Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van egy páron, aki nem magyar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy páron, aki nem magyar állampolgárságú (nigériai) és szeretnénk összeházasodni. Hogy lehetséges ez? Hogyan lássunk neki a szervezéshez? Mely szervhez kell fordulni? Stb.

Figyelt kérdés
Kérem a rasszista megjegyzéseket mellőzzétek! Ez nem az az oldal...

2013. júl. 4. 12:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
54%

Az 5. és 16. válaszoló vagyok ismét.

Meg vagyok döbbenve a válaszaitokon utolsó két válaszoló.

A trágár f..-os választ nem is minősítem, szégyenlem magam amiatt, hogy egyáltalán honfitársak vagyunk.


Az utolsó válaszolónak: nem tudom hol élsz, de igen korlátolt gondolkodásra vall, hogy azt hiszed, valaki a bőrszíne miatt nem barátkozik másokkal és egy afrikai embert nem szívesen választanak barátnak.

Finomabb a megfogalmazás, mint a minősíthetetlen utolsó előtti válaszolás- de nem érzed kicsit sem cikinek 2013-ban, hogy nem létező statisztikákat hozol fel, miszerint problémás egy félvér ember munkavállalása és gond lehet a barátaival?

Nagyon szmorú vagyok amiatt, hogy vannak még emberek Európában, akik a külső alapján ítélnek.

Veled valószínűleg mi sem szívesen ülnénk egy asztalhoz.


Vannak barátaink, mind az afrikai férjemnek, mint a félvér gyermekemnek- elismert, az átlagnál jobb jövedelemmel bíró munkánk- nem szeretem azt a rasszizmusból fakadó általánosítást, amit leírtál.

A munkavállalásról pedig csak annyit, hogy számtalan afrikai ismerősünk él Magyarországon és a környező államokban is- 99%-uknak van munkája és az elegendő megélhetést biztosít nekik és a családjuknak.

Ha túl tudsz lépni a bőrszín "problémán", akkor érdemes lenne azt is tekintetbe venni, hogy általában ezek az emberek jobban alkalmazkodnak még idegen kultúrában, környezetben is, legalább 2-3 nyelvet nagyon jól beszélnek.

Te, aki ilyen könnyedén fogalmazol meg bántó véleményt egy olyan kontinensről érkező emberekkel szemben, ahol valószínűleg még csak nem is jártál: vajon hány országban éltél már? Hány nyelvet beszélsz közel anyanyelvi szinten?

A gyermekeid (ha vannak) számára milyen világlátást, toleranciát és tanulási/nyelvtanulási körülményeket tudsz biztosítani?


Ha pedig az afrikai emberekről csak a rossz körülmények között élő, valóban sok szociális problémával küzdő kisebbség jut eszedbe (pl. nagyon sok algériai Franciaországban), akkor ezzel az erővel a hazánkban élő cigány kisebbség sem külömb etekintetben.

Azért ők is emberek.


Kedves Kérdező: itt is látható, hogy fel kell készülnöd arra, hogy ebben az országban van néhány ellenséges ember. Vannak, akik nyíltan, trágárul, vannak akik szebb köntösbe bújtatják a lenézésüket. Ezeket a véleményeket a helyükön kell kezelni.

Büszke vagyok arra, hogy a férjem afrikai származású, légy te is a vőlegényedre.

2013. júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
89%

Én nem értelek, miért kell mindig felhoznod a nyelvtudást, gazdagságot a fekete bőrszín védelmére?

Ettől még nem fog változtatni az emberek hozzáállásán az a tény, hogy esetleg sejtik, hogy nyilván két nyelvet beszél min. anyanyelvi szinten, biztosan világlátott, stb. stb.

Pont jó, hogy felhoztad a cigányokat, én is őket akartam még megemlíteni, mielőtt a válaszodban kitértél volna rájuk, hogy ott vannak ők példának. Már a bőrszínük elég ahhoz, hogy diszkriminálják őket. És ez nincs másképp a feketékkel sem. Ilyenek az emberek, ez van.

A saját szememmmel látom, hogy nemigen haverkodnak egymással a feketék és a fehérek. Angliában élek, egy kisebb városban, de azért itt is vannak feketék (és egyéb "barnák") szép számmal.

2013. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
71%

Senkit nem érdekel, hogy az illető több nyelven beszél.

