Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Saját magam szervezzem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gabica1022 kérdése:

Saját magam szervezzem az esküvőmet, vagy bízzak meg esküvőszervezőt? Hogyan járok jobban?

Figyelt kérdés

Szeretném saját magam megszervezni az esküvőmet, de félek tőle, hogy nagyon sok akadályt nem fogok tudni majd leküzdeni. Emiatt gondoltam arra, hogy megbízok egy esküvőszervezőt, de attól félek, hogy túl sok pénzt húzna ki a zsebemből.

Találtam egy kuponos oldalon egy Ara képzés nevű tanfolyamot, amire szívesen elmennék hátha elsajátítok pár dolgot az esküvőszervezéssel kapcsolatban.Voltatok már ilyen tanfolyamon?

[link]



2012. nov. 23. 19:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Először is pont azért gondolkodtam el egy ilyen tanfolyamon, hogy inkább magamra fordítom ezt az összeget és nem esküvőszervezőnek adom. Ennyi erővel bármit megtanulhatnál otthon és iskolába sem kéne járnod, mert az interneten minden fent van. A megszerzett tudást valószínüleg nem csak a saját esküvőmön hasznosíthatnám. Igazából ez csak egy kérdés volt és még is úgy ítélkeztek az ember feje felett mintha mindent tudnátok róla. Köszönöm a kedves szavakat azoknak akik tényleg segíteni szerettek volna és megosztani azokat az élményeket ami velük történt. A másik pedig az, hogy eddigi életem során egyetlen egy tökéletes esküvőn sem vettem részt, mert akár mennyire nagy a szája az embereknek gőzük sincs, hogy mennyi mindent elrontanak. Egy nő élete során csak egyszer szeretne férjhez menni (ideális esetben). És azt az egy napot tökéletesre szeretné. Nagyon köszönöm azoknak akik segíteni akarnak, szívesen fogadok még sok sok ilyen jó hozzászólást, esetleg web címeket, vagy történeteket.
2012. nov. 24. 10:45
 12/25 fazekas Odett válasza:
76%
Én már részt vettem, egy hasonló tanfolyamon és nagyon jó volt. Igazából manapság már az internetről meg lehet tudni mindent. Az esküvő menetét, helyszíneket találhatsz, esküvői ruhaszalonokat, stb. Viszont amire nem tanít meg a net, hogy hogyan spórolj. Erre nagyon jó egy ilyen képzés, hiszen a szolgáltatok annyi pénzt akarnak kihúzni a zsebedből amennyit csak tudnak, és itt megtanulhatod azt, hogy hogyan kommunikálj, hogyan kérj ajánlatot, milyen módon szerződj és még nagyon sok minden hasznos dolgot. Az esküvőszervezőt, azt nagyon gyorsan felejtsd el, mert ők is ugyan erre mennek, pénz-pénz. Sokan ingyenesen hirdetik magukat, de ez olyan mint Avon tanácsadónak lenni. Ő kap egy árat amin kb. 10%-20% kedvezmény van, te megkapod a teli árat ezáltal az esküvőszervező zsebre tette azt a 20%-ot, máris nyert pár 100ezer forintot. Mellesleg, ha te mint menyasszony szintén kérsz egy árajánlatot mondjuk a helyszínre nem sokkal fogsz kevesebbet ( még az is meglehet, hogy ugyan azt az árat kapod mint amit az esküvőszervező adott neked) látni a papíron mint amit az esküvőszervezőtől kaptál volna. Ez azért van így mert az esküvőszervező és a szolgáltatok szerződésben állnak egymással és mivel az esküvőszervező a Budapesten található 220 helyszín közül oda viszi azt az esküvőt, ezért kedvezményt kap. Viszont amire jó ez a tanfolyam, hogy te is részesülhetsz ezekben a kedvezményekben, mert rengeteg szolgáltatóval találkozhatsz egy ilyen oktatáson, a végén szerződéseket is köthetsz velük és ahogy láttam ennek a tanfolyamnak a végén még egy kártyát is adnak, hogy a partnerek áraiból minimum 10% kedvezményt kapsz ( megjegyzem, hogy ilyennel még sehol sem találkoztam). Szerintem menj el vesztenivalód nincs, és abból amiket megtanulsz simán megspórolhatod a tanfolyam árát, ha nem többet.
2012. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

Én, esküvőszervezőként szeretnék hozzászólni, de név nélkül!

Sajnos, az a tévhit jár ebben az ország még mindig, ami itt is elhangzott, hogy az esküvőszervező felesleges pénzkidobás, és hogy sok pénzbe kerül, sok pénzt húz ki a zsebedből, mintha egy tolvaj lenne!!!!!

Pedig nem így van... Csak gondolj bele!!!

