Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez soknak számít a lagzis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez soknak számít a lagzis vacsoráért?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak tervezgetünk, nézelődünk, nincs konkrét időpont sem semmi. Olyan 100-125 fős lagzit tervezünk.

Egy-két helyről kértem árajánlatot és az egyiken megakadt a szemem, totálisan beleszerettem, ámde nem drága ez egy kicsit? (5700 ft/fő)

Egy étteremről van szó, aminek vannak külön termei. Hagyományos lakodalmas ételt szeretnénk, amit ott megfőznek (húsleves, sült húsok, töltött káposzta, stb.), az üdítők is benne vannak az árban, illetve fejenként egy pohár pezsgő. Más nincs. A rendezvényszervezőjük azt mondta, alkoholt is tudnak kedvezményes áron biztosítani, de vinni is lehet, süteményt szintén. A dekorációt tartalmazza az ár, a szivárvány szinte minden színében mese szép dekorációjuk van, annyit kértek, hogyha olyan vágyaink vannak, amihez még nincs anyaguk, akkor elképzelhető, hogy plusz költséget számítanak ezért fel (max 20 ezer forintig).

Süteményt a család összedobná, nálunk ez hagyomány, az alkoholos italokat is megoldanánk más úton, olcsóbban.

A kaját is lehetne máshonnan hozatni és csak a terembérletért + dekorációért fizetni, de a kérdésem, hogy mire számíthatok? Ki lehetne hozni érdemben olcsóbban az ételt azzal, ha máshol főzetünk? Van értelme a macerának, vagy jobb ha így egyben van minden még ha kicsit drágább is?

Nagy segítség lenne, a rendezvényszervező nőci nagyon aranyos, barátságos, ő a dekoros is, rengeteg képet mutatott, tényleg mese szépek, álmodni sem tudnék szebbet, összehozni egyedül meg tényleg nem. Ültetőkártyától kezdve ő mindent elintézne, ami a lagzihoz kell, ez azért nagy terhet levenne a vállunkról. Természetesen azt mondta mindenben kikéri a pár véleményét.

Szerintetek ez így nagyon sok?


A legfőbb probléma, hogy a párom családja és vendégei 200 km-ről érkeznek és szállást is biztosítanunk kell nekik, amit egy kollégiumban terveztünk, ez is 1800-2000 forint lesz fejenként (olyan 75 főre) minden ismeretséggel és csoportos kedvezménnyel együtt. Ezt illik nekünk kifizetni, vagy meg lehet illedelmesen kérni a vendégeket, hogy gondoskodjanak erről? (Gyalog úgy 20 perc az étteremtől)

A válaszokat előre is köszönöm! Bocsi ha bugyuta kérdéseim vannak, de még a "teljes bezsongás" időszakában tartok! :)



2012. szept. 3. 10:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a díszítés is sokba szokott kerülni. Pl ahol legutóbb voltam lagziban, csak a székszoknyákért elkértek összesen 27.000 forintot!
2012. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez igazán barátságos ár! Le tudnád írni, hogy melyik város mellett van?

Mi is most kezdtük a tervezgetést, de nekünk a kaja kb 8000 Ft/fő lesz és ebben nincs benne a terembérlés, illetve az italok sem. Több helyen érdeklődtünk de 8000-12000 Ft között vannak az árak. ( Debrecen)

Véleményem szerint nem éri meg máshol főzetni, egyrészről macerás, itt nagyon jó áron dolgoznak, illetve a szállítást is ki kell fizetni, vagy meg kell oldani!

A kaját azért kérdezzétek meg, hogy hogy pontosan mit is kaptok.Az alap menük szoktak ennyibe kerülni, leves+ főétel + 2 rántott dolog+egy savanyú, ha többféle sültet szeretnétek az azért elég rendesen megemelheti az árat!


A szállással kapcsolatban: mi szombaton voltunk esküvőn, ott úgy oldották meg, hogy a fiatal párt írt e-mailt, hogy aki szeretne, az foglalhat szállást, de sajnos ők ezt nem tudják finanszírozni. Mindenki számára érthető volt, senki nem sértődött meg. Rengetegbe kerül egy esküvő,nem lehet elvárni, hogy ezt is ti fizessétek. A koli jó ötlet, olcsó szerintem mindenkinek van 2000 Ft-ja!

