Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn milyen költségeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn milyen költségeket szoktak a szülők "átvállani", és/vagy hány forint nászajándékot szoktak adni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 07:09
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igazad/igazatok van. Tök felesleges találgatnom.Beszélek a gyerekkel.Leglább Ő is tudni fogja előre hogy kb. mekkora összeget tudok átvállalni
2009. szept. 18. 08:30
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2009. szept. 18. 08:31
 13/28 anonim ***** válasza:
78%

Általában, ha a szülők férjhez adják a lányukat, akkor ők állják a lakodalmat. Ha a szülő nem tud ilyen gáláns lenni, még mindig gáláns marad, ha felezik a költségeket a fiú szüleivel. Ez a szokás.


Viszont ez nálunk se így sült el:

1,3 M volt az összköltség 80 fős lagzinkban. A (lányos) szüleim ezerszer jobban állnak, mint a fiús, kisnyugdíjas szülők. De a lányos szülők nem akarták állni a lagzi felét sem, ezért megkérdezték nyugdíjasékat, hogy mennyit szándékoznak adni. Ők 250 e-re gondoltak, (többet nem is tudtak volna adni)ezért a szüleim is ennyit raktak a borítékba, ami nagyon gáz tőlük. A párommal mi álltunk minden költséget, de a 2 szülő fél milliójával jöttünk ki végül 0-ra. Még nászútra sem futotta. (De elmentünk, csak azt is mi fizettük)Nekem jobban esett volna, ha ma elmondhatnám, hogy a szüleim fizették a nászutat, vagy a ruhámat, mint az, hogy egy borítékban átadtak 250 e forintot. Tehát nincs abban se semmi probléma, hogy nekünk kellett állni az egész cécót, csak az én szüleim hozzáállása, érzéketlensége szomorított el

Úgy gondolom, nem kerülheted el a másik örömszülőkkel való beszélgetést, ha nem akar egyikőtök sem kellemetlen helyzetbe kerülni.

Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagy, de ez egy kis költségvetésű lagzi, én a minimumot ajánlom neked, és már akkor nagyon gáláns szülők voltatok: ha 500 e a ktg., akkor 200-250 ezret raknék borítékba, és a lányomat elkísérném a m.ruha próbára és én fizetném a ruhát pluszba. A lányod soha nem felejtené el, hogy ruhát a szülei fizették. Vagy

100 ezret raknék borítékba és 200-250 ezres utazási utalványt vennék, vagy befizetnéd őket, ahova vágynak nászútra. Ez is örök emlék marad.

Nekem ezek a dolgok hiányoztak az egészből.

Kíváncsi vagyok, hogy érted-e, hogy mit akarok ebből kihozni,és hogy mi a véleményed?

2009. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nálunk felesbe fizették. Mondjuk mi csak kölcsön kértük, lagzi után visszaadtuk a szülőknek. Nem nagyon akarták elfogadni, de mi ragaszkodtunk hozzá. Adtak ők már annyit egész életükben, hogy ezt már nem akartuk elfogadni.

De ilyenkor szerintem a felesben a legjobb. Mert hiába nézzük, hogy az egyik részről 20an vannak, a másikról meg 100an, az ajándékot közösen kapják a fiatalok. Tehát az én vendégeim nemcsak nekem hoznak ajándékot.

2009. szept. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

8:33-as

Tökéletesen értem, és igazad van.


Sajnos nem állok túl jól anyagilag

2009. szept. 18. 08:41
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk először párom nem akarta engedni, h anyukámék bármit is fizessenek, ettől viszont anya borult ki teljesen. Merthogy ő már születésem óta erre gyűjtött, ezt a pénzt erre szánta, és egyébként is ezt várta már mióta megszülettem, na és a non plus ultra érv :): mit fognak szólni a faluban, h nem ő fizette a lánya részét...

Szóval, nálunk úgy nézett ki, hogy leszámoltuk, h egy főre mennyi a kaja+italok, és arányosan 3 felé osztottuk. Szüleim a mi rokonságukat, baráti körü(n)ket, anyósomék az ő rokonságukat, mi pedig a barátainkat álltuk. A menyasszonyi ruhát minden kiegészítővel együtt anya fizette, a vőlegény öltönyt pedig anyósom. A fennmaradó összeget (terem, zenekar, fotós, videós, vőfély, stb) pedig felezték. Nekem ez nem volt szokatlan, ebben nőttem fel, 10 és fél hónapja született egy lányom, remélem, ha eljön az ideje, akkor megengedi ő is, hogy fizessem az esküvőjét, legalább egy részét. Ja, és nálunk nem volt beleszólás a dolgokba (csak anyós próbálkozott hülyeségekkel), minden úgy volt, ahogy mi szerettük volna.

2009. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóhoz megjegyzés: ha a nászajándék személyes jellegű, akkor az bizony az adott félé lesz válás után is, tehát nem feleződik.

Ezért nem jó az a gondolatmenet, hogy az ajándék úgyis közös, fizessetek mindent felesbe, hiába vannak az egyik családból 3-szor annyian.

Nem tehet róla szegény nászasszony, hogy a fia egy órási családba fog benősülni, miért kellene neki fizetni azért??? Vagy fordítva, nem derül ki, itt mi a szitu...


Most volt ismeretségi körben esküvő, a lányos szülők SOKKAL szegényebbek, a fiatalok nem is akartak nagy lagzit, mert a szülő nem bírná anyagilag. De a fiús szülő ragaszkodott a hatalmas felhajtáshoz, mindent ő intézett kérés nélkül, szervezett, intézkedett, és elvárta, hogy a lányos szlő fizesse mindennek a felét. És természetesen 5-ször akkora vendégkörük volt, mint a lányos szülőknek, ahol nagyon kicsi a rokonság is és a baráti kör is. Miért kellett volna szegény lányos szülőnek felesben fizetnie az egyébként a felhajtás miatt hatalmasra duzzadt költségeket??? És a fiús szülő ki volt akadva, milyen smucig a másik fél, még a legexkluzívabb nászutat se volt hajlandó fizetni a lányának plusszban, pedig a fiuk mindenképp oda akart menni nászútra és ezért kénytelenek voltak ők kifizetni a lány útját is, nehogy pici fiú ne ott nászutaskodjon, ahol szeretne!!! ÁÁÁÁ

Természetesen a hatalmas felhajtású lagziban a bevételek a töredékét se érték el a kiadásoknak, hiszen sok ember fiús részről olyan volt meghívva, aki csak a pucc kedvéért, persze ő nem is tett a borítékba annyit...

2009. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem állsz túl jól anyagilag, akkor mindenképp meg kell beszélned a másik szülőkkel, hogy ők mennyit gondoltak. Az ég szerelmére, ezt ne a lányoddal beszéld meg. Semmi köze hozzá, hogy mennyit szántál, úgyis ismeri az anyagi helyzetedet, már tudja mire számíthat minimum tőled. A másik szülőkkel kell beszélned!!!
2009. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén mennyit tudnál adni, ami nem okoz gondot? Hitelt kell felvenned ahhoz?
2009. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
A fiús szülök picit "rongyrázósak".Ők akarták, hogy ne csak két tanúval legyen az esküvő.Ha mindennek a felét kifizetem( ami igazából nem is annyira sok) akkor is hitelt kell felvennem.
2009. szept. 18. 09:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!