Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit pénzt illik adni esküvőre? Illik-e egyáltalán?

Figyelt kérdés
Bátyám szeptemberben nősül, természetesen mi is a meghívottak között vagyunk a párommal. Nem készülnek nagy haccacáréval, húsz-harminc főnél biztosan nem leszünk többen, egyszerű polgári szertartásra és egy vacsorára kell gondolni. Nem lesz menyasszonytánc, buli, hasonlók. Tehát nem gondolom, hogy nagyon arra feküdnének rá, hogy súlyos pénzekre számítsanak a meghívottaktól. De azért úgy gondolom, valamennyit ilyenkor is illik adni. Hogy árnyaljam a képet: jelenleg egyikünknek sincs munkája és félretett pénzünk sincs, épp hogy megvagyunk. Ha e hónapban sikerül is elhelyezkednie valamelyikünknek, abból szeptember eleje-közepéig pénzt nem nagyon látunk. A párnál nem nagyon merek rákérdezni, szerintem kicsit profánul hatna. Mennyit illene ilyen esetben adni? Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 3. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Én a saját testvéremtől biztosan nem várnám el, hogy erején felül adjon bármit is. Senkitől nem várnám el persze, de a testvéremtől a legkevésbé. Nyilván tudja, milyen helyzetben vagytok, szerintem ilyenkor nem kérdés. Ajándék helyett ajánld föl a segítségeteket: fogadjátok helyettük a vendégeket, süss valami finom, de számodra még vállalható költségű süteményt, segíts be a terem feldíszítésébe stb. Hidd el, az utolsó napok hajrájában ezek többet érnek a pénznél, tapasztalatból mondom. :)
2012. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nyugodtan tájékozódj szüleidnél hogy mennyibe kerül az esküvő, mivel közeli rokon vagy min. a rátok eső részét illik beadnotok.


Összehasonlításul unokatesóm tavalyi kb. 80 fős esküvőjén anyámnak mondta húga hogy fejenként 16.000 Ft-ra jött ki úgy hogy beleszámoltak mindent (étterem, zenekar, templomi szertartás, menyasszony és vőlegény ruhái, pezsgő a polgári esküvőn...), minden jó volt, de semmi extra.

2012. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Amikor mi összekerültünk szegények voltunk, mi is, a testvéreim is. Megkérdezték a testvéreim, hogy mire volna szükségünk. Mivel nem volt semmink, rájuk bíztam, hogy mit vesznek, csak annyi kikötésem volt, hogy praktikus legyen. Szerintem kérdezd meg bátyádtól, hogy mire volna szükségük. Te tudod, hogy ők hogy állnak, mijük van már, és minek vennék hasznát. Szerintem pénzt semmiképpen, inkább valami használhatót. Nem pofátlanság megkérdezni. A testvéreddel olyan közeli kapcsolatban vagytok, hogy akár még ezt is megbeszélhetitek. Sok boldogságot kívánok az új párnak, nektek pedig valami jó munkahelyet.
2012. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Megbeszélném velük, hogy nincs pénzem. Én ezt tenném. De pár hónap múlva, amikor összegyűlik egy kevéske, akkor abból olyat vennék nekik, aminek tudom, hogy nagyon örülnének, vagy szükségük van rá.
2012. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez jó ötlet. :) Ha nincs munkánk, úgyis nagyon ráérünk két állásinterjú között. Sütni is szeretek.
2012. aug. 3. 11:15
 6/9 A kérdező kommentje:
A többieknek is köszönöm. Azt hiszem, tényleg szóba hozom a dolgot és megkérdezem, mire volna szükségük.
2012. aug. 3. 11:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamit mindenképpen illik adni, hiszen vendégségbe sem mész üres kézzel, hát még egy olyan nagyobb költségvetésű helyre, mint a lagzi. Az, hogy nektek per pillanat anyagi gondjaitok vannak, nyilván nem titok a családban, és ha jó a viszony, akkor csak tudják, hogy miként álltok. Én biztosan megbeszélném velük a dolgot, hogy minek örülnének, és akkor látnátok a reakciójukat is. Azt meg tényleg csak te tudhatod, hogy volna -e bátorságod a pároddal együtt odamenni üres kézzel.
2012. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oktoberben lesz az esküvőnk mivel mindenünk megvan, pénzt kértünk.

Mindenkinek azt mondtuk amennyije van rá, amennyit nélkülözni tud.


Lehet ez 1.000 Ft is,szerintem a sütemény is jó gondolat vagy a segítség a dekorációnál.

bár ha a tesóm ilyen helyzetbe lenne, nem fogadnék el tőle semmit.


elvégre nem azért tartjuk:)

2012. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl: az egyik tesómék nincsenek eleresztve pénzzel,viszont a rokonság nagy része pénzes. Én úgy oldom/oldottam meg a helyzetet ( egyébként szombaton lesz a lagzink) hogy anyukámmal megbeszéltük hogy nem kell a tesóméktól nagy ajándék, mondja el nekik, hogy nem a pénz a lényeg stb... És csak jelképes ajándékot várunk. Nem kell dobálni a 20 ezreseket egyszerűen szükségünk van egy normális evőeszközkészletre, mert a sajátunk már nagyon gáz. Ezzel ők is tudnak adni valamit és mégsem kell túl nagy költségekbe verni magukat. Ezt anyukám elmondta nekik.

Szóval nyugodtan használd anyudat közvetítőnek akkor senkinek sem ciki. Párom öccsének én mondtam el hogy nem várunk nagy ajándékot csak jelképeset mivel ő még fiatal , tanul, nincs jövedelme stb.. Csak azért mondtam el neki hogy ne érezze kellemetlenül magát és nem kell nagy dolgokban gondolkozni.

2012. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!