Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ahol nincs menyasszonytánc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahol nincs menyasszonytánc csak vacsora, mikor adják oda a vendégek a borítékokat és az ajándékokat?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 12:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nem volt menyasszonytánc, vőfély sem. Amikor mindenki elfoglalta a helyét, lecuccolt, szépen sorban odajöttek hozzánk, mindenki átadta amit hozott, nem volt semmi kavarodás.
2013. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az asztalos megoldás nem az igazi, voltam egy igazán puccos esküvőn, ahol egy asztal volt kikészítve az ajándékoknak, és csomóan borítékot adtak.

Majd egyszer feltűnt a menyasszonynak, hogy 67 kapott borítékból 20 hiányzik... Namost lehettek az esküvőre meghívott vendégek, de lehettek a felszolgálók is...


Erre szerintem a megoldás egy nagy doboz, egy lyukkal amibe beledobod a borítékot, és nem lehet kihalászni hacsak vége nincs az esküvőnek, ennyi.

2013. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a 77-es nem érti miről van szó.


Leírom szétcincálva:


1. a vendégek hozzá az ajándékot, borítékot, tárgyat, valamit

2. ez először ugye náluk van, míg oda nem adják

3. ha nem tudják mikor kell odaadni, akkor szorongatják, meg izélnek, hogy most mikor menjenek oda vele

4. MIUTÁN így, vagy úgy odaadták, akkor számít, hogy hová teszi le a pár


Tehát az ajándék átadás normál esetben nem úgy megy, hogy ki van téve egy asztal és akkor mindenki egy szó nélkül odarakja, amikor eszükbe jut, hanem nyilván odamennek a párhoz átadni, nem csak az asztalnak széknek kívánnak sok boldogságot egy borítékkal, vagy leveses tállal.


És ahogy írják, nagyon hülye ötlet csak úgy az asztalon tárolgatni a pénzt, ezt jobb helyek nem is hagyják, nekünk az étteremvezető mondta, hogy valaki pakolja végig egy helyre a pénzt, majd számoljuk meg és a félreértések elkerülése érdekében a pontos összeget rögzítve be rakjuk széfbe. Nem ám az, hogy az asztalon virít a sok száz ezer forint.


Nem tudom 77-es vendégként voltál-e esküvőn, mert a párnak nagyon sok minden nem tűnik fel, ami vendégeknek igen. Te csak azt veszed észre, hogy jönnek a rokonok, barátok adnak ajándékot, a rokonok, barátok meg, ha senki se mondja, hogy na most menjetek, akkor ott vonakodnak, na mikor menjünk, meg hogy menjünk, ki menjen először, mert senki se akarja elkezdeni stb.


Tök mindegy, hogy van vőfély vagy nincs, semmibe se kerül, ha valaki azt mondja, hogy na most adják oda az ajándékokat és akkor mindenki tudja, hogy most mehet, egyszerre le van tudva, egyszerre biztonságba lehet helyezni, ez a legkényelmesebb mindenkinek

2013. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves 13. válaszoló! Így már érthető, ahogy leírtad.

Azt viszont nem tudom, hogy egy nagyobb ajándékot is bevisznek, és a lábuk alatt tartják átadásig, vagy kint hagyják a kocsiban, vagy ezt hogyan oldják meg? Nagyon régen voltunk már esküvőn, akkor borítékot kért az ifjú pár mindenkitől, így nem láttam hogyan is szokás az ajándékokkal.

2013. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

Emberek! Milyen ajándék ? Ma már nem szokás ajándékot adni! A pénből viszont azt és olyat vesz az ifjú pár amit szeretne és tettszik is neki! Nem kell 3 hétig vívódni,h.mit vegyek neki, ... aztán visszahallani,h.éppen abból a pl.mixer vagy plazma Tv.6 db.kaptak. Az is gusztustalan mikor a szülőkön keresztül megy az érdeklődés h.ki mit vegyen. És ekkor tulajdonképpen már a h.pár rendel. Mert ilyenkor esnek sokan csapdába , 80e. tudnának erre szánni de a kért ajándék 150e.jön ki.

A boritékot amibe belül illik a nevet beleirni a torta megvágása után kell odaadni! Ill.az ajándékokar is

2013. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%

Emberek! Milyen ajándék ? Ma már nem szokás ajándékot adni! A pénből viszont azt és olyat vesz az ifjú pár amit szeretne és tettszik is neki! Nem kell 3 hétig vívódni,h.mit vegyek neki, ... aztán visszahallani,h.éppen abból a pl.mixer vagy plazma Tv.6 db.kaptak. Az is gusztustalan mikor a szülőkön keresztül megy az érdeklődés h.ki mit vegyen. És ekkor tulajdonképpen már a h.pár rendel. Mert ilyenkor esnek sokan csapdába , 80e. tudnának erre szánni de a kért ajándék 150e.jön ki.

A boritékot amibe belül illik a nevet beleirni a torta megvágása után kell odaadni! Ill.az ajándékokat is ekkor kell átadni sok boldogságot kívánva. A külön asztal rajta a dobozzal, pedig szerintem remek ötlet. Ja és még mindég elég sok helyen kikiabálják, h.ki mennyit vagy mit ...ez a leg bunkóbb dolog a világon!

2013. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem is értem miért mobilon kínlódtam ide a fentieket, ill. most látom, h. 1.5 x jelenítettem meg ! :( Bocs
2013. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Bajer ***** válasza:
3 lagzin voltam vendég és mindig volt menyasszonytánc is, de az ajándékot mindig a vacsora előtt lehetett odaadni, a borítékot meg az esküvői torta elfogyasztása után. Ez mindig más, nincs erre protokoll.
2013. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15-16-17, nálunk a vendégek szomorkodtak a legjobban, hogy nincs kikiabálva ki mennyit. Ahány ház annyi szokás!
2013. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!