Vannak szervezők, akiknél ingyenes a szervezés, mert jutalékot kapnak a szolgáltatóktól, de vannak olyanok is, akik szervezési díjárt dolgoznak. Ezek vannak kevesebben, viszont ők megbízhatóbbak, mert előrekalkulálható nekik is, és a megrendelőnek is!

De kérdem én, egy esküvőszervezőnek nem jár "fizetés"????? Leveszi a válladról a gondot, olyan helyszínre visz be, ahol nem vernek át és megbízhatóak, olyan szolgáltatókat kér fel arra a napra, akiknek a munkáját már ismeri, és tudja, hogy jól dolgoznak, leül tárgyalni velük, elmegy ide-oda helyetted, telefonálgat helyetted és még sorolhatnám... Mindezt akár féléven át, és annyiszor hívhatod, vagy találkozhatsz vele, ahányszor akarod!!!!

A fotós, a ceremóniamester mennyi pénzt kér el, egy félnapos melóért, a zenekarról nem is beszélve??? És ez mindenkinek tök természetes, ugye?

Mi is dolgozunk, ráadásul nem csak egyszer, a szervezéssel, hanem akár aznap is, ha kell ott vagyunk, 14-18 órákat is!!!! (én pl. minden alkalommal ott vagyok már reggel 8-9-től, hogy a dekorációt és egyéb dolgokat felügyeljem, a szolgáltatókat fogadjam, és maradok hajnal 4-5-ig, hogy minden szolgáltatóval, és a helyszínnel elszámoljak!!!! Közben persze mindenre oda kell figyelni, az ételeknél, a szolgáltatóknál, a tortánál, stb. Ez ha jól számolom,kb.20 óra!!!!!) És akkor elvárják, hogy az esküvőszervező ingyen dolgozzon!

Szóval, ha mindenki belegondolna ebbe, akkor rájönne, hogy a szervezőnek ugyan úgy jár szervezési díj, mint bármelyik más szolgáltatnak a megbízási díj egy esküvőn!!!

Az araképzésről meg nincs abszolút véleményem, ugyanis, ha szervezéssel kapcsolatban kell tanács, kb.8-10.000 Ft-ból megúsznád, ha elmennél egy esküvőszervezőhöz, és nem kéne több napot és több pénzt erre ráköltened!! Sőt, ha mégis a szervező mellett döntesz, akkor még az a pénz sem veszik el, mert levonja az esküvő költségéből, vagy ha szervezési díjért dolgozik, akkor meg abból vonja le.

Mindenkinek maga kell eldöntenie, hogy saját maga szervezi vagy szervezővel csináltatja, és nem csak a pénz dönti el, hanem az idő és a hely. Mennyi időd lesz rá? Hol lesz az esküvő?

Én csak ennyit akartam, és ez nem csak a kérdezőnek szól, hanem mindenkinek, akinek kétségei vannak általánosságban az esküvőszervezőkkel. (Sajnos, köztünk is akadnak kóklerek, nem megbízható személyek, ezt elismerem, de próbáljuk szépen fokozatosan kiszűrni őket!)

Ha valakinek lenne kérdése, kérése, forduljon hozzám bátran!

Szép napot mindenkinek!

2012. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 fazekas Odett válasza:
26%
Egyáltalán nem arról van szó, hogy ingyen dolgozzanak, és igazából nem véletlenül vettem részt én is egy ilyen tanfolyamon esküvőszervező szerettem volna lenni. Az a baj, hogy manapság az emberek álláspontja az, hogy minél többet spórolni mindenen. Viszont azt nem tudják, ahogy az előző kommentembe is leírtam, hogy ha saját maguk intézik az esküvőt egyáltalán nem biztos, hogy kevesebből tudják megoldani (sőt), mint egy esküvőszervező segítségével. Viszont igazából próbáltam válaszolni, a kérdésére, hogy érdemes.e részt venni-e egy ilyen oktatáson. Ha nagyon ragaszkodik hozzá, hogy ő csinálja végig a saját esküvőjét, akkor szerintem igen is van értelme elmennie és rászánnia azt az x órát és pénzt, mert a végén meg rengeteget spórolhat. Viszont, hogyha nem ragaszkodik hozzá, akkor választhat egy esküvőszervezőt is mert semmivel nem fog rosszabbul járni mintha saját magának szervezkedne. Csak én az esküvőszervezőt és a tanfolyamot állítottam szembe egymással és szerintem jobban jár a tanfolyammal. Viszont félreértés ne essék az esküvőszervezés egy tök jó szakma szerintem és simán lenne keletje, ha végre Magyarországon is az a sok beszűkült belátná, hogy ez nekik plusz pénzbe nem kerül.
2012. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Odett!


