Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » ÁTLAGOSAN szerintetek mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ÁTLAGOSAN szerintetek mennyi pénzt szokás/illik adni nászajándékként?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk közelebbi családtagról, vagy barátról van szó. Tehát nem nagyon szoros a kapcsolat, de azért jó. Nem nagyon vagyok ezekben jártas, mert csak kiskoromban voltam esküvőkön, akkor pedig a szüleim intézték ezeket.
2013. júl. 6. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Azt mondják,h kb. a fogyasztást "illik",amit egy tizes/fővel szoktak számolni.

Azon felül te/ti érzitek,h mennyit adtok szívesen..

Mi közeli barátoknak 60-at adtunk tavaly,ők fizették a kaját, a szállást,ezen felül mi valóban ajándékot is akartunk nekik adni,h ne csak a ránk költött összeget fedezzük...

2013. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
Ez egy viszonylag nehéz kérdés. Gondolom, ha 10 ezret (vagy annyit sem) adsz, valami szinten megjegyzik, rosszabb esetben meg is sértõdnek. Én a 20-30ezret tartom a legmegfelelõbbnek. Nem sok, de nem is kevés, pont jó. Manapság minden a pénz körül forog, szerintem max 50 ezerig "illõ" elmenni. Mondjuk, én nem sértõdnék meg semennyi összegen sem, nyilván saját ügy vagy anyagi háttér, hogy miért annyit ad. Lehet, hogy nagyon rosszul látom a dolgokat, de ez a nézõpontom.
2013. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Párom úgy gondolta, hogy egy 10 ezres, ami fedezi a fogyasztást plusz egy 10 ezrest "ajándékba". Eleinte én kicsit sokalltam így, de azt hiszem tévedtem, és igaz van. :)
2013. júl. 6. 11:02
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk volt aki olyan smutzig volt hogy egy tescos tányérkézsletet adott ami 2900 volt. És 5 fővel jött... És volt aki semmit...átlag 10 et adtak amugy. Ami a pon hogy azok adták a többet akiknak nincs pénze. Aki meg a tescost adta nagyon gazdagok... Csak irigyek
2013. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
ha étterembe meghívnak akkor az éttermi számládat kell kifizetni +minimum 20-at
2013. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez nagyon változó. Nálunk volt olyan, aki 4 fővel jött, szállást fizettünk nekik (fejenként 12 ezer + kaja +ital fogyasztás nyilván) és SEMMIT! nem kaptunk tőlük, még egy tescos gagyi pohárkészletet se. Volt olyan, akiről meg tudtuk, hogy nincs neki, mégis "erőn felül" adott.
2013. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Sokan mondják, hogy egy tízes fejenként, csakhogy ezt már a kilencvenes évek vége óta mondják kb. és az elég rég volt.
2013. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Mi 15 000-et fogunk adni, plusz esetleg valami apró ajándékot. (Mi 2-en megyünk párommal).

Barátnőmék esküvőjére is ennyit vittünk. Nekünk sajna ennyi fér bele. Én sem várnék el többet.

2013. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék majd neki, hogyha az esküvő árát visszahozná az ajándék legalább, de ha nem, az sem baj. Persze, rosszul esik az embernek, hogy ő időt, pénzt nem kímélve meghívott, te meg egy gagyi tányérszettet sem vittél ajándékba, de úgy gondolom, hogy annyit adjatok, amennyit tudtok. Ne kerüljetek emiatt anyagilag nehéz helyzetbe, de ne is szúrjátok ki a pár szemét 1-1 ezressel. :)
2013. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Így úgy gondolom elegendő, ha a 10 ezres fogyasztáson felül plusz egy 10-est adunk, ez így 20 ezer/fő. Nekünk ez nem kevés pénz, ők elég jól állnak anyagilag.
2013. júl. 6. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!