Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Érhet vmilyen hátrány, v....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érhet vmilyen hátrány, v. megbüntethetnek mert nem intézem el a névátíratást? És mennyi lenne, hogy visszakapjam lánynevemet?

Figyelt kérdés

Megvolt a lagzi, "felvettem" a párom nevét nagy unszolásra, mentem volna intézni a papírjaimat, de a férjecském leállított, hogy minek, majd ha lejár a jogsim 2011-ben, akkor majd mindent egyszerre megcsináltatok. Gondoltam, már megint bunkó, és ezen összekaptunk, úgy, hogy most azon gondolkozom, hogy ha nem kell hozzá a párom, inkább azt intézném el, hogy maradjon mégis csak a lánykori nevem.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Úgy, hogy még semmit nem írattam át:

1. Igaza van a páromnak, hogy ráérek 2011-ben a papírokat intézni és addig tuti nem lesz gondom a tb-vel, GYED, GYES, orvosnál, az adózásnál, határátlépésnél nyaraláskor, rendőri int.-nél...stb vagy

2. Nekem van igazam, és az a legjobb, ha visszaszerzem a lánynevemet, mielőtt még 2011-ben költségekbe verném magunkat.

Sajnos a férjemnek csak addig volt érdekes ez az egész, hogy a násznép előtt elhangozzon a névfelvétel, de pénzt egyelőre nem adna érte, én meg így most már nem is akarom, bár előtte se nagyon akartam...


2009. aug. 23. 07:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
08:56 Na ez már közelít az én érveimhez. A páromat a legjobban a 100 ezres bírság hatná meg. akkor talán zokszó nélkül küldene ügyintézni.
2009. aug. 23. 09:02
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Házasság alatt vettem vissza. Ha bemész bárhová hivatalos ügyet intézni kiderül. Bank, önkormányzat. Jogsinál mezei közúti ellenőrzés,ahol számítógépen mindig rákeresnek név alapján. Apám rendőr volt,tőle tudom. És gondolj bele rengeteg helyen elkérik a személyit. Még a mobilszolgáltató. Ott a rendszer automatikusan enged értékesíteni,de minden éjjel atfutnak az aznapi eladások a bm rendszerén. Másnap letiltanak és megy a csekk 50 ezerről,hogy egy nem létező személyivel akartál vásárolni,plusz a bíróság.
2009. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Jaj ez tetszik, tetszik! Köszi

Hasonló hasznos válaszokat is szívesen olvasnék még.

Minél több érv, annál gyorsabban elsimítom ezt a kis kellemetlenséget itthon.

A Görög lagziba is megmondták, hogy hiába a férj a fej, ha az asszony a nyak:)

2009. aug. 23. 09:10
 14/26 A kérdező kommentje:
09:04-es Elárulod, hogy miért vetted vissza házasság alatt a neved. Nálad már át volt minden papír írva, vagy ugyanúgy mint nálam, hogy még nem?
2009. aug. 23. 09:14
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

8:51 8:56 9:04 es vagyok.

Ennél több indok nincs. Egyszerűen jelenleg nem vagy nyilvántartott személy. És mindenhova kell személyi . És ahová kell ott kiderül hogy nem is létezel. Ne játsz ezzel. Vagy vedd vissza vagy irasd át. Mindkettőhöz egyedül kellesz

2009. aug. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
99ben volt esküvő. 2007 decemberben külön mentünk,elköltözött. 2008 februárban visszavettem nevem. Ha a pasival nem vagyok együtt akkor neve sem kell. Majd 2008 szeptember válás
2009. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2009. aug. 23. 09:23
 18/26 A kérdező kommentje:

Most olvastam fel a hasznos válaszokat a páromnak, de nem hatotta meg, mert szerinte be tudnak azonosítani, mert úgy vettem fel a nevét, hogy Kiss-Varga Andrea, azaz az új nevem ellenére is látható a lánykori Varga A. név is.

Reménytelen ez a pasi

2009. aug. 23. 09:33
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

először belementél, aztán visszakoztál. magyarul seg.get csináltál a szádból.

nem bántásból mondom, de már az elején ki kellett volna állnod magadért, és akkor nem kerültél volna ebbe a helyzetbe...nem hiszem, hogy egy házasság sikere attól függ, hogy ki milyen nevet visel. én pl. sosem venném fel a férjem nevét. nekem van sajátom :)

2009. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Te lúzer 67%-os ez nem így működik, hogy sose vennéd fel a pasi nevét, amíg közelébe sem vagy a témának, mert senki nem kérte meg a kezed, addig húzz vissza a játszótérre!
2009. aug. 23. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!