Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az egyik fél elvált, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél elvált, a másiknak pedig ez lesz az első házassága, akkor sem lehet templomi esküvő?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 17:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ismerős lányék voltak hasonló szituban. Lánynak első, fiúnak második házassága volt. A fiú első házassága katolikus templomban volt. Mikor a második esküvője volt református templomban tartották.


Megértem, hogy az a fél akinek nem volt még esküvője szeretne templomi esküvőt, de nekem ez fura, hogy ha nem jön be a házasság és újra házasodunk (ez eddig ok, éljen mindenki boldogan), akkor egyszerűen csak vallást váltok?

2013. aug. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem vallást vált szerintem...

A vallás önmagában semmit nem ér. Hiába megyek templomba, hiába fizetek egyházadót, hiába házasodom templomban...ha nincs hitem, akkor az egész hiábavaló. A hit, ami számít, és nem a vallás. Az egy szabadon választott szabadidős tevékenység, mint, ha sportklubba járna az ember. Isten pedig minden vallásban ott van, a lényeg nem változik.

2013. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem egyházilag nem lehet elválni. Polgárilag házasodhat százszor is, de az egyház szemébe örök életébe az első felesége lesz a felesége.
2013. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, most aztán kaptál hideget, meleget. Azért még én is válaszolnék a kérdésedre, tekintve, hogy tavaly "lejátszottuk" ugyanezt. Nekem a második házasságkötésem volt, a férjemnek az első. Nem részletezném, hogy mi okból váltam avagy akartunk újból egyházi szertartást, mert egyrészt nem az a téma, másrészt (és ezt nagyon meg kell tanulnod, de komolyan!) nem tartozunk magyarázattal ilyen személyes kérdésekben senki másnak magunkon kívül, hacsak nem akarunk beszélgetni róla. Szóval az első esküvőmön nekