Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért fontos, hogy a bemutatko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos, hogy a bemutatkozásnál kiderüljön a családi állapotod?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állunk. Nálunk is felmerült a nagy kérdés: hogyan vegyem fel a leendő férjem nevét. Én átvágtam a rokoni kérdések gordiuszi csomóját, mikor közöltem, hogy sehogy. Erre nagy sopánkodások, hogy de akkor minek egyáltalán esküvő, hogy nem derül ki, hogy férjnél vagyok, hogy hol itt a tisztelet a leendő férjem felé. Én hiába mondtam, hogy miért, ha a férfi bemutatkozik, akkor kiderül, hogy van felesége? Ez miért csak a nőknél fontos? Meg egyébként, hol itt a tisztelet a nők felé? Az ő neve semmi?

Ti miért vettétek fel, ha igen, a férjetek nevét? Ha nem, akkor mivel védtétek ki a rokonok támadását :D?



2013. máj. 8. 16:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
86%

Sőt, kapaszkodj meg 17-es: nálunk ő végzi a házimunka nagy részét, mert neki van több szabadideje.

Akkor szerinted én vagyok az úrnő?

2013. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%

Én megkérdeztem a vőlegényem..azt mondta szeretné, de én döntsem el, hiszen én fogom viselni... F.-né B. O. leszek....pont személyit kell cserélnem, jogsim is utána jár le pont, tb kartya is új kellene, hiszen szanaszét van szegény... Úgyhogy nekem még jól is jön:)



Amúgy a család érvelése h...ség... Ne vedd ha nem akarod, ne hqgyd magad rábeszélni,

2013. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Én magamat. Wing Tsun, ha mond neked valamit. 12 éve űzöm! Szóval még a páromat is én védeném meg!
2013. máj. 8. 19:00
 24/34 anonim ***** válasza:
84%

"Az utcán jön szembe 3 késes, ki akar rabolni. Te fogod megvédeni magad a szülésre tervezett testeddel, avagy a hapsid a harcra tervezett testével?"


Lehet, hogy te egy kommandóshoz mentél hozzá, de elmondanám: 3 késes fickóval szemben egy átlag férfi (még akkor is ha nem puhap.cs) esélytelen. Amúgy meg nincs mindig mellettem díszkíséret, elvégre ha a férfiember napközben dolgozik, este meg fáradt, akkor ki se lépjen egy nő az utcára????


" A házimunkát meg azért végzik a nők, mert a hapsi addig szerzi a lóvét és elfoglalt és elfárad."


Azért az irodánkban tudtam volna neked mutatni pár férfikollégát, akik a lazább időszakban neteztek egész nap. Maaaarha fárasztó!!!


" Régen rossz, ha egy nőnek a házimunkán túl is dolgoznia kell."


Arra nem gondolsz, hogy sok nő ÖNKÉNTES választása az, hogy dolgozni akar, mert a játszótér-konyha-hálószoba szentháromsága nem elégíti ki a szellemi igényeit?

2013. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
64%
Én Horváthné M.D. maradtam...vagy is a leánykori nevemet is megtartottam meg a férjem nevét is felvettem.Én szerettem volna felvenni a férjem nevét..de nem akartam azért személytelenné válni, hogy csak valakinek a "neje"leszek és még a keresztnevem se marad meg...így meg végülis megmaradt csak közben látszik h férjnél vagyok.:)Kicsit lehet zavarosan fogalmaztam de remélem azért érthető:D:D
2013. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, de melyik férfi készíttet majd velem pénzügyi elemzéseket, mérleget és eredménykimutatást??? :-DD
2013. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
63%

én maradnék a saját nevemen. mert az vagyok én.

ha valaki nagyon szabadulni akar a sorsától, vagy annyira védelemre szorul, akkor válaszzon új nevet.

2013. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

A saját nevemet használom, soha nem írom le sehova, hogy férjezett vagy házas, (csak ha kifejezetten hivatalos helyre kell), és nem hordok jegygyűrűt, a férjem sem. Viszont TUDOM, hogy házas vagyok, és ehhez tartom magamat.


A rokonok támadásait nem kivédeni kell, hanem vagy visszatámadni, és helyretenni vagy ignorálni őket. Senkinek sincs joga téged támadni, sem igazgatni, hogy hogyan hívjanak, hogyan viseld a nevedet, hogyan érezzed magad.


A tisztelet akkor van meg, ha az ember tiszteletreméltóan viselkedik és él - ez MINDENKIRE vonatkozik: kor, nem, családi állapot stb. nem számít.


Esküvő azért kell, ha kell, mert TI ketten így döntöttetek. Mindenki más azért van ott, hogy téged és a férjedet ünnepeljen, hogy egybekeltek.


Mondd, kinek akarsz megfelelni? A hülye rokononaidnak, akiket a vérségi kötelék kapcsán kaptál a nyakadba, vagy önmagadnak, akivel a egész életedben egy bőrbe zárva élsz, a legbensőségesebb kapcsolatban? :)

2013. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek fickót, aki egy átlagos pasi, a nője meg kommandós:) Ránézésre 99% h a nő védené meg. Akkor ott mi van, a pasi vegye fel a nő nevét?:)
2013. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
:) A férj is felveheti a feleség nevét.
2013. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!