Mindenki leszarja, hogy egy cigány valószínűleg tud cigányul is. Kit érdekel?

2013. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Waff ***** válasza:
52%

Azt magam sem értem hogy mi köze az "átlagnál jobb jövedelemmel biró" munkátoknak a bőrszinhez és az evvel járó -ezt te fogalmaztad igy:"lenézéshez" (mellesleg jól fogalmaztál).

Nem vonom kétségbe h piszok gazdagok vagytok és minden hepi,na meg a rengeteg nyelvtudás,meg a multikulti.....De akkor is,ahogy már előbb irtam,ez egyáltalán nem biztositja azt h a gyermeketek ne legyen kirekesztve,diszkriminálva.

Persze már elkezdted a rasszistázást az előbbi válaszodba,de megint csak azt mondom amit fentebb h ez ösztönös ellenszenv,nem rasszizmus.

Amúgy nem vagyok a honfitársad,vagyis csak "félig" mivel én kettős állampolgár vagyok,és az első állampolgárságom nem a magyar volt.....Na bumm,én 2 nyelvet beszelek anyanyelvi szinten,és 2 országban is éltem,de mégsem veszem a bátorságot ahhoz h ettől többnek tartsam magam bárkinél is aki mondjuk csak 1 nyelvet beszel....

2013. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
66%

Akkor gratulálok az ösztönös ellenszenvetekhez, én bizony szégyelném nagyon. Senki nem születik utálattal vagy ellenszenvvel mások iránt, azt bizony tanítják, tanulja.

Általában a frusztrált, elégedetlen ember hajlamos a rasszizmusra és a kirekesztésre- ti bizonyára ebben is tökéletes kivételek vagytok.

Örülök, hogy csak itt "találkoztunk".

2013. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Alif-a válasza:
77%

Hát komolyan kiakasztó, ahogy gondolkodtok itt páran.

A kérdező direkt kérte, hogy ne legyenek rasszista megjegyzések- erre még arra a válaszolóra is rátámadtok, aki tényleg az esküvőszervezéssel kapcsolatban ad választ.

Nehogy már bárkinek magyarázkodnia kelljen, hogy miért azt szereti, akit!

Szándalmas az a válaszoló is, aki brit területen dolgozik és beszól, hogy "barnák"- hát komolyan gáz vagy de nagyon!

Ott te is kéretlen kelet-európai vendégmunkás vagy, csak különbnek képzeled magad másoknál!

Itthon nem sikerült boldogulni? Mosogatsz kint vagy gyárban állsz? Devizahiel vagy a csodás családod elől menekültél ki a jobb élet reményében és most beszólogatsz?

Miért nem itthon adózol, élsz? Így könnyű beledunálni mindenbe- de arra gondolom kint sem telik, hogy a lakbér meg a kaja kifizetése után legyen egy házad vagy egy normális életviteled.

Szuper.


Szerintem a válaszoló azért hozta fel az életüket, hogy a korlátoltabb fajta is lássa, hogy nem minden fekete ingyenélő és nem kell ám általánosítani! Nincs olyan, hogy EMBEREK VÉLEMÉNYE- a te véleményed van meg az enyém meg sok másé.


Na pont ilyen emberek miatt gondolják sokan az országunkról, hogy buta, önző, rasszista népség!

2013. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Javítsatok ki ha tévednék, de én a kérdésemben segítséget szerettem volna kérni,vagy talán nem annak látszik? És azt is kiírtam, hogy a rasszista megjegyzéseket hanyagoljuk....ennek ellenére teljesen az ellenkezőjét látom. Mindenki tartsa meg magának a véleményét és fogja be a pofáját,ha NEM TUD segíteni. Vissza kell esetleg menni általános iskola 3. osztályba az értőolvasást átismételni? Nem a mellébeszélésre vagyok kíváncsi. Abszolúte nem a vélemények érdekel(t), hanem SEGÍTSÉGRE lenne szükségem. Ha nem tudsz segíteni inkább kímélj meg az eszmefuttatásodtól és ird meg mondd meg annak akit érdekel. Ennyit erről.
2013. júl. 31. 12:37
 28/36 Waff ***** válasza:
54%

Bizony,sokan offolnak,köztük én is,ezért bocs kérdező :)

Kicsit elterelődött a szó a kérdésedtől :)

Szerintem nem hangzott el rasszista vélemény senkitől sem,az más dolog h itt akinek más a véleménye,főleg faji kérdésekben az mindjárt rasszista,hitlerista,fasiszta,trappista.....

