Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek jogosan vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan vagyok mérges?

Figyelt kérdés

Párommal eldöntöttük, hogy jövő nyáron összeházasodunk, nemrég jelentettük be a családnak egy nagy összejövetelen. Már elkezdődött a magyarázás, hogy már be kellett volna jelentkeznünk, mert hogy nem kapunk jó időpontot. Tudomásom szerint leghamarabb 6hónappal előtte lehet bejelentkezni.

Leendő após egyfolytában jön a hülyeségeivel, mióta bejelentettük az esküvőt. Meg van sértődve, hogy nem beszéltük meg előre a szülőkkel az esküvőt, bejelentés előtt. Szerinte ez lett volna a helyes... Azt mondta még ebben a hónapban le kell ülni a szülőkkel és megbeszélni hogy ki mennyit ad bele és hogy ki hogyan szeretné, hogy legyen a SAJÁT esküvőnk. Az eszem megáll...

Azt is meg akarja mondani, hogy kik legyenek ott. Szerinte a haveroknak nincs ott a helye.... Mondtuk neki, hogy mindent saját pézből szeretnénk csinálni, természetesen ez is baj. Ja és a legjobb, hogy közli velem, hogy az esküvő előtt szokott lánykérés is lenni. Mondom neki, hogy már majdnem 3éve jegyben járunk. Elkezdi, hogy ő erről nem tudott....nem mondtam erre semmit. Meg még azt is mondta, hogy az esküvő nem rólunk szól majd hanem a vendégekhez kell majd igazodnunk...

Nem szervezhetjük meg a saját esküvőnket? Ez nem a mi nagy napunk lenne? Teljesen úgy csinál mintha el lennénk késve és már hónap végén lenne az esküvő. Normális, hogy após így vislekedik?


2012. nov. 11. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Nekünk speciel 1 évvel esküvő előtt a kiszemelt helyszínen nem volt hely.sajnos.leánykérés nálunk is volt.de csak annyi,hogy xy hozzám adod a lányod? ennyi.a nagy napon sajnos igen a násznéphez kell igazodni,de persze ne felejtsétek el,h ez a ti napotok.haverok ne menjenek?miért ne?Hát pont azok,akiket szerettek azoknak kell ott lenni.ha akarnak adi bele.miért ne?
2012. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Legyetek apóssal határozottak és kedvesek! És mondjátok meg, hogy ti is azt szeretnétek, hogy minden jól sikerüljön, ezért megköszönitek a tanácsait, de a szervezést hagyják rátok. (Főleg hogy még saját pénzből is csináljátok).


Nekünk is necces volt az időpont, mert mikor jelentkeztünk a Polg.M. Hivatalban akkor vagy egy hónap múlva, vagy egy év múlva volt időpontjuk.. Mi az egy hónap múlvát választottuk, szóval volt rá egy hónapunk, úgy hogy közben dolgozunk és építkeztünk is :) Mégis remekül sikerült! :)


A násznéphez nekünk is igazodni kellett ,mert a fele 300 km-ről jött a másik fele meg budapesti.. namármost kellett olyan helyet találni az esti bulihoz, ami legalább több mint 50%-ának jó, szállás, és utazás miatt.

2012. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ne vedd túl komolyan az apóst. A ti döntésetek, hogy mikor, hol és milyen társaságban mondjátok ki az igent. Amúgy maga a lagzi része viszont inkább a násznépnek van, hogy veletek örüljenek és vígadjanak, dáridózzanak a boldogságotokra. Az esetleges beleszólást akkor lehetne engedni, ha a szülők is beszállnak a költségbe, de így...


Az, hogy az apósod nem tudott arról, hogy 3 éve jegyben jártok, felveti a kérdést, miért nem mondta el a párod neki? Nincs jóban a szüleivel?

2012. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

"A nagy napon a násznéphez kell igazodni" - sajnos ezt mindenki komolyan veszi ebben az országban.

