Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Saját magam szervezzem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gabica1022 kérdése:

Saját magam szervezzem az esküvőmet, vagy bízzak meg esküvőszervezőt? Hogyan járok jobban?

Figyelt kérdés

Szeretném saját magam megszervezni az esküvőmet, de félek tőle, hogy nagyon sok akadályt nem fogok tudni majd leküzdeni. Emiatt gondoltam arra, hogy megbízok egy esküvőszervezőt, de attól félek, hogy túl sok pénzt húzna ki a zsebemből.

Találtam egy kuponos oldalon egy Ara képzés nevű tanfolyamot, amire szívesen elmennék hátha elsajátítok pár dolgot az esküvőszervezéssel kapcsolatban.Voltatok már ilyen tanfolyamon?

[link]



2012. nov. 23. 19:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét, és ezt kérem én is!

És nagyon sokan, jól látják a dolgokat, és igazuk van!

De ettől függetlenül, nem vagyok elfogult, de azt gondolom, hogy amíg csak a rossz véleményeket olvasom és hallom az esküvőszervezőkről és munkájukról, addig engedjétek meg nekem, hogy kiálljak mellettük. Ha ez elfogultságnak számít, akkor viszont az vagyok!!

Amúgy én is kíváncsi lennék mások véleményére esküvőszervezőkről és más szolgáltatókról is! Akár itt, akár az alábbi linken: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__3..


Előre is köszönöm a véleményeket, akár negatív, akár pozitív! Tanácsadásra pedig bárkit szívesen várok, aki az esküvőjére készül!


Szép estét mindenkinek!

2012. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, miért kell megijedni egy esküvő szervezésétől.. Én saját magam szervezem a 140 fős esküvőnket, és le is van foglalva minden a nyári esküvőnkre. Szépen végig kell beszélni a vőféllyel a napot,hogy mit hogy szeretnétek és ennyi. Emellett ott vannak a leendő koszorúslányok, akik majd a dekorációban segítenek. Én tuti nem fizetnék ezért másnak!
2012. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Én amellett vagyok, hogy saját magam szervezzem meg az egészet, persze rokonok, ismerősök, kedves vőlegény segítségével (jövő szeptemberben lesz, ha minden igaz). Mondjuk én nem tervezek extrakülönleges monumentális esküvőt, így azt hiszem, ha időben összeírok mindent, körülnézek kifejezett esküvői fórumokon, blogokon, akkor nagy gikszer nélkül mindent meg tudok oldani saját magam anélkül, hogy bármit elfelejtenék vagy kihagynék, vagy kapkodva kellene elintézni utolsó pillanatban. Ráadásul így tuti, hogy mindent én választhatok ki, semmi nem lesz félreértve, nem akar vki a szakértelmére hivatkozva megváltoztatni dolgokat, és nem is kell pluszban fizetni az egyébként sem csekély összegek mellé. Olyan esetben sztem nem rossz ötlet az esküvőszervező fogadása, amikor vki kifejezetten presztízsesküvőt tart rengeteg vendéggel, nagyon exkluzív helyen, nehezen beszerezhető kellékekkel, de egy mezei esküvőhöz max. akkor van erre szükség, ha az arának semmi segítsége nincs, és nagyon nincs magával tisztában meg azzal, mit és hogyan szeretne, hogyan hozza össze az ötleteit... nekem meg a legtöbb esetben már megvan a konkrét elképzelésem, vagy legalább a vázlatom.


Az araképző sztem még nagyobb lehúzás, mint az esküvőszervező. Ha vki végiolvas pár esküvői fórumot, sztem kb. lesz olyan szinten, mint egy ilyen tanfolyam végén, csak nem kell olyan mélyen a zsebébe nyúlnia.

2012. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Őszinte leszek, ha már elmész egy tanfolyamra ami 60000 Ft legalább és a stressz a tanulás miatt plusz a vizsgadíj stb. annyiből már fogadhatsz esküvőszervezőt is, aki mindent megcsinál helyetted, egy csomó mindent levesz a válladról stb. Neked egy dolgod van olyankor érezd magad felhőtlenül boldogan. Tapasztalatból írom, hisz ezzel foglalkozom :)
2013. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Semmi nagy szám nincs egy esküvő szervezésben. Ha 500 fős akkor sem. Akkor is ugyanaz kell, csak arányosan több kaja, pia, székszoknya, nagyobb hely stb. A neten minden fent van. Én a világért sem adnám ki az esküvőm szervezését a kezemből! Látatlanban úgysem engednék kiválasztani semmit, ha meg ugyanúgy mindent én nézek meg, akkor végképp semmi értelme. Nem azt mondom, ha úgy lenne, mint a filmekben, hogy én otthon ülök és elém hozza a szervező az összes étterem rántott szeletjét, a különféle torta szeleteket, hogy melyik ízlik stb. akkor érdekesebb lenne, de így.


Főleg nekem nagyon idegesítő az összes szervező stílusa, akivel eddig találkoztam, úgy tukmálja magát az emberre, hogy hihetetlen. Voltunk kiállításon, ránk mászott, kérdezősködött, két hónap van az esküvőig, még nem volt helyszín, gyűrű, meghívó, ruhám. Na erre olyan pánikot akart kelteni, hogy na még, hogy jaj istenem még talán meg tudja oldani, meg segítség kell nekünk meg ilyenek. Hazafelé kiröhögtük szegényt.


Másnap elmentünk az egyik étterembe, ami tetszett az ottani rendezvényszervezővel leültünk beszélni, megmutatta a helyet, elmondta, hogy alapból dekorálják és mivel. Hazajöttünk, nekiültem a meghívónak, egyik felét még aznap, másik felét másnap befejeztem. Nyomtatós shopban megfelelő papír kiválasztása után még aznap át lehet venni a kész meghívókat.


Másnap kinéztük a gyűrűt.


Azon a hétvégén, pedig másodszorra elmentem egy szalonba, felvettem egy ruhát, aminél azonnal éreztem, hogy EZ AZ.


Ennyi. NÉGY nap alatt megvolt ami még hiányzott. És akkor előadta magát, hogy ebben a két hónapban csak akkor tudjuk megoldani ezt a szörnyű helyzetet, ha őt igénybe vesszük. Hagyjuk már!


"Ha bemész egy kisboltba és veszel egy kg cukrot, ott sem annyit fizetsz, mintha a gyártótól vennéd meg, mégsem mondod, hogy lehúznak, igaz?"


Nem akkor nem, de az, ha te beparáztatsz, hogy nélküled nem tudom megvenni és te mégy be helyettem a kisboltba és a cukrot, amit én magam 300-ért megvehettem volna, rajtad keresztül 315 lesz, az már "lehúzás". Illetve ez nem jó kifejezés, mert valamiből élned kell, csak simán baromság, mert én magam is be tudok menni.

2013. jan. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!