Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólnátok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok egy ilyen esküvőhöz? Elegáns vacsora lagzi nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jövő május végére tervezzük az esküvőnket, 25 évesek leszünk mindketten. Mindketten utálunk táncolni, és nem szeretnénk az esküvőnkön kényszerből olyat, ami tényleg kényelmetlen nekünk. Szóval, szerintetek ez így milyen lenne, tudnátok élvezni? :)

-kb. 65 fő, rokonok, pár legjobb barát.

-ruha : [link]

-helyszín: kastélypark Bp közelében, ha kell tudok buszt szerezni ami kivisz mindenkit. A termet hófehérben gondoltam el, egy kis arany, bézs :) Egyszóval elegáns de viszafogott. [link]

-zene: a vacsora közben valami kis 4-5 fős zenekarra gondoltam akik inkább klasszikus zenét játszanak, jazzt, valami kis könnyed.

-kaja: sok fogás, az evés elhúzódna 3 órát kb. inkább sokféle kis adagot szolgálnának fel, közben beszélgetés, koktélok :)

És ennyi lenne. 6 körül találkozunk, templomi esküvő, utána a vacsora, 10-11kor pedig megköszönnénk hogy eljöttek és indulnánk a nászutunkra.

Mit szóltok? Nagyon "haragudnátok" hogy nem lesz menyarablás meg nagy mulatós táncolás?



2013. márc. 26. 17:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk pont ilyen volt most hétvégén :) (Na jó, nem kastélyos, hanem egy művészeti központban a polgári, és utána étteremben az evés kb 63 fővel). Annyiban különbözött, hogy nekünk ebéd volt, így kb. 6-kor vége lett, így a vidéki rokonok is időben haza tudtak menni. Próbáltuk úgy kialakítani az ülésrendet, hogy élvezzék egymás társaságát az egymás mellett ülők (úgy tűnt, ez sikerült is), illetve mi minden fogás közben végigjártunk, és mindenkivel beszélgettünk kicsit. A visszajelzésekből ítélve nagyon jól érezték magukat a vendégek, nem hiányzott a bulizás :)
2013. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkiből sértegető megjegyzéseket kiváltani, de szerintem beláthatjátok ,hogy egy elképzelt hangulatot átadni csak a legjobb írók tudnak. Namármost én építész vagyok. A kastély nem azt jelenti hogy bársony pamlagokon fogunk ülni halcsont fűzőben, ahogy írtam kastélyPARKban lesz, ligetes környezetben egy fedett teraszon.
2013. márc. 26. 20:35
 23/28 anonim ***** válasza:
66%

Figyuzz, nem kell betojni a nem mindennapi helyzettől. Minthogy valaki találóan leírta van középút az atomrészegen kurjongató vőfély (a menyasszonycsötsche nagy, a vőlegény pötschenagy!) és a karótnyelt klasszikuszenét hallgatunk és falatka sznobériákat eszünk közt. Ha nem vagy táncos típus, keveset táncolsz. Ilyen egyszerű. Minden azért lesz hogy te a legjobban érezd magad. De szerintem akkor érzed magad jól, ha aa társaság is jól mulat, nem? És ehhez nem kell mulatós. Nálunk is rokabili, meg retro magyar ment. Meg roki. És a végén mindenki roki lett. Amikor a párom nagymamaáját láttam tácolni a tesóm kisfiával....ezek olyan pillanatok, amit életünk végéig mesélünk. Nem fogod megbánni, ha kicsit eresztesz a nyakkendőn. Hidd el a nagy többségnek erre van igénye, és sok megvalósítás van.


az előző primkó válaszoló voltam

2013. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
42%

A "te napod kit érdekelnek a vendégek" hozzáállást én sem igen értem. Ha nem érdekel, hogy vendégek mit szeretnek, akkor nem kell őket elhívni. Ha meg már elhívod őket és még az ajándékot is elvárod, meg azt is, hogy egy rossz szót se szóljanak, mert valljuk be, ha visszahallani a vendégektől, hogy valami nem volt jó, hiába igaz, akkor is beszakad a pár feje, szóval akkor azért illene azt is figyelembe venni, hogy ők milyenek és hogy érzik jól magukat.


Nekünk is volt vőfélyünk (nem biztos nem ceremóniamester volt, hanem vőfély), egy kortyot nem ivott egész este és még ízléstelen sem volt, mindenki dicsérte, ami lehet csak udvariasság, de az, hogy mindenki kérte a számát, meg már ott beszélték le vele, hogy nekik mikor lenne lagzi stb. azért jelent valamit. És nem éppen szakadt primitív társaság volt nálunk sem, a lagzi is egy nagyon elegáns helyen volt.

Az is biztos, hogy egy ilyet évekig emlegetnek, meg visszanéznek, mesélnek, míg egy vacsorát.. arról mi emlékezetes?