Érdekes, nézegetheted az esküvőket mondjuk Amerikából, ott mindenki úgy csinálja a saját esküvőjét ahogy jónak látja. Itt nem lehet.

Mi is az átlagtól eltérő lagzit szerettünk volna, anyósék verték a palávert hogy mégpedig az nem jó, lesz ott szépen cigányzenekar meg mulatós zene (hozzáteszem egy fillért nem kapunk tőlük).


Hogy mi lett a vége? Januárban polgári esküvő, saját zenével, saját ruhakölteményben, utána pedig vacsi a tanúkkal.

Anyósék meg egyék a kefét.


Ne várj túl sokat az egésztől :(

2012. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jóban van az apjával és tudott róla, hogy megkérte a kezem...
2012. nov. 11. 14:53
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

"A nagy napon a násznéphez kell igazodni" - sajnos ezt mindenki komolyan veszi ebben az országban.

Érdekes, nézegetheted az esküvőket mondjuk Amerikából, ott mindenki úgy csinálja a saját esküvőjét ahogy jónak látja. Itt nem lehet."


Amerikában nem jelent gondot a rokonoknak, hogy kifizessenek egy közeli szállodában egy-két éjszakát, és élvezzék a hétvégét... Ez Magyarország, itt annak is örül az ember, ha ilyen benzinárakkal eljönnek a rokonok, netán még ajándékot (vagy pénzt) is tudnak hozni az ifjú párnak :(

2012. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

ma 14:56.

De nem arra a felére értettem :) Vagyis nálunk pl. nem lett volna gond az elhelyezés, mert senki nem jött volna messziről.

Itt a zene pl. Nem diszkó, nem metál, összes 80-as 90-es évek laza zenéje, szerintem mindenki megtalálja a kedvére valót benne, nem úgy mint a mulatóst az összes vendégem rühellte volna, engem és a párom is beleértve...

Az öltözködés. Én nem habos babos ruhát szerettem volna, egyszerűt. Lagzira meg még inkább. De az nem jó.

Nem jó a nem szokványos torta. Annak szuper elegánsnak kell lennie (mondja nekem az akinél állandóan mocsok van, és a másik fia esküvőjén az egész család röhejesen surmónak nézett ki, égett a fejem mert én kiöltöztem, engem nézett midenki hüyének...)

Tehát azt hiszem lehet érteni a problémát :DD

2012. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, persze, az a része ok! :) De ezt ne is hagyják eldönteni apósnak, hogy milyen zene legyen és kiket hívjanak meg! :) Ezért írtam az első hsz-ban, hogy köszönjék meg a tanácsot, de mondják, hogy a szervezés az ő dolguk. :)
2012. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Részben igaza van,részben nincs.A bejelentkezés egy elég fontos kérdés és ha nyáron,a főszezonban szeretnétek,akkor már érdemes most elmenni és ceruzával beíratni magatokat.Sok helyen megteszik ezt,sok helyen nem,de egy próbát megér.Az éttermek is szinte csontig tele vannak már most.Tudom,tavaly decemberben kérték meg a kezem,január 2-án hívtam fel az éttermet és már nem volt szabad szombatjuk augusztusban.

A vendégek nem másodlagosak egy esküvőn.Ti vagytok a főszereplők,de a házigazdák is.Gondolom szempont az is,hogy el tudjanak jönni és jól érezzék magukat.Nem tudtok mindenkinek a kedvére tenni,de a többség igényeit azért nem árt szem előtt tartani.

Amiben nincs igaza: ha sajátpénzből megy a dolog,akkor azt hívtok meg,akit ti akartok.A párodnak is határozottnak kell lenni ebben a kérdésben.

2012. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját pénzből olyan esküvőt csináltok, amilyet szeretnétek. De a szervezéssel már tényleg meg vagytok csúszva, mi a júliusi esküvőt két hónapja foglaltuk le, és már akkor is csak két hétvégi időpontot tudtak mondani egész nyárra.
2012. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!