Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A tanúm hófehér ruhát akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanúm hófehér ruhát akar felvenni az esküvőmre. Szerintetek tegyem szóvá?

Figyelt kérdés
Nekem nem nagyon tetszik, hogy ő is fehérben lesz, de nem tudom, hogy beleszólhatok-e ebbe.
2012. júl. 3. 15:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
56%

Persze.

Felejtse el.


Piros, Fekete, Fehér az tabu egy esküvőn.

2012. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
62%
Persze hogy tedd szóvá, ennyire nem lehet udvariatlan!!!
2012. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
43%
Persze, olvastasd el vele a neten az illemszabályokat, ha nem akar változtatni, válassz másik tanut.
2012. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
57%
nekem is fehérben volt...és tetszett...nem a ruhákról és a színükről szól...
2012. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
71%

Valaki árulja már el nekem,hogy miért tabu a fekete,fehér és piros ruha??


Oké. A hófehéret megértem,hiszen a menyasszony is hófehérben lesz. De a többi??

Sok esküvőn voltam már,és rengeteg olyan vendéget láttam akik feketében voltak.Szép fekete estélyi ruhában vagy kosztümben. Voltak pirosban is. Magam is voltam egyszer sok éve piros ruhában.

Voltak fehér ruhában is,de inkább vaj szín vagy felső fehér alsó rész más színben,de fehérben..

Ne kötekedésből de tényleg nem értem,honnan jött hogy e három szín tabu..Miért??

2012. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%

Fehér azért, mert a menyasszony is fehérben van. Ez különösen a tanútól udvariatlanság, aki pont ott áll mellette.

Piros ugyanezért: a lagzin a menyasszony pirosban van általában, mert a legtöbb menyecskeruha piros.

Fekete pedig azért, mert az a gyász színe, esküvőre nem illik.

2012. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
62%

"Fekete pedig azért, mert az a gyász színe, esküvőre nem illik."

Épp tegnap olvastam ezt:

"Magyarországon többhelyütt, pl. Kalocsán, fekete színű volt a menyasszonyi ruha. A népdal is azt mondja, hogy a lány most esküszik fekete gyászruhában. De fekete menyasszonyi ruha volt, a Berettyó-felvidéki népviseleti szokás is."


Hogy válaszoljak is. Nyugodtan tedd szóvá, ha nem tetszik, végülis a te esküvőd, nem az övé!

2012. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
44%

Mert az illemszabályok régóta ilyenek!. Csak ma ezzel sokan nem törődnek.

Esküvőn csak a menyasszonynak illik fehérben lenni,a tanúnak semmiképpen. Valamelyik tájékozatlan vendég őt nézheti menyasszonynak.

Fekete a gyász színe általában,a piros pedig feltűnő,kihívó.

2012. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
67%
Kalocsán a menyasszonyi ruha nem fekete volt (legfeljebb még akkor,amikor nem hímezték a ruhákat) Régóta hagyományosan hímzett népviselet a menyasszonyi ruha.
2012. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
43%
Azért nem illik fehéret, mert az a menyasszony színe, feketét, mert a gyász színe, és pirosat mert az a menyecskeruha színe.
2012. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!