Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért megy tönkre egy házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy tönkre egy házasság már az első 1-3 évben?

Figyelt kérdés
Én annyira nem értem az ilyen sztorikat, hiszen ha rövid idővel az esküvő után szétmennek, akkor már az esküvőkor is érezni lehetett, hogy nem minden jó, nem? Tudtok ilyen történetet, esetleg saját tapasztalatot, hogy mi történt?
2013. ápr. 11. 07:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért általánosítasz? Sok házasság van, amely maradandó.

Minden a két félen múlik: mennyire hajlandóak egymáshoz alkalmazkodni, mennyire fontos nekik a kapcsolat fenntartása. Sokféle házasság van, és sokféle okból maradnak együtt a felek.


A kérdésedre a válasz: sokféle oka van, mivel sokféleék vagyunk.

Pl. a nő azonnal gyereket szül, rátekeredik a gyerekre és lerúgja (érzemileg és szexuálisan is) a férjét.

A pasi bacsajozik, mert csalódott a nőben - ahogy mondani szokták: nem ilyen lovat akart. Az addig vonzó, bájos kislány, aki érdekes volt, a házasságban unalmas lesz, elnyűtt ruhákat hord és elhízik. És fordítva a pasinál is lehet ez a helyzet, amit a nő nem tolerál.

Vagy: anyóspajtás aknázási és fúrási kísérletei sikerrel járnak.

Munkahelyi problémák, egyéb családi problémák...annyi oka lehet annak, hogy nem jön össze a házasság.


Általában azonban azért mennek szét, mert lila ködös szerelemből kötik a házasságot és annak elmúltával képtelenek szeretetet érezni helyette; infantilisak, éretlenek a házasságra és megijednek a felelősségvállalástól (pl. gyereknevelés, közös élet) és a véglegesség-érzéstől. (Most már nem vagyok fiatal, már elkeltem.) Megijednek attól, hogy unalmas és egyhangú, átlagos életük lesz (holott minden média azt üvöti körülöttük, hogy bármit megkaphatnak), hogy egyre kevesebb a lehetőség, és egyre nyomasztóbb a valóság: a haverok bulinak, ő pelenkázik, számlákkal küszködik, és a gyerekre gürcöl. stb.

2013. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyre nagyobb divat a tisztán szerelmi házasság, ami aztán hamar, amint kihűlt a szerelem, kiüresedik.

Másrészről szerintem az emberek többsége alapvetően alkalmatlan arra, hogy fiatalon, élettapasztalat nélkül el tudja dönteni, hogy ki lesz élete párja. És belefut egy rossz házasságba. Vagy többe.

2013. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
5 éves kapcsolat után mentem hozzá, a föld felett lebegtem fél méterrel. Szerettem. Egy év múlva elváltunk. Csajozott mellettem. Tőle kérdezd, hogy akkor minek vett el, én nem jöttem rá.
2013. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
9 Azt hittem, ez valami vidéki tájszólás:D 6
2013. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért mert sokan egy házassággal/esküvővel akarják megmenteni az amúgy is rossz kapcsolatukat. Sokan azt hiszik, hogy az esküvővel majd elillannak a problémák, minden öröm és boldogság lesz, happy end, stb...aztán rájönnek, hogy mégse, és már válnak is el.

Plusz nagyon sok a meggondolatlan, vagy az én szólásom szerint "felesleges" házasság, mert sokan pl csak rokoni nyomásra házasodnak, tehát úgy veszik, mint egy kipipálandó feladatot...

2013. jún. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!