Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam le udvariasan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam le udvariasan?

Figyelt kérdés

Lessz egy esküvö a héten.szoltunk a párnak h részt veszünk mi is rajta,számitanak ránk.

De közbe jött valami(amit nekik nem szeretnék elmondani) és igy nem tudunk elmenni...Most hogy mondjam le udvariasan?


2013. jún. 24. 11:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

9-es jól írja. Mondjátok el, hogy nagyon fontos dolog jött közbe, és egyszerűen nem tudjátok megoldani, hogy ott legyetek. Jelezzétek mindenképp, hogy a nászajándékot ettől függetlenül át szeretnétek adni nekik, és természetesen utólag gratulálni, ezért találkozni szeretnétek velük a közeljövőben. Ha a teljes nászajándékot túlzásnak érzed odaadni, akkor jelezd, hogy szeretnétek kifizetni a vacsorát, mivel miattatok kiadásuk keletkezett.


Arra azonban ügyelj, hogy ha felajánlod a vacsora árát vagy a nászajándékot, tényleg add is oda, mert itt is volt már jó pár ilyen kérdés, hogy mennyire rosszul esett az ifjú párnak az efféle hitegetés.

2013. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Megoldhatatlan hogy találkozzunk mert 890km-re lakunk egymástól!De a pénzt elutlnám vagy nemtudom,valahogy odaadnánk.Ha én megigérem akkor oda is adom...
2013. jún. 24. 12:40
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ha ekkora a távolság, biztosan meg fogja érteni, hogy közbejött valami. Ez nem olyan, mint Budapestről leugrani Vácra egy lagzi kedvéért, szóval ezen a részén, hogy megbántódnak, szerintem kár is aggódnod. :)


Az átadás persze nehezebb így, hiszen utalni elég személytelen, de a szándék a fontos. Esetleg az utalás mellé küldhetsz egy friss fotót a családról e-mailben, amiben gratuláltok, vagy feladsz egy szép képeslapot postán.

2013. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megértik, hogy közbejött valami! Szerintem hívd fel, és még aznap adj fel egy csomagot, értékbiztosítva, pl. egy világítós ajándékdobozt, s a közepébe tedd bele, amit ajándékba szántál:

[link]


ilyesmire gondolok. Csak mindenképp ajánlottan, értékbiztosítva! Hívd fel, hogy nem tudtok menni, nagyon sajnáljátok! Azért add fel most, hogy lagzi előtt odaérjen, és ne legyen rossz szájízük miatta!

2013. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
a doboz alja kicsavarozható, így bele tudod tenni a pénzt
2013. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
31%
Először tanulj meg helyesen írni, aztán udvariaskodj!
2013. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják már lemondani, akkor illik kifizetni a részeteket nekik. Még akkor is, ha rajtatok kívül álló okokból nem tudtatok menni.
2013. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Először tanulj meg helyesen írni, aztán udvariaskodj!


Szerintem ahoz kepest hogy nem magyar az anyanyelvem és nem vagyok magyar alampolgar eleg jol megy,nem gondolod?

2013. jún. 24. 15:36
 19/26 A kérdező kommentje:
A tobbieknek koszonom a valaszokat!
2013. jún. 24. 15:37
 20/26 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, amikor megtanulsz egy nyelvet, meg lehet tanulni a nyelvtanát is. Én megtanultam angolul, németül, olaszul, dánul, és oroszul. Nem okozott gondot a nyelvtan, sőt helyesebben írok például angolul, mint egy amerikai ismerősöm, akinek anyanyelve. Szóval ez sosem lehet kifogás. A másik pedig az, hogy sokan azért is teszik szóvá a hibás nyelvtant, hogy az illető TANULJON belőle, nem kell TÁMADÁSNAK venni.
2013. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!