Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hagyományos, "minőségi"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hagyományos, "minőségi" jegygyűrű? (Kérlek, segíts! )

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni!

A párommal egyszerű, hagyományos arany karikagyűrűt szeretnénk (mindenféle kavics, gravírozás nélkül), és felkerestünk ez ügyben néhány ékszerüzletet, de mindenhol csak 2-3 grammos gyűrűket árulnak. Ezek a gyűrűk annyira vékonyak, hogy attól félek, hogy széttörik, ha ránézek, megfogni alig mertem a lehetel vékony gyűrűt, és vastagabban nem árulnak/készítenek kérésre. Emlékszem, hogy anyukáméké belseje telített volt, a mai gyűrűk pedig homorúak belülről, tényleg rettentően vékonyak, alig van bennük valamicske anyag. Ráadásul mintha valami minimális "vastagsága" is lett volna a gyűrűknek, ezek a maiak meg tényleg csak szinte "felület vastagságúak".

Arra a következtetésre jutottunk hogy csináltatjuk a jegygyűrűinket egy szakembernél, aki elvállalja, de nem tudom, hogy a régi gyűrűk hány grammosak voltak?


Ilyesmiben gondolkodunk:

[link]


Szerintetek ez hány grammos lehet?


A tietek hány grammos? Esetleg tudnátok róla képet mutatni, hogy az adott súlyú gyűrű milyen?


Nagyon köszönöm előre is! :)



2012. ápr. 12. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem is értem hogyan nem találtok már ilyet?! Ne ékszerboltba menjetek, hanem karikagyűrűboltba, ott jóval nagyobb a választék és 100%, hogy találtok ilyen gyűrűt.
2012. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak a Ti pénztárcátoktól függ, milyen lesz a gyűrű. A mi gyűrűnk fejenként 3 grammos, és egyáltalán nem olyan vékony, középen fehérarany, nekem kis kővel, nagyon diszkrét és gyönyörű, csináltattuk. Ahol mi csináltattuk, ott mindenféle méretben és grammban volt. Anyukámnak pl a hagyományos hordó alakú karikagyűrűje 7 grammos volt, szerintem az már nagyon vastag.
2012. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első! Nem mindenki lakik olyan szuper helyen, hogy egymás hegyén-hátán legyenek nem csak az ékszerüzletek, de kimondott "karikagyűrűboltok" is...

Mivel még csak keresgélünk, hogy hol tudnánk távolabb minőséget vásárolni, nyilván nem fogunk hosszú kilométereket elautózni "feleslegesen", amíg nem néztünk körül a piacon rendesen.

Sajnos nem válaszoltál a kérdésemre, így ennek fejében értékeltelek.


Kedves Második! A 2 grammos sima arany "hordó" típus nálunk olyan leheletvékony volt, hogy komolyan attól féltem, hogy össze fog törni. Úgy látszik, a 3 grammos talán már nem annyira rossz ezek szerint, köszönöm a tapasztalatodat! :) Gyűrűnek a 7 gramm nekem azért elég soknak tűnik, a tapasztalatod ezt megerősíti.

Lehet, hogy akkor olyan 5 gramm körül mozog az a gyűrű, amit keresünk. :) Nagyon köszönöm, a válaszod hasznos volt, ennek fejében értékeltem! :)

2012. ápr. 12. 09:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, jaj hát szerintem az első válaszoló is hasznos volt, semmi rosszat nem mondott.

Én aztán tényleg alaposan igénybe veszem a gyűrűt nem kímélem, és semmi baja nincs, szóval szerintem a 4 grammos Nektek tökéletes választás! Mi is vidéken lakunk, de nagyon segítőkész volt az ékszerész. Sok boldogságot!

2012. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A miénket ötvös csinálta vitt aranyból. 8 g a két gyűrű és nem üreges a belseje. Nagyon szép és csak a munkadíjat fizettük.
2012. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, szóval a 4 grammos lesz a mi választásunk.

Köszönöm az ötleteket, tapasztalatokat! :)

Igen, az első is hasznos volt, de a köntöse egyáltalán nem volt szimpatikus, ráadásul a konkrét kérdésre nem válaszolt sajnos. :(

Ha valaki most kezd érdeklődni a téma iránt, ráadásul vidéki egy eldugott faluban, akkor nem biztos, hogy neki egyértelmű, hogy egy nagyvárosban milyen lehetőségek vannak.. Azért lehetne normálisabb hangvételben is válaszolni, nem lenézve a másik tudatlanságát, elvégre azért kérdeztem, hogy "okosabb" legyek.

2012. ápr. 12. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
a miénk kb olyan "vastagságú", tömörségű, mint a képen, kettő együtt picit több mint 8g. a gyűrűk 58 és 66osak - ez is számít
2012. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mi a manó! :)


Akkor gondolom a kisebb gyűrű valamivel kevesebb aranyból, míg a férfi picivel több aranyból készülhetett, ugye? Gondolom így reális. :)


Mondjuk nálunk az én ujjaim nagyon picik, pároméi viszont hatalmasak, szerintem óriási különbség lesz az ő és az én gyűrűm mérete között. :)

2012. ápr. 12. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:

szia! nekünk 3-3 gram a gyűrű, nem hiszem, hogy vékony lenne. az eljegyzési gyűrűm kb. 1-2 gramm, és tök jól bírja, pedig cipekedem is benne. szerintem a 3-4 gram bőven elég, nem kell annál vastagabb.

nézd meg ezt:

[link]

tudom, hogy az ára borzalmas, viszont érdemes körülnézni, hátha találtok valamit.


Sok boldogságot!

2012. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez a kép alapján nem semmi vastagságú.


Szerintem akkor amit mutattak, az nem 2-3 grammos gyűrűk voltak, hanem inkább 1-2 grammosak, mert azok ezeknél sokkal vékonyabbak voltak...


Az viszont jó, ha a kicsik is ilyen strapabírók. :)


Szerencsére gyűjtögetünk erre egy ideje, szóval az ár nem akadály, de most találtunk valakit, aki elkészítteti nekünk "anyagáron" a jegygyűrűket, mert van ismerőse! :)


Nagyon köszönöm a válaszokat és a jókívánságokat! :)

2012. ápr. 13. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!