Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért fontos, hogy a bemutatko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos, hogy a bemutatkozásnál kiderüljön a családi állapotod?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állunk. Nálunk is felmerült a nagy kérdés: hogyan vegyem fel a leendő férjem nevét. Én átvágtam a rokoni kérdések gordiuszi csomóját, mikor közöltem, hogy sehogy. Erre nagy sopánkodások, hogy de akkor minek egyáltalán esküvő, hogy nem derül ki, hogy férjnél vagyok, hogy hol itt a tisztelet a leendő férjem felé. Én hiába mondtam, hogy miért, ha a férfi bemutatkozik, akkor kiderül, hogy van felesége? Ez miért csak a nőknél fontos? Meg egyébként, hol itt a tisztelet a nők felé? Az ő neve semmi?

Ti miért vettétek fel, ha igen, a férjetek nevét? Ha nem, akkor mivel védtétek ki a rokonok támadását :D?



2013. máj. 8. 16:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%
Ferfi vagyok es nem sertodnek meg ha a jovendobeli felesegem nem venne fel a nevemet. A gyerekek ugyis az en nevemet oroklik..
2013. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Családban nálunk sincs. Csak a mérhetetlen számú rokonság sipárgását unom! :) Bár nekik már az sem tetszett, hogy nem lesz hatalmas lakodalom. Csak a család!
2013. máj. 8. 17:36
 13/34 anonim ***** válasza:
97%
Elméletileg egyáltalán nem evidens, hogy a te nevedet öröklik.
2013. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
87%

én nem vettem fel a nevét. Gyerekes, vagy sem, nem szeretem a családját és nem kívántam belépni a "klubba" azzal a vezetéknévvel. Ráadásul mivel náluk az összes férfit ugyanúgy hívják, engem meg úgy hívtak volna, mint anyósomat, meg annak az anyósát stb. Én a saját nevem megtartásával kifejezem, hogy különállok tőlük.

Egyébként hangzásra nem lett volna vele baj, de nem tudnám elképzelni, hogy én is egy legyek belőlük.

2013. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Rokonok támadása? Ilyen nem volt. Alig találkozunk, fel sem jött a kérdés. Azóta se kérdezték meg mi van, pedig biztos feltűnt, hogy az anyakönyvvezető nem mondta az új nevemet, mivel nincs is. Csak a saját családomban kérdezte valaki, hogy hát mi lett a nevem, mert nem mondták. Mondtam, hogy azért nem mondták, mert nem volt mit. De senki se tett megjegyzést rá. Az ő családja meg évente kétszer lát, el vannak foglalva azzal, hogy másban vájkáljanak.
2013. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
71%

Több okom volt megtartani a saját nevemet:

1. Nagyon ritka név, ezzel a vezetéknév-keresztnév kombinációval én élek csak az egész bolygón, míg a férjemnek aránylag gyakori vezetékneve van.

2. Így is hosszú a nevem, ne legyen még hosszabb.

3. Jó a kapcsolatom apámmal, az ő tiszteletére is megtartottam.

4. Akar a halál iratokat cserélgetni és hivatalokban dekkolni.

5. Így ismer mindenki, tehát nem hivatalos helyeken is magyarázkodhattam volna egy darabig, hogy máshogy hívnak már.


A férjemet kérdeztem, az ő álláspontja szó szerint a "nekem aztán tökmindegy" volt.


Felmerült, hogy kötőjel - de akkor ő is. Ellenérvei:

1. Iratcsere, nemá.

2. Nem tetszik a vezetéknevem csengése.

3. Brutál hosszú neve lenne.


Így maradt mindenki a saját nevén. A gyerek kötőjeles lesz, ha gondja lesz vele, 18 évesen szabadon megváltoztathatja majd.


Nálunk egyedül apám "kekeckedett" kb. két mondat erejéig, de a fenti érvekkel és az "ez az én életem" megjegyzéssel megelégedett.


Gyűrűnk sincs, a férjem nem visel el magán ékszert, én meg csak magamnak nem akartam.

2013. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
69%
17: Vicces vagy. :-DDDD
2013. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
17-es: nem vicces vagy, hanem beteg! Nem kicsit! Nem irigylem a családodat, hogy egy ilyen bigott hímsovinisztával élnek együtt!
2013. máj. 8. 18:22
 19/34 anonim ***** válasza:
79%

Én azért vettem fel, mert tetszik a neve, örülök, hogy feleség lettem, + én nem hiszek abban a hülyeségben, hogy elvesztem az egyéniségem, meg birtokol a pasi, meg ilyenek. Nem a név határoz meg, akit mégis, szerintem ott gondok vannak, és akit birtokol a férje, azt házasság előtt is birtokolta. Nekem így tetszett, így érzem teljesnek.

Nem kell, hogy kiderüljön, nem azért vettem fel a nevét, már bocsánat, de ez a rokonaid hülyesége!

2013. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem az uram. A társam.

2. Vigyázok én magamra, nem kell ahhoz férj. Ha testi épségem van veszélyben, akkor meg a rendőrség vigyáz rám vagy testőrök.

2013. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!