Na mindegy, ki hogy van vele, de ez is egy ugyanolyan téma, jön a sok beszűkült gondolkodású, vagy a féltékenyek, akiknek nincs miből lagzit tartani és akkor írogatják, hogy a tánc meg a zene meg a vőfély csak primitív, égő és szar lehet és amúgy is. Ez kb. olyan, mint amikor már kérdésekben közlik, hogy akinek pénze van az hülye és boldogtalan, aki szép az ostoba stb stb stb.

2013. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is hasonló esküvőm volt, csak nekem egy 5 csillagos szálloda dunai panorámás termében. :) Képzeld el rám hogy fújnának itt a gyakorin, szerintem még szenteltvízzel is megöntöznének. Egyébként nem volt jelentősen drágább, mint bárhol máshol. Zenének én klasszikust vagy jazz-t akartam, mert azt szeretem, viszont táncolni utálok, de a férjem meggyőzött, hogy azért, mert én utálok táncolni más még szerethet. Így az lett a kompromisszum, hogy úgy is 10 órára foglaltuk be a termet, az első ötben (a vacsi alatt) jazz, chillout és társai szóltak, a második 5 órában pedig pop és poprock számok szóltak, amire a násznép örömmel táncolt is. Örülök, hogy nem végig az általam preferált zene szólt, mert a vége így kicsit bulisabb lett és a vendégek szemmel láthatóan nagyon élvezték. Játékok és mulatós zene nálunk sem volt, senkinek sem hiányzott. De ehhez az kellett, hogy mindenki jóban van mindenkivel, és volt bőven beszédtéma. :)

Egyébként engem nem zavarna a te koncepciód, de a saját esküvőmből tanulva nem árt, ha egy kicsit rugalmasabban kezeled a dolgokat. Nem kell rögtön a dáridóra gondolni, van átmenet. :)

2013. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
42%

25 szerintem pont azért nem fújnának rád, mert engedtél és még be is láttad, hogy jobb is lett így. Az a baj, hogy sok mindenkinek ezt előre hiába mondod, hogy higgye el engedni kell, mikor meg ott tart csak csodálkozik.

Volt egy menyasszony ismerősünk, ő azt tartotta poénnak, hogy a menyasszony rablás az olyan legyen, hogy őt rendesen elviszik valahova és meg kell találni, nem csak jelképes. Két és fél órára eltűnt, persze nem találták meg, utána nagy boldogan visszajött, hogy milyen királyul csinálták, mekkora poén volt, aztán mondták neki, hogy nézze már meg mekkora poén az amúgy sem nagy esküvőről vendégek fele egyszerűen hazament, mert nem lehetett már mit kitalálni nekik, hogy maradjanak. Utána meg ott sírt. De mikor előre mondja, akinek bármi ilyesmivel tapasztalata van, akkor úgy se hiszik el, hogy rugalmasan kell kezelni a dolgot, meg figyelembe kell venni azt is, hogy milyen vendégek jönnek...

2013. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
73%

Én viszont azt nem értem, hogy egyetlen egy nap miért nem lehet azt csinálni, amit valaki, akit szeretsz akar.


Engem az egész esküvő hidegen hagy, házasság-ellenes vagyok, de a barátnőm esküvőjén azt fogom csinálni, amit ő szeretne. Ha akarja, cigánykerekezve vonulok az oltárhoz, vagy Lady GaGa-nak öltözöm, idézeteket szavalok A keresztapából... amit akar. Legalább kipróbálok más dolgokat is. Itthon is hallgathatom a Lagzi Lajcsit, ha akarom.


Egyetlen egy nap. Neki a legfontosabb, nekem egy vendégség.

2013. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
58%
Én vagyok a szállodás esküvős. Az egy dolog, hogy nem fogok mindenről lemondani, ami nekem tetszik, de úgy fogom alakítani a napomat, hogy a vendégeknek is tetsszen, hiszen azért hívom meg őket, mert szeretem őket, így nyilván azt is szeretném, hogy jól érezzék magukat. Így ha tudom, hogy az általam preferált zene, étel, stílus az emberek többségének kellemetlen lenne, akkor nem erőltetem. Nem mondok le róla teljesen, csak megpróbálok kompromisszumokat kötni aközött, amit én szeretnék és amit a vendégsereg szeretne. Mi értelme van annak, hogy meghívok ötven embert, és abból az ötvenből csak én érzem jól magam, mindenki más feszélyezve van, vagy unatkozik? Az én hangulatomat is elrontja, ha mindenki más rosszul érzi magát. És hiába tettetnék, hogy marhára élvezik, látni azt, hogy mikor érzi jól magát az ember igazán, és mikor csak álcázza. Én inkább lemondanék pár dologról annak az oltárán, hogy a meghívottak is jól érzik magukat, minthogy tűzön-vízen át keresztülvigyem, amit én akarok, és utána mindenki még évekig az én esküvőmet emlegesse fel, mint az a borzalmas lakodalom amin mindenki halálra unta magát. Az nekem sem lenne jó..
2013. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!