Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy működik a vendég fogadás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik a vendég fogadás, ha nincs kikérés?

Figyelt kérdés
Szóval, nem lesz lánykikérés nálunk, hanem az étterembe várunk mindenkit. Mi a fotózás után megyünk oda, nem hiszem, hogy bárki megérkezik előttünk, de nem lehet tudni. Apukám azon pörög, hogy az örömszülőknek kéne fogadni a vendégeket. Szerintem elég, ha a pincérek fogadják őket és irányítják a terembe, ha kell. Egyébként is lesz welcome drink. Aztán meg, ha ott vagyunk úgyis mindenki minket fog keresni. Vagy rosszul gondolom és kellene valami komolyabb fogadás? Hogy zajlik ez?
2012. aug. 6. 09:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igaza van apudnak. A két örömszülőnek kellene fogadni a vendégeket. Nem kell nagy dologra gondolni, csak azért mégse egy idegen pincér várja őket.
2012. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A vendéget mindig az fogadja, aki meghívta, jelen esetben az örömszülők. Nagyon furcsa lenne, ha például a lakásomra hívok egy vendéget és áthívnám a szomszédasszonyt, hogy ugyan ültesse már le őket, aztán majd jövök én i.s
2012. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem hülyeség, hha ott vannak az örömszülők, v tanúk, v vki közeli rokon.
2012. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az örömszülők fogadják, ne egy pincér persze a pincér is álljon ott és kínálja őket az itallal.


Nem rég voltam egy bálon és ott is a "házigazda" állt az ajtóban a pincér mellette kínálta az italt, a házigazda üdvözölte a vendégeket és mindenkivel beszélt egy két szót, szerintem sokkal barátságosabb minthogy csak a pincér áll ott és már lök is befelé.

2012. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem az örömszülők hívták meg a vendégeket, hanem mi :) Akkor most mi fogadjuk őket vagy a szülők? Mert igazából csak mi tudjuk mi merre hány méter. Anyukámon kívűl nem járt még senki az étteremben. Úgy értem a többi szülő. És akkor a bejáratnál kéne állni? Még nem voltam sok esküvőn, de ott nem volt ilyen.
2012. aug. 6. 09:35
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: Gondolj bele abba, hogy ha van kikérés, akkor sem fogadhatjátok ti a vendégeket. Legfeljebb talán a párod. De a te rokonaidat akiket feltételezek, hogy nem ismer alaposan, miért kellene neki fogadni?
2012. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Na de itt nincs kikérés. A rokonaimat meg ismeri, mindet, mert részemről 30 ember lesz.

Viszont még felmerült bennem egy probléma: tűzoltó autóval megyünk majd az étterembe. De ki fogja ezt látni, ha a vendégek még nem lesznek ott? :D:D:D Igaz egy kis részük majd vonul velünk az autó után.

Jaaaj mindjárt itt a nap és ilyen problémák merülnek fel hirtelen, holott azt hittem minden le van szervezve. :/

2012. aug. 6. 09:45
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A pincér nem vendéglátó, hanem kiszolgáló személyzet. Nem az ő feladata a vendégek fogadása. Akár ismerik a szülők az összes meghívott vendéget, akár nem, nekik illik fogadni. A menyasszony szülei általában ismerik a lányuk által meghívott vendégeket és ugyanez vonatkozik a vőlegény szüleire is. Aki tudja magáról, hogy őt egyik szülő sem ismeri, úgyis odamegy hozzájuk, bemutatkozik és hozzáteszi, hogy az Évike vagy a Józsi munkatársa, barátnője stb. vagyok.
2012. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 okoska31 ***** válasza:
100%

igazából Nektek kellene az étteremben fogadni a vendégeket, legalább az elejét.

persze az örömszülők is ott lehetnek.

Úgyis elkezdődik utána a beszélgetés, és óhatatlanul elsodródtok az útból - akkor pedig már a pincér is odaér.

viszont az örömszülőknek illik ottmaradni, ha nem is teljes létszámban legalább addig, amíg a vendégek 80%-a megérkezik.

2012. aug. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálam volt kikérés, de az a szülői háztól, a szülőktől kértek ki engem, (ha jól emlékszem a vőlegény tanúja kért ki) és úgy mentünk a szertartásra.


Onnét mentünk a fotóshoz, mi, a tanúk és az örömszülők.


Azután a bérelt étterembe, és igen, ott is mi fogadtuk a vendégeket. A vendégek addig az étteremnek abban a részében vártak minket, amelyik nem volt részünkről kibérelve, vagy pedig kint az utcán.


És igen, mi fogadtuk őket a bérelt részben, belül az ajtón, férjem és én, fogadtuk a gratulációt, és az ajándékokat, és adtuk tovább az örömszülőknek, mert attól függetlenül, hogy a vendégek nekik is gratuláltak, az ajándékokat és a borítékokat ők spájzolták valahova.

2012. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!