 vagy 15.
2012. márc. 13. 08:39
 3/12 anonim ***** válasza:

6 hónappal korábban: határozd meg a szertartás, és a vacsora időpontját, és a helyét.Rendeld meg a meghívókat, állítsd össze a meghívandók névsorát. Döntsd el, kik lesznek az esküvői tanuk. Fogadd fel a zenekart, és a fotóst. Rendeld meg az esküvői ruhádat.

3 hónappal korábban:Rendeld meg a virágokat, szervezd meg a nászutat, a vőlegény rendelje meg az esküvői ruháját. Rendeld meg az esküvői tortát.

2 hónappal korábban: add postára a meghívókat.

2 héttel korábban: Jelentkezz be a fodrászhoz. Az ételek szállítójának add meg a vendégek végleges létszámát.Esküvő napján: a násznagy vigyen adományt a lelkésznek. PIHENJ!

2012. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Bementek az anyakönyvi hivatalba, kértek időpontot. Utána elmentek a templomba, ott is kértek, kicsit későbbre, hogy átérjetek. Aztán nekiállsz éttermet nézni, többet is, először is megkérded, van-e szabad időpont arra a napra, ha nincs, mész tovább. legalább 3-4 étterem ajánlatát gyűjtsd össze, aztán ahol jobb a kaja, vagy kedvezőbb az ár. Ne felejtsd ki, hogy ha hoztok italt, akkor mennyit számolnak fel arra is. (így is olcsóbb, mintha az étteremét fogyasztjátok). Aztán ha ezek megvannak, akkor mehet a meghívó, mert már tudod az éttermet is. Közben nézzél ruhát, meg kérj -1-2 ajánlatot virágkötőktől. Igazából nagyvonalakban ennyi.
2012. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még fotós, abból is kérj 3-4 ajánlatot, meg az étteremnél azt is nézd, hogy van, aki olcsóbban biztosítja a zenészét, mintha te hívnál mást. Lehet, ha a kaját tőlük hozzátok, küldenek zenészt is.
2012. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyira belelendültem, hogy most látom, az bérlet teremben lesz. Akkor is hasonló, csak anyakönyvvezető+templom+teremfoglalás. Után a meghívók. És még 1-2 cuki ajánlata a torta miatt.

Sok sikert!

2012. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Meghívókat én csinálom.

Zenekar, fotós, nászút ilyenek nem lesznek.

Virágok is max 1-2 csokor a teremdíszítéshez és egy kis menyasszonyi csokrocska. Autó nem lesz, így nem is kell rá díszítés. Gyalog szerrel közlekedünk.

Esküvői ruhámat keresztanyám varrja.

Fodrászhoz nem megyek, a ballagások előtt is mindig magamnak készítettem frizurát, most se lesz másként.

2012. márc. 13. 08:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Regisztráltam erre az álompárra, de szerintem sok felesleges dolgot ír.
2012. márc. 13. 09:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell sokat szervezni :)

Anyakönyvvezető+templom+terem, aztán csinálhatod a meghívókat, mert akkor már időpontokat tudsz. Igazából ennyi. Éttermet keress akkor, velük beszéld meg a részleteket a kaja ügyében. :)

2012. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!