Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni, ha a párom rokonságában lesz az esküvő? Kell-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

A párom távol élő unokahúga megy férjhez, és vele együtt engem is meghívtak az esküvőre. Mindösszesen egyszer találkoztunk (a távolság miatt, jelenleg a párja lakhelyén él). Hosszabb ideje együtt vagyunk a barátommal, tehát nem, "épp mostani barátnő" státuszban vagyok.

A lány szülőfalujában, szűk körben, szerény, 67 fős esküvő lesz. Mivel nem tudok róla, hogy lenne ajándéklista, de szeretném őket megajándékozni, a tizedik kávéskészletet már nem szívesen adnám nászajándékba. Tudom, hogy a párom apróbb ajándékot, és pénzt is ad nekik, úgy tervezem ebbe szállnék bele én is. Nem vagyok eleresztve anyagilag, de azt gondolom a vacsora árát + egy kisebb összeget szánnék a dologra. A vacsora durván 5000 ft/fő, így 10 ezer forintra gondoltam. Ezt pedig a menyasszonytáncra dobnám be. Ennyi korrektnek számít? Vagy mi az az összeg, ami elvárható? Kell-e egyáltalán ilyen esetben külön ajándékoznom, vagy beszéljem meg a párom szüleivel? Ők is pénzt adnak, az egész család nevében (ahová ugye mi, gyerekek és párjaik is tartozunk). Mi pár éve a családban úgy csináltuk, hogy a szüleim fizették az én, és testvérem kísérőjére szánt összeget is, de ebben az esetben nekem ez nem tiszta. Én mindenképp szeretnék beszállni, ugye nem illetlenség, ha felajánlom a szüleinek?



2012. aug. 11. 19:01
 1/5 Faeper válasza:
Annyit adsz ami megérte , hogy elmentél....
2012. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

általában úgy szoktak adni, hogy 10 ezer / fő, ez tök jó...viszont semmiképp se a menyasszonytáncnál dobd be...


honnan tudják, hogy azt a pénzt TŐLED kapták?

Veszel mellé egy üdvözlőlapot és abba belerakod, írsz egy idézetet és aláírod, így tudják hogy TŐLED van. ez így szép, és jó, korrekt.

2012. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Felénk az a szokás, hogy a menyasszonytáncos pénz is meg van borítékozva. Vagy ráírod kitől van, vagy nem, ez egyéni döntés. De nagy nyilvánosan nem számolgatjuk bele a pénzt az edénybe. Én arra gondoltam, hogy egy szép boríték, bele a pénz, esetleg mellé egy képeslap, és aláírnám.

Nehéz így, hogy a párom épp nem igazán tartózkodik az országban, és nem tudunk együtt leülni megbeszélni ilyeneket.

Holnap megyek a szüleihez, majd ott kiinformálom magam, mert egy hét múlva lagzi. :D

2012. aug. 11. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
én külön adnék, a 10.000 teljesen korrekt, akár menyasszonytáncnál is, ahogy leírtad.
2012. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sose értettem ezt. A pároddal méssz, miért nem KÖZÖSEN adtok ajándékot.

Engem ahányszor a párom esküvőre ment, a cekket vagy a szülei, vagy a párom állták, szó sem lehetett arról, hogy én álljam.

Most már nagyobbak vagyunk, most "közösen" (mert minden az) fizetünk.


22-L

2012. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!