Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn milyen költségeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn milyen költségeket szoktak a szülők "átvállani", és/vagy hány forint nászajándékot szoktak adni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 07:09
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
A kérdést csak azért tettem fel mert nem akarom hogy a lányomnak esetleg kellemetlen legyen a fiú családja előtt hogy nem annyit adtam a mennyi "szokás"
2009. szept. 18. 09:16
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem egyedül vagy, másik oldalon meg ketten. Bármennyit is adsz, a lányod értékelni fogja. Mi tudjuk, hogy a kisnyugdíjas szülők hitelt vettek fel, hogy tudjanak adni 250 ezret, mert ennyit akartak adni szívből. Ezért nagyon felnézünk rájuk. Viszont az én lányos vállalkozó szüleim, ahol lóvé van, még véletlenül sem akartak túl tenni a fiús szülőkön, és zsebből kiperkálták a 250-et, de nem a szívükből jött. Ez a különbség, min2 ugyanannyit adott, mégsem ugyanaz. Anyám majdnem annyit költött a ruhájára, mint amennyit adtak. Mikor kivittük a meghívókat, a rokonaink puhatolóztak, hogy mennyibe lesz a lagzink, mi mennyibe kerül, és mondogatták, hogy biztos az én szüleim majd kitesznek magukért, mert hát 1. lányos szülők, 2.jól állnak. Hát erősen tévedtek, mert nem tettek ki magukért,ahogy azt még a násznép is elvárta volna.
2009. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%
Ne akarj a fiú szüleinek megfelelni, a gyerekeknek, elsősorban a lányodnak inkább.
2009. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy a szüleid "beletiportak" a viselkedésükkel a lelkedbe :(

Tudom hogy nem mindig csak a pénz számít hanem az hogy aki adja az milyen szívvel adja

2009. szept. 18. 09:30
 25/28 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan az lett volna a hozzászólásom lényege, amit az utolsó sorodban megfogalmaztál. Én a lányos félről szólhatok... Mint mindenkinek, nekem is álmom az esküvő, és igazán nem érintene rosszul, hogy ha az egyik fél x forintot adna a lagziba, a másik csak y-t. A lányod nyilván tudja milyen helyzetben vagy. Amit tehetsz, hogy addig is félreteszel annyi pénzt havonta amennyit csak tudsz, hogy minél kevesebb kölcsönt kelljen felvenned. A másik, hogy őszintén elmondod a lányodnak vagy esetleg mindkettőjüknek, hogy nagyon szeretnél beszállni a lagziba, de eddig nem sikerült döntened, hogy mivel is tudnál segíteni. Kérdezd meg, hogy hova kell nekik a segítség, a ruhába, a terembe, a nászútra, vagy esetleg csak valamilyen frappáns ajándékot szeretnének? Én biztos hogy értékelném, hogy anyukám kikéri a véleményemet, és nem a hátam mögött vásárol esetleg valami olyat, ami nekem nem tetszene. Illetve így ha kölcsönt is kell felvenni, akkor is olyan helyre kerülne, ahol szükség van rá, és ahol teljes szívvel örülnek neki, a legfontosabb hogy szívből add, és segíts nekik mindenben amiben csak tudsz (vigyázz nehogy beleszólásnak vegyék, csak támogasd őket). Az nem igazán esne jól, ha családi ebédet hívnának össze, aminek a legfőbb témája, hogy ki mit fog állni, kellemetlenül érezném magam, de szerintem az mindenképpen egy szép gesztus ha megkérdezed mire van szükségük, és miben segíthetnél.
2009. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

27/l: Ez szerinte teljesen a szülők anyagi helyzetétől függ. Az én esküvőm 3 éve kb 2 millióba került, anyósomtól (aki jól áll anyagilag) 400 ezret kaptunk, az én szüleimtől (akik nem állnak olyan jól) 200 ezret+ a sütemények nagy részét (kb 100 ezer).

Ha én lennék a helyedben kb 100 ezer ft-t adnék, a leírtak alapján nekem az a reális. De ha megteheted, adj többet, ha meg nem, akkor úgyis megérti ezt a pár, és legyen kevesebb.

2009. szept. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Megnézitek,hogy hányan lesznek a te családodból nyilván azoknak a fogyasztása meg a gyerek ruhája. De a gyerekedtől megkérdezheted,hogy a másik fél mennyit ad bele.
2009. szept. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
nálunk a szülők fizetik a lakodalmat, mivel úgy gondolják ők hívják meg a rokonságot,hogy minket ünnepeljenek. A szülők a vacsora költségét vendégarányosan osztják meg, menyasszonyi ruha+kellékei a lányos szülőké, öltöny+kellékek fiús szülők, többi (zenekar, vőfély, stb) felesbe.
2010. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!