Azt gondolom esküvőszervezőként, hogy nem látod jól teljesen a dolgokat, vagy sikerült olyan szervezőbe belefutnod, akik nem jutalékért, és nem és fix szervezési díjért dolgoznak, hanem olyan jutalékért, amit ők maguk tesznek rá. Ezekből már egyre kevesebb van, mert szűrjük őket folyamatosan. De még mindig azt gondolom, ezzel együtt, hogy ha valaki bizonytalan az esküvőjével vagy annak szervezésével kapcsolatban, akkor igenis keressen egy megbízható szervezőt, akit a beszélgetés alatt azért ki lehet faggatni és nagyjából ismerni, és dolgozzanak együtt!

Ami a helyszíneket illeti, abban lehet igazság, hogy nem mindig kedvezőbb az ajánlatuk, ha szervező kéri be és nem közvetlen a menyasszony, de egy szervező többet lát egy ajánlatban, mint a menya, és a rejtett és mindenféle névvel ellátott költségeket jobban felismeri, és jobban tudja, melyek azok a helyszínek, amik megbízhatók. És nem gondolom, hogy az a menyasszonyra tartozik, hogy egy szervező kap-e vissza jutalékot vagy sem! Ha bemész egy kisboltba és veszel egy kg cukrot, ott sem annyit fizetsz, mintha a gyártótól vennéd meg, mégsem mondod, hogy lehúznak, igaz?

Az előző kommentemben megírtam, hogy nincs véleményem az ilyen fajta tanfolyamokról, de abban biztos vagyok, hogy egy olyan szervező aki csak 2010-ben végzett el egy hasonló tanfolyam, nem tud olyan oktatást produkálni, hogy az 60.000 Ft-ot megérjen!

Persze, mindenki úgy cselekszik, ahogy akar, és amíg van munkám, addig nekem csak jó! De szerettem volna az olyan szervezők nevében kiállna és megvédeni, akik jól végzik és becsületesen a munkájukat, és bár mennyire is hihetetlen, de vannak/vagyunk még jó páran ilyenek!!!!

2012. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%

Mielőtt még valaki ebbe is belekötne!

A név nélküli választ úgy értettem, hogy a szervező iroda nevét nem kiírva!!!!

2012. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 fazekas Odett válasza:
66%
Abban teljesen igazat adok neked, hogy 60.000 Ft sok egy kicsit egy ilyen tanfolyamért (főleg, hogy nem látjuk azt, hogy milyen egyéb oktatók vesznek még részt a képzésen), viszont most 25.000 Ft talán ennyiért érdemes megpróbálni.
2012. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%

Mindenki arra ad ki pénzt, amire akar! De ha egy esküvőszervező 10.000 Ft-ért ad neked tanácsot, minden szolgáltatóval kapcsolatban, akkor melyik ér jobban meg? Oda járkálni a tanfolyamra 6 napon keresztül és a hétvégédnek lőttek? Vagy egy 1,5 órát beszélgetsz a szervezővel, és olyan kérdésekre kapsz választ, amik téged érdekelnek, és nem kell másik 20-30 vagy 50 ember kérdéseid végig hallgatnod???

Semmi nem kötelező, én csak leírtam, melyik miért jó vagy nem jó!!!

2012. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
33%

Amúgy pedig a kedvezménnyel kapcsolatban is lennének véleményeim!!! Nem csak egy szolgáltató tud kedvezményt adni, és nem csak a menyasszonynak adnak közvetlen, hanem szervezőn keresztül is működik, hozzáteszem, ha megbízható a szervező!!!!

És vannak olyan esküvői kedvezmény kártyák, amik évek óta működnek, és akár több százezreket lehet megspórolni velük! Nálunk is hozzá lehet jutni ilyenhez...

És igenis, lehet olyanokkal találkozni, akik meg is adják az általuk felajánlott kedvezményeket, amik akár 10%-on felüliek is lehetnek, mert ha nem, akkor nincs értelme és nem is működne! (Biztos van olyan, ami nem jól működik, vagy egyáltalán nem működik, de ismerek és tudok olyat, ami igen!)

Nem túl jó, ha az ember általánosít, mert a jóról és ez terjed majd el, és ez nem fair velük szemben!!!!

2012. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Huha köszönöm az értékes hozzászólásokat, mindenképp megfontolom, hogy melyikkel járok jobban. És próbálok attól elvonatkoztatni, hogy te esküvőszervező vagy, ezáltal a véleményed abszolút szubjektív, mivel teljesen elfogult vagy a szakmád iránt, amit amúgy teljesen megértek. Jó ezt az oldalt is látni és tudni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Még is meghallgatnám még pár ember véleményét, esetleges tapasztalataikat esküvőszervezőkről, vagy tanfolyamokról.
2012. nov. 24. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!