Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólnátok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok egy ilyen esküvőhöz? Elegáns vacsora lagzi nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jövő május végére tervezzük az esküvőnket, 25 évesek leszünk mindketten. Mindketten utálunk táncolni, és nem szeretnénk az esküvőnkön kényszerből olyat, ami tényleg kényelmetlen nekünk. Szóval, szerintetek ez így milyen lenne, tudnátok élvezni? :)

-kb. 65 fő, rokonok, pár legjobb barát.

-ruha : [link]

-helyszín: kastélypark Bp közelében, ha kell tudok buszt szerezni ami kivisz mindenkit. A termet hófehérben gondoltam el, egy kis arany, bézs :) Egyszóval elegáns de viszafogott. [link]

-zene: a vacsora közben valami kis 4-5 fős zenekarra gondoltam akik inkább klasszikus zenét játszanak, jazzt, valami kis könnyed.

-kaja: sok fogás, az evés elhúzódna 3 órát kb. inkább sokféle kis adagot szolgálnának fel, közben beszélgetés, koktélok :)

És ennyi lenne. 6 körül találkozunk, templomi esküvő, utána a vacsora, 10-11kor pedig megköszönnénk hogy eljöttek és indulnánk a nászutunkra.

Mit szóltok? Nagyon "haragudnátok" hogy nem lesz menyarablás meg nagy mulatós táncolás?



2013. márc. 26. 17:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
15%

Ha



Ha a vendégeknek megfelel egy ilyen jellegű vacsora és lakodalom, akkor OK.

De Nem az a fontos, hogy ti milyen lakodalmat akartok, hanem az, hogy a vendégek érezzék jól magukat! Ez minden vendéglátás alapszabálya! Ha elvárjátok, hogy eljöjjenek és ajándékot is adjanak, akkor elvárhatják, hogy jó legyen a vacsora és a hangulat is. Ehhez nem kell feltétlen mulatós zene és tánc. Az sem gond, ha ti elmentek 11-kor, de a vendégek még maradhatnak, ha jól érzik magukat.

Voltam olyan esküvőn, ahol az ifjú pár a templom ajtajában fogadta a gratulációkat, de utána azonnal mentek nászútra. A vendégek pedig az örömszülőkkel együtt mentek "lakodalmazni". Senki nem sértődött meg emiatt.

2013. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
Én szeretek bulizni (bár a hagyományos mulatós zenét ki nem állhatom), de nem zavarna, ha csak vacsorára hívnának, lagzi meg hejehuja nélkül. Az elegánsabb légkör hosszútávon kicsit feszélyezne, nem az én világom, de biztos nem haragudnék egy percig sem. Nem rólam szól az esküvő.
2013. márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ, kit hívtok meg. Ugyan tény, hogy ez a ti nagy napotok, de az is tény, hogy fontos, hogy a vendégek jól érezzék magukat.

Igazából ezzel csak az a baj szerintem, hogy így leültetitek az embereket és esznek és ennyiből áll az este. Így az asztaltársaságok nem bomlanak, és ha valakit nem sikerült olyan társaságba ültetni, ahol jól érzi magát, annak pocsék estéje lesz.

Plusz ti se nagyon tudtok érintkezni a vendégekkel.

Ha nincs tánc, akkor szerintem sokkal okosabb volna állófogadást csinálni, így ti is tudtok beszélgetni az összes vendéggel, a társaságok úgy módosulnak, ahogy jól érzik magukat, és ha valaki nem szeretne minden fogásból enni, az sem érzi hülyén magát, amíg a többiek esznek körülötte, ő meg csak ül és néz.

2013. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
69%
Azért minden vendégnek más az ízlése, hogy lehet 6 féle dolgot kitalálni? Az ő napjuk, az ő döntésük. Ha a vendégnek nem tetszik, ne jöjjön el, legalább megspórolja az ajándékot.
2013. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
A fogások között lesznek kb negyed órás szünetek, ahol lesz egy koktélbár is, így akkor az emberek fognak majd keveredni. :) 65 fő szerintem még nem olyan sok, ismerikegymást sokan, összetartó család vagyunk. a legtávolabbi rokon is másodunokatestvér :)
2013. márc. 26. 18:36
 16/28 anonim ***** válasza:
73%
Nekem kicsit merev, de ugyanúgy elmennék vendégként, ha meghívtak. Jobban szeretem, ha rendes, hagyományos lagzi van (nem feltétlen csak mulatós zenével), de esküvőn legyen az, amit a pár akar, én meg alkalmazkodom ahhoz.
2013. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
46%

Nekünk mulatós zenés, táncos, menyasszony rablásos lagzink volt, de az összes vendég azt mondta, hogy nem volt kirívó, visszafogott elegancia jellemezte meg ilyenek.

Mi is kb. ennyien voltunk, nem egy mulatós táncolós család, mi se szoktunk, de úgy élveztük. Én csak néztem, hogy olyanok is beálltak, meg le se lehetett lőni őket, akikről sose gondoltam volna, meg akik a saját bevallásuk szerint utálják az ilyet, aztán jöttek maguktól, el sem engedtek, énekeltek tánc közben meg minden...

2013. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

A műveltség jele, hogy ilyen lesz. Szerintem rettentően primitív a lagzi.. ahol a vőlegény az anyósa lábát mossa, játék címszó alatt.. meg seprűvel táncikálnak.. borzasztó.

Nekem még odébb van, de mindenképpen olyan lesz, mint a tiéd. A szüleimnek is csak egy ebéd volt, délután indultak a nászútra. Szerintem rettentő elegáns dolog ez.

Amúgy off, de polgári esküvőtök nem lesz?

2013. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
55%
19 azért az anyós lábmosás és a karót nyelt vacsora között van átmenet.
2013. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk se volt buli, tánc, mert szerintünk egy esküvő nem a "buliról" szól. Vacsora volt, zene volt, mindenkinek nagyon tetszett... :) Nekünk is 11 ig tartott, mindenki ment haza :) Mindenki örült, hogy nem volt hajnalig móka :)


A másik, meg a ti esküvőtök, akiknek nem tetszik, max nem mennek el :)

2013. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!