Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A páromnak már volt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak már volt egy házassága. Akkor nekem már semmiképpen nem lehet vele templomi esküvőm, igaz? Ez engem nagyon bánt, mert nekem mindennél nagyobb álmom.

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 09:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi esküvője volt? Ha igen milyen vallású? Reformátusoknak úgy tudom lehet többször egyházi, római katolikus csak akkor ha az előző egyházi házasságot érvénytelenítik. Az is lehetséges, csak kicsit hosszadalmas egyházjogi procedúra. (Nem is érvénytelenítik, hanem azt mondják meg sem történt, de erre nyomós indok kell, pl. hazudott valami fontosban az egyik fél, nem lehet gyerekük, kényszerítették, nem volt beszámítható meg ilyesmi.) Ha csak polgári házassága volt, akkor bármilyen vallásút lehet tartani ha elvált.
2012. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikus egyház nem ismeri el a válást. A párod az egyház szemében ugyan úgy házas marad, hiába történt meg a válás. Ezért nem lehet többször házasodni. Pápánál lehet kérvényezni a felbontást nyomos indokkal, és ha megadja az engedélyt akkor lehet újra házasodni, templomban.
2012. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus esküvő is lehet, ha el tudjátok érni, hogy az előző, katolikus esküvőt semmissé nyilvánítsák, de ez egy évekig tartó, bonyolult folyamat, és nem garantált a siker a végén.


Ha nem volt egyházi esküvője, vagy ha bármelyik másik vallásban volt, attól még Nektek lehet katolikus esküvőtök.


Ha volt katolikus esküvője, és az érvényteleníttetés sem megy, akkor tartsatok református vagy evangélikus esküvőt, ha Nektek fontos.

2012. jún. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
93%
Katolikusoknál biztosan nem lehet, de a reformátusoknál, vagy az evangélikusoknál meg lehet próbálni.
2012. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha katolikusnak vagytok keresztelve akkor házasodhattok más keresztény vallás szerint (református, evangélikus, görög katolikus, baptista stb.), a keresztség "kompatibilis" ezekben a vallásokban.
2012. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Mindketten római katolikusok vagyunk. És én szeretném nagyon a templomi esküvőt. Görög katolikus esküvőnk lehet? Vagy mi a menete? Ahhoz más templom is kell? vagy csak a lelkésznek kell görög katolikusnak lennie?
2012. jún. 25. 10:04
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
kat. vallásban érvényteleníttetni kell, ahogy azt már leírták. ott a templomi eskvo eskuvo. ref., evangélikus vallásban a templomi eskuvô nem eskuvô, hanem áldás kérés a polgári eskuvôre, ezért sem lehet sorrendben a polgári elôtt megtartani, így ezekben az egyházakban probálkozzatok.
2012. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%
Az én páromnak két katolikus templomi esküvője volt. Az elsőt semmissé tették, mert a második arának is minden álma volt egy templomi esküvő. MÁs álma már nem volt, ez a papíroknál ki is fújt. Az nem tartozott az álmai közé hogy boldoggá is tegye a férjét. Ennyit a templomi esküvőről. 7 éve vagyok a párommal, ő most szeretne életében először önszántából nősülni, nem a menyasszony nyomására, de pechjére én meg nem akarok férjhez menni. Ilyen az élet:-) Amúgy a papot le lehet fizetni, láttam már ilyet is. Tudod, van az a pénz...
2012. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
43%

figyelj, ma már pénz beszél, kutya ugat. Nagynénémnél ugyan ez volt, párjának már volt egyszer, nénémnek meg fontos volt. Mamám meg jóban van a pappal, megkérdezte, meg lehet-e oldani valahogy...hát meg lehetett, csak jól a zsebbe kellett nyúlni. Ha szántok rá, biztosan találtok olyat, aki összead.

De javaslom, hogy ne ezzel állj elé, hanem előbb, ha ismersz olyat, aki jóban van a pappal, kérd meg, hogy kérdezzen rá, hogy megoldható-e a dolog.


(és nem azt mondom, hogy ez helyes, mielőtt lehurrognak, hanem a tapasztalatom!)

2012. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
én lennék e legboldogabb, ha ezt meg lehetne így oldani :)
2012. jún. 25. 11:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!