Sok boldogságot!!!

2012. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép a díszítés, amit belinkeltél.
2012. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

ez nem drága, hanem OLCSÓ!

mi fejenként 10.000ft-ot fizettünk(90fő), 3 évvel ezelőtt...

ebben benne volt a vendégváró falatok (gyümölcsök, rántott csirke, köret saláta), a vacsora (húsleves, leveshús-zöldségek, 5 féle töltött és rántott hús, pörkölt), éjfél utáni töltött káposzta és az üdítők, sör, kv, ásványvíz korlátlan fogyasztása.

2012. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Jó hogy felnyitottátok a szememet, hogy azért kérdezzek rá ebben mi van benne. Leírtam, hogy miket szeretnénk nagyjából, erre küldtek egy ajánlatot, de nem írták, hogy korlátlan üdítő van-e benne és minden fogással együtt, én ezt alapnak gondoltam, de ezek után rákérdezek.

Egyébként Baja városáról van szó. Debrecen nem itt van a szomszédban. :)

Azt hiszem a szállással még meglátjuk mi lesz. Alapjáraton a koli is 4 ezer lenne fejenként, de arra való tekintettel, hogy laktunk ott a párommal pár évig, ismerjük az igazgatót, "fősulis szerelem" a miénk blabla végül abban egyeztünk ki, hogy az alap áron, azaz 1800-2000 forintért megoldhatjuk, de még megbeszéljük, ha lesznek konkrétumok. Azért 75 főre ez akkor is 150 ezer forint. Meglátjuk, hogy marad-e rá keret avagy sem. Semmiképpen sem szeretném, hogy valaki ezért ne jöjjön el, ahogy azt sem, hogy este 9-kor mindenki autóba üljön és hazamenjen.

2012. szept. 3. 15:40
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még egy ötlet: kérdezzétek meg a többi helyet, ahonnan 3500 ftos ajánlatot adtak, hogy ők mennyiért szolgáltatnának korlátlan italfogyasztással és díszítéssel (a pezsgő nem igazán tétel, főleg, ha ti kedvezményesen tudjátok beszerezni). Így tudtok igazán megalapozott döntést hozni.
2012. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a debreceni:) Pont most néztem meg az árajánlatott (ott ahová most nagyon szeretnénk a lagzit) itt úgy van, hogy italt : üdítő+kávé+pezsgő+sör még 2400 Ft fejenként,vagy ha bevisszük ezeket akkor darabáron adják a kávét. Szerintem erre is érdemes figyelni, biztos lesz olyan aki fáradt lesz és kérne, nehogy a végén számlázzák fel. Gondolom lesz éjféli menü is, bár általában együtt adják meg a vacsora és az éjféli menü árát, azért érdemes megkérdezni, hogy ez is benne van e. Ami még eszembe jutott, hogy csomagolnak e ételt, ahol mi most voltunk a násznép nem kapott csomagot, de szerintem az ifjú pár se tehette el. Mivel sok vendég lesz aki a koliban alszik őket se küldheted el éhen, a maradék jól jöhet reggelire is.
2012. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Még valami a pincérek árára is kérdezz rá, nekünk volt olyan hely ahol kb 8000 volt a kaja, de még a pincérek bérét külön számlázták a vége így majd 10 000 Ft lett!
2012. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Jó, hogy ezeket megírjátok, tényleg hasznos, nem is gondoltam ilyenekre. A kávé eszembe jutott nekem is már tegnap, erről nem ejtettünk szót. Pincérekről sem és maradékról sem. Ha már kifizetem, akkor számomra alap lenne, hogy a maradékot így vagy úgy elpakolhassuk. Nem gond ha nekem kell vennem valamiféle dobozokat hozzá, de azért nem olyan olcsó ez, hogy minden maradékot ott hagyjunk. :)

Azt hiszem egyszerűbb lesz ha telefonon érdeklődöm meg, avagy kérek egy időpontot, amikor találkozhatnánk, ezt úgy is a rendezvényszervező nő ajánlotta fel, nem kerül semmibe. Egyelőre ez a kiszemelt hely, jó lenne a-tól z-ig árra letisztázni mindent! :) Köszönöm nektek, ha eszetekbe jut még valami, akkor azt is várom!

2012. szept. 4. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!