Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a jó a házasságban? Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó a házasságban? Ha annyira jó, akkor mér' van annyi ironikus vicc a férjről meg feleségről? Ha meg annyira sz. R, akkor miért nem szüntetik már be? Egyátalán, miért van válás, ha van házasság?

Figyelt kérdés

Szóval mi értelme van a házasságnak, ha bármikor el lehet válni? Ez akkor pont olyan mint betenni a milliókat a bankszámlára, mert bármikor ki lehet venni (persze borsos jutalék árán, de ez egy külön téma már,más kérdés).

És mér' akar minden második nő férjhez menni?

Mi jó van abban?



2012. szept. 1. 00:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Ennyire buta kérdést is régen olvastam már...

1. A házasságban igazából az a jó, ami egy IGAZÁN JÓ párkapcsolatban is, nem kell ezt túl ragozni. Csak valakinek számít pluszban valamit, hogy hivatalosan és/vagy Isten színe előtt is összeköti az életét a párjával, valakinek nem, ez abszolút magánügy.

2. A vicces megjegyzésed annyira ostoba, hogy nem is érdemes rá nagyon reagálni. Most szerinted ha van x számú rossz házasság, kapcsolat, akármi, akkor jó már nem is létezik, vagy mi? WTF?

3. Beszüntetni a házasságot?! Ezt mégis hogy képelted? :D

4. Miért van válás, ha van házasság?! Ezt is olvasd vissza még egyszer...

5. Az összes nőt végigkérdezted? És hol? Magyarországon, Európában, az egész földön, vagy mennyit?

6. Utolsó kérdésed --> lásd első megjegyzésem...

2012. szept. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
*képzelted
2012. szept. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A házasság lényege: holtomiglan, holtodiglan.

De akkor hogy-hogy létezik válás?

Teljesen komolyan kérdeztem.

2012. szept. 1. 00:49
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Én tök egyetértek Veled és Oshoval is, aki ugyanezt mondja. Még a stílusotok is hasonlít.:) A Férfiak könyvében ír erről a kérdésről a legtöbbet. A Youtube-on is sok video van tőle, nagyon szórakoztató. "Everybody should get divorced!"-mondja ártatlan magátólértetődöttséggel a neki intézett kérdésre. :)
2012. szept. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Sorry, nem vagyok valami művelt ember. Paraszti családból származom. Ki az az Osho? Kivel értesz egyet? (na mindjárt utánanézek ki is az az Osho a guglin)

Természetemből fakad, hogy szeretek triviális(nak) tűnő dolgokat megkérdőjelezni. Pusztán kíváncsiság hajt. semmi más. peace!

2012. szept. 1. 01:00
 6/20 A kérdező kommentje:

Uhh, nem vagyok itt. Találtam valami (számomra) egészen újat. Ma estére megvan a vidi :)

És senkit se akartam felhergelni. Csak feltettem egy kérdést.

Jó éjt mindenkinek.

2012. szept. 1. 01:03
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Osho állandó jelzője, hogy a második legveszélyesebb ember a Földön - Jézus után.:)


Elég azt megkeresned, amiket mondtam.

1. Osho: Férfiak könyve.

2. A video, amiben meg azt mondja, hogy Everybody should get divorced! (értesz angolul?), az itt van:

http://www.youtube.com/watch?v=5ocbZhRQS9I

2012. szept. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
Milyen videót nézel?
2012. szept. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

Te még csak gyerek vagy.

A házasságnak jogi oldala is van. Ha az egyik fél meghal, a másik örököl. Egy élettárs lehet az utcára kerülne, egy házastárs nem, akkor se ha a másik házában él.

De többnyire szerencsére nem emiatt házasodnak.

A házassággal a férfi és a nő ország-világ előtt felvállalja a másikat. Főleg a rokonok előtt számít ez. Sokkal jobban befogadják a házastársat, mint egy sima partnert. Még akkor is, ha tudják hogy ez se biztosan örök. Ugyanez persze elérhető egy közös gyerekkel is.

Kicsit szomorú, hogy van válás is, de végülis sokkal jobb, hogy ma már szabadabban válhatunk mint régen. Nem muszáj leélni együtt egy életet, ha kiderült a társunkról, hogy nem az akinek hittük. Az emberek változnak. Ma még szerelmes beléd, holnap másba. Ma még fiatal, holnap lesz helyette fiatalabb. Stb...Nem minden nőnek jó megöregedni egy férfi mellett. Kell hozzá alázat nagyon sok. Elfogadni, hogy megöregedtem és már nem engem lát szépnek. Nagyon nehéz. Van akinek sikerül. Talán a végén nekik lesz igazuk.

De én örülök neki, hogy elválhatok ha rosszra fordul.

Én pl. 34 évesen mentem férjhez és párom nagyon szeretne már gyereket. De nem tudok egyelőre teherbe esni és lehet, hogy nem is fog sikerülni, egyrészt a korom miatt, másrészt mert igazán nem is vágyom gyerekre. A férjemet nagyon szeretem, és tudom milyen fontos neki, hogy legyen gyereke. Úgyhogy elhatároztam, ha 4 éven belül nem lesz gyerekünk, elválok tőle. És örülök, hogy megtehetem. Minek tegyem boldogtalanná? Neki gyerekekre van szüksége, és meg kell kapnia, ha nem tőlem, mástól.

2012. szept. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a rendőrségről is sok vicc van, a szőke nőkről meg a skótokról is, mégse szüntetik meg őket :D
2012. szept. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!