Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A páromnak már volt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak már volt egy házassága. Akkor nekem már semmiképpen nem lehet vele templomi esküvőm, igaz? Ez engem nagyon bánt, mert nekem mindennél nagyobb álmom.

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 09:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a lefizetős dolgot nem igazán értem, ugyanis a keresztlevélre és az egyházi anyakönyvbe be kell vezetni az adatokat, ott meg már ott áll egy házasság mással... Szóval ha meg is tartják a szertartást, azt szerintem sehol nem regisztrálják hivatalosan.
2012. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem is az a lényeg hogy hivatalos legyen. Csak úgy tűnjön és legyen róla valamilyen papír. Nem akarlak bántani kedves kérdező, de ha a párod nem akar templomit, meg másikat sem, nem fogsz jól járni ha mégis keresztül viszed. Aznap lehet hogy nagyon boldog leszel, de a házasság nem csak a papírból áll, és attól a papírtól még senki nem lett évekre boldog házas. Amúgy meg a kérdésedben is benne van hogy mindennél nagyobb álmod a templomi esküvő, nem a boldog hosszú házas élet, hát erre mit mondjunk? Papírt biztos tudsz szerezni, de jó lenne ha másra is fordítanál figyelmet. Ha pedig nem, akkor ne sírj mikor otthagynak, papír, meg templom ide vagy oda.
2012. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vőlegényednek az előző házassága katolikus házasságkötés volt, akkor ebben az esetben csak akkor házasodhat újra a katolikus templomban, ha az előző házasságát annulálták, ugyanis katolikus vallás szerint nem létezik válás, ezért ez úgy történik, hogy kimondja az Egyház, hogy a házasságkötéshez szükséges feltételek nem teljesültek, tehát a házasság maga akkor nem jött létre érvényesen. Ehhez kell keresni egy egyházjogi ügyvédet, és a püspökségen szokták levezetni a pert. De ne úgy képzeld el, mint egy polgárjogi válóper, hanem sokkal hosszabb és bonyolultabb. Tanúkat kell hozzá keresni, ott vizsgálják a megbízhatóságukat stb, stb. Az eljárás akár évekig is elhúzódhat.


Ja, és görög katolikus esküvő sem lehet, mert az ugyanilyen szabályok szerint működik.


Írták, hogy le lehet fizetni a papot.. Én nem vonom kétségbe, hogy az illető így megtette, viszont ne ringassuk magunkat mesékbe, az nem volt érvényes házasság, max. egy áldást kaptak. Ugyanis az egyházi anyakönyvezés úgy működik, hogy az összes szentséget, amit felvettél, azt arra a plébániára küldik, ahol az illetőt megkeresztelték, és ha még érvényes házassága van, akkor az ott látszik.

2012. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a lényeg hogy legyen papírom!!!!

És képzeld, nagyon boldogok vagyunk. De nekem álmom az esküvő, házasság!

Nem tudom ez hogy függ össze azzal,vagy miből bírtad levonni a következtetést, h. nekem csak a papír számít, nem a hosszú boldog évek...

2012. jún. 25. 13:33
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon boldogok vagytok, akkor minek kényszeríted a párod templomi esküvőre ha ő nem akarja? A boldogság arról szól hogy két ember élvezi, nem csak az egyik.
2012. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak a nagy esküvő felhajtás meg a ruha fontos, akkor inkább próbáld a református esküvőt elintézni.
2012. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a templomi esküvőnek akkor van értelme, ha mindketten az egyházban elkötelezett hívők vagytok.

Egy polgári esküvő is lehet szép és meghitt, csak szervezés kérdése az egész.

2012. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
szerintem meg egy szóval nem írta a kérdező, hogy a párja ne akarná...hol volt itt szó kényszerítésről???
2012. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Na már megint kezdődik a komplikálás... Honnan veszed hogy nem akarja a párom? Nem értem hogy ezt honnan az istenből szűrted le..??
2012. jún. 26. 08:55
 30/32 anonim ***** válasza:
Szerintem házasodjatok össze református templomban akkor. Nekünk református esküvőnk lesz, hiszen leendő férjem az, én pedig katolikus vagyok.
2012. jún. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!