Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Városba illik egy népi tájszól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Városba illik egy népi tájszólásos vőfély?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 10:28
 1/9 Lilith1994 ***** válasza:
szerintem igen, bár azt mondják néha maradi vagyok.
2013. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyszíntől függ. Egy kerthelyiséges, családias vendéglőbe, csárdába igen. Egy belvárosi modern rendezvényterembe, kastélyba, ötcsillagos szállodába nem.
2013. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Hááát... szerintem nem. :S
2013. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Vásárhelyen pl. senkinek fel se tűnne egy ő-ző vőfély. De egy palócra mi is boci szemekkel néznénk.
2013. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan vőfély illik, amilyent ti szeretnétek az esküvőtökre.

Egyébként szerintem igen, max. városi körülmények között jobban mulatnék rajta. De csak pozitív értelemben.

2013. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi városban, elegáns négy csillagos helyen tartottunk egy visszafogottan elegáns esküvőt. A családunk viszont teljes egészében egy bizonyos tájegységről származik, így a vőfélyt is onnan "hozattuk", aki alapból az ottani tájszólásban beszél a hétköznapokon is, mint mindenki más, aki ott él, nem csak az esküvőkre veszi elő a "szerepet" és az ottani szokásokat is tartottuk. Népviseletbe viszont nem öltözött. Szerintem teljesen beleillett a képbe, normális volt. A vőlegény egy maroknyi vendége nem volt odavaló, de nekik sem volt furcsa, vagy ledöbbentő, mert nem játszott rá a "népiességre" csak egy normális onnan való ember volt, ha valamit csináltunk, ami nekünk természetes volt, de nem mindenhol szokás, akkor pedig közölte, hogy "Kedves vendégeim, most X-i szokásként Y következik!".


Nekem inkább az a fura, hogy ha fognak valakit, aki tök mindegy honnan való, felveszi a hortobágyi csikós viseletet, vagy hímzett szőttest köt magára, kurjongat és furcsán beszél, a vendégsereg meg úgy nézi, mint valami állatkerti csodát, és semmi köze a "stílusnak" se a helyhez, se a vendégekhez, se a párhoz, csak olyan trendi, mert népies, meg hagyományosnak tűnik. Nem irigylem senkitől a gyökereket, de nekem nagyon visszás, ahogy manapság sokan vásárolni akarnak maguknak, de azt se tudják mit és a végeredmény sokszor inkább nevetséges.

2013. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nekem nagyon szimpi az a vőfély
2013. júl. 2. 19:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem eleve vőfély se kellene. :)
2013. júl. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha neked tetszik, az már félsiker. Én azért írtam az ő-ző vs palóc hasonlatot, mert van, amelyik vőfély teljesen természetes az adott környezetben, egy másikra meg úgy néz a násznép, mintha eltévedt volna. Ahogy a pestiek sírnak az ő-zésen és próbálják utánozni, a mi fülünknek ugyanúgy furcsa a palóc, csak talán nem akadunk ki rajta olyan látványosan, mert tudjuk, hogy sz@r érzés.


Egyébként "anyanyelvi szinten" tájszólásos a vőfély, vagy rájátszik? Mert nincs rosszabb annál, ha -a hasonlatnál maradva- valaki rossz helyre tesz az ő-t.


Nem feltétlenül az a lényeg, hogy város, hanem hogy melyik város és milyen tájszólás, ill. honnan jön a násznép. Szóval ennyi alapján nehéz dönteni. De pl. egy őslakos pesti násznépnél nem kockáztatnék, mert engem már röhögtek ki párszor, pedig nincs erős tájszólásom. De ez ugye személyes tapasztalat, lehet, hogy a vőfélynek is jó, ha szórakoznak rajta, nem tudom.


Meg persze kérdezd meg a vőlegényt is, hogy neki mi a véleménye a dologról, az a legfontosabb, hogy nektek tetsszen és jól érezzétek magatokat.

2013. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!