Na de hát ez a magyar "libsibibsi"-k által elvakitott,agymosott magyar társadalom.

Nah,de lépjünk szintet és nézzük a kérdésedre a választ.

Annó én is külföldi állampolgárként nősültem Magyarországon és vettem el egy magyar állampolgárságú nőt.Első lépésben megkérdezném h a párod milyen jogcimen tartózkodik az országba?

Nekem akkor tartózkodási kártyám volt.Ahogy már valaki fentebb is irta kell hozzá:1 db eredeti anyakönyvi kivonat,csatolva mellé az OFI által forditott hivatalos forditását,kell hozzá személyazonositó,ez esetben útlevél,aztán kell még Nigéria által kibocsátott hivatalos bizonylat h a párod jelenleg nem nős,persze ez is az OFI által leforditva.(ezt a papirt Nigériában adják ki abban a körzetben ahol a párod született,azaz az ottani anyakönyvi hivatal,már ha egyáltalán ott van ilyen....

)Aztán kell egy magyar nyelven irt kérvény+még egy kérvény-ez már formanyomtatvány.Nah...nagyjából ezek kellenek a leendő férj részéről.Mikor ez megvan akkor beviszitek az egész hercehurcát az adott polgármesteri hivatalba,ezt átveszik,és felküldik Pestre elbirálásra.Ez kb 2-3 hét.Na mikor megvan a pozitiv elbirálás,akkor kaptok időpontot,és durroghatnak a pezsgők :)

2013. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
37%

Én nem értelek utolsó előtti, miért gáz a barnák kifejezés. Ha egyszer olyan a bőrszíne, mégis mit mondjak rá? Nekem egy cseppet sem gáz, ha fehérnek neveznek.

Igen, képzeld, nem tudtam boldogulni otthon. És akkor mi van? Nem a te dolgod.Aki itt fellengzős, az te vagy, te jössz itt a beképzelt dumáddal, hogy biztos nem fogok tudni házat venni, biztos mosogatok stb. stb. És ha van, akkor is miért hozod ezt fel? Ja, hogy te ettől különbnek érzed magad, csak mert neked ez megvan? Hát sajnállak. Ha egyáltalán van lakásod, vagy csak a duma megy...

Én nem mondtam, hogy bárkinél is különbnek tartom magam, csak a tényeket, hogy szinte senki nem vegyül más bőrszínűekkel. Az emberek távol tartják magukat a másmilyentől, és Mo.-on elég kevés néger él. Tehát nem lesz könnyű dolga a gyereküknek. Miért olyan nehéz ezt elfogadni?

2013. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
54%

Mellesleg a korlátolt is te vagy. Nem másokat kell szidni, akik csak a tényeket írják le.

Elég buta dolgokat beszélsz. Mi bajod neked azzal az emberrel, aki pl. a családja elől menekült ki? Te azt hiszed, hogy az emberek megválogathatják a rokonaikat?

És ki beszél itt ingyenélő feketékről? Egy szóval sem szidtam őket, csak leírtam, hogy a fehérek nem keverednek velük, és viszont, a feketéknek sincs igényük a fehérek társaságára, elvannak egymás közt, jobban érzi magát mindenki az egyívásúval. Mo.-on pedig mivel alig vannak ezért nem lesz egyszerű élete, mert az emberek nem szeretik, ha furának gondolják őket, ha megbámulják. Márpedig ez elkerülhetetlen, ha egy feketével, félvérrel mutatkozik valaki. Ezek a tények, akár tetszik, akár nem.

Te nagyon anyagias gondolkodású vagy, büszke nem lehetsz rá, az biztos... Ingyenélő fekete - röhej, látszik, hogy ilyen is csak neked jut eszedbe. Senki másnak, csak neked, aki a pénz szerint osztályozza az embereket, hogy mekkora házuk van, mennyit keresnek, milyen munkával. Te a fizikai munkást biztosan lenézed, meg akinek nincs saját lakása, ez süt az írásodból, a te dolgod, csak nem tudom mire fel vagy ennyire beképzelt.

Ja, megvan, biztos saját érdemednek tekinted a mintacsaládodat. Anyám...! :D

2013. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!