Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A páromnak már volt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak már volt egy házassága. Akkor nekem már semmiképpen nem lehet vele templomi esküvőm, igaz? Ez engem nagyon bánt, mert nekem mindennél nagyobb álmom.

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 09:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet.Párom elvált,és én úgy tudom,hogy nem lehet templomi esküvője,de ebben nem vagyok biztos.De párom nem akar még egyszer megnősülni.Nekem nem álmom az esküvő,úgy hogy nem csinálok ügyet belőle,de azért bennem van,hogy az exet elvette,engem már nem akar.
2012. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Megértelek teljes mértékben. Azért furcsa helyzet ez... Szerintem önzőség a másik féllel szemben, h. nem veszem el, mert nekem már volt egy házasságom...
2012. jún. 25. 09:47
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
Református lehet. A római katolikusnál lehet csak egyszer házasodni.
2012. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanez volt a helyzet az egyik rokonunknál. Ők úgy oldották meg, hogy evangelista esküvőjük lesz. Ott nem kötözködtek :-)

Katolikus nem lehetett volna és református sem.

2012. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Ja, református lehet? Azt hittem, az sem.
2012. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

És akkor át kell keresztelkedni? Vagy hogyan működik ez?

Mindketten katolikusok vagyunk.

Tudom hogy ez most csúnya dolog amit írok, de a papot is lefizetném, ha meg lehetne oldani... :)

2012. jún. 25. 09:51
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
Csak akkor nem lehet templomi esküvője (katolikus), ha már volt katolikus esküvő. Ha az első csak polgári volt, simán lehet templomi esküvő akár katolikusoknál is.
2012. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

Ha volt templomi esküvő, akkor még egyszer nem lehet. Anyósom ugyanígy volt, azóta is emlegeti hogy mennyire bántja, pedig azóta elváltak :-(


Marad a polgári, azt is lehet nagyon romantikusra, meghatóra szervezni.

2012. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%

Több lehetőség is van.


1. Ha az első katolikus volt, de gyermektelen volt a házasság, felbontható. Hosszú, de járható út: katolikus esküvő.


2. Református vagy evangélikus esküvő. Lehet, de ne titkoljatok semmit a lelkész előtt. A rugalmas összead, a konzervatív nem.


Az egyházak között is van verseny:-)

2012. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

A felekezet valóban kérdéses, reformátusoknál lehet válni.


Katolikus házasság csak egyszer lehetséges, viszont olyan van (manapság egyre több), hogy érvénytelenítik a házasságot, vagyis kimondják, hogy nem volt érvényes valamilyen okból az első esküvő. Viszont ez egy jogi procedúra, ami esetenként évekig is elhúzódhat, és a végkimenetele két esélyes, vagyis vagy érvénytelenítik, vagy nem. És persze nyomós okok kellenek hozzá. Pl. kiderül, hogy valamelyikük nem akart sosem gyereket, csak elhallgatta, vagy mások kényszerítették őket a házasságra (pl. szülői nyomás), vagy egyéb...

2012. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!