Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért fontos, hogy a bemutatko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos, hogy a bemutatkozásnál kiderüljön a családi állapotod?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állunk. Nálunk is felmerült a nagy kérdés: hogyan vegyem fel a leendő férjem nevét. Én átvágtam a rokoni kérdések gordiuszi csomóját, mikor közöltem, hogy sehogy. Erre nagy sopánkodások, hogy de akkor minek egyáltalán esküvő, hogy nem derül ki, hogy férjnél vagyok, hogy hol itt a tisztelet a leendő férjem felé. Én hiába mondtam, hogy miért, ha a férfi bemutatkozik, akkor kiderül, hogy van felesége? Ez miért csak a nőknél fontos? Meg egyébként, hol itt a tisztelet a nők felé? Az ő neve semmi?

Ti miért vettétek fel, ha igen, a férjetek nevét? Ha nem, akkor mivel védtétek ki a rokonok támadását :D?



2013. máj. 8. 16:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Azért vettem fel, mert akkor még ez volt a divat. Sajnos.

Lányaim nem fogják: mondván, 30 évig jó volt így a nevük, jó lesz a következő 50-re is. Ezzel a saját névvel egyéniségek, hozzájuk nőtt, ragaszkodnak hozzá. Mindezt határozottan. Leendő vőknek sincs ellene kifogásuk, másnak meg semmi köze hozzá.

2013. máj. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%

Én Vargáné K. Á. lettem, de csak a hivatalos papírokon használom az asszonynevemet, máshol soha.

Céges mailcímem a lánykori nevem, bemutatkozáskor is K. Á. vagyok.

A férjem ragaszkodott hozzá, és nekem sen a Varga név, hanem a -né toldalék ellen volt kifogásom, de végül beadtam a derekam.

A saját teljes nevemet soha nem adtam volna fel, nem lennék pl. Varga Á.

2013. máj. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

arra ott a gyűrű. még meg sem kell hozzá szólalni, de már látszik


a helyedben ezzel érvelnék. én mondjuk felveszem, de szerintem ezt mindenki maga dönti el.

2013. máj. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
A gyűrűt le lehet húzni. Nem lesz az odaforrasztva:)...Szóval a pasiknál ebből sem derül ki feltétlenül .)
2013. máj. 8. 16:58
 5/34 anonim ***** válasza:
66%

4.

a nő is mondhatja a lánykori nevét, ha egy jó pasinak mutatkozik be. még akkor is,ha hivatalosan felvette a férjéét. kiskapu meg mindig lesz. ha ez szempont, akkor már rég rossz. tényleg nem érdemes házasodni, ha megfontolás tárgya, h ki mikor húzná le a gyűrűt és mondaná a lánykori nevét

2013. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Patriarchális társadalmi hagyomány, a férfi formálisan így vette birtokba az asszonyt. Ma már a világon semmi jelentősége. Ha valakinek fontos tudnia, hogy férjnél vagy, majd megmondod neki. Ha valaki kételkedik a férjed iránti tiszteletben, megmondod, hogy pontosan annyira tiszteled őt, mint ő téged, azaz ha ő felveszi a te nevedet, te is felveszed az övét :)

A férjeddel házasodsz össze, nem a pereputtyával. Pontosan annyi beleszólásuk van a családi ügyeitekbe, amennyit engedsz nekik.

2013. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
73%

nekem fontos volt,férjem azt mondta,h döntsem el én,rám bízza,hisz az én nevem.Számomra egy új élet kezdetét jelentette a házasság(hiába éltünk együtt évek óta),ezért egyértelmű volt,h felveszem..

x-né yz lettem,ennek meg annyi oka volt,h a lehetséges verziók közül ez tetszett a legjobban, akkor.Azóta viszont sokszor csak X Z-ként mutatkozom be,lánykori nevemet elhagyva.

2013. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Én nem magyarázkodtam... egyszerüen számomra tök természetes volt, hogy maradok az, aki voltam/vagyok, mert miért változtatnám meg. Meg hát nem a név miatt megyek hozzá valakihez... az már rég para, ha valaki a névért házasodik. Szerintem. De ez amúgy valami régi felfogás lehet, mert emélkszem anno, amikor még kb 9-10 éves lehettem tettem egy olyan kijelentést anyunak, hogy én márpedig nem leszek xyné, mint ő, mire az volt zsigerből a válasza, hogy akkor minek akarsz férjehez menni? Már akkor sem értettem a reakcióját, de amúgy ő is totál elfogadta, hogy maradtam bm. Rá sem kérdezett. Mondjuk akik ismernek ilyenre nem "mernek" nálam rákérdezni. :)
2013. máj. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
Nem vettem fel a férjem nevét és nem érdekelt senkinek a sopánkodása.
2013. máj. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%
Én sem fogom felvenni, és szintén nem érdekel ,ások véleménye, bár a mi családunkban ebből nem lesz ügy.
2013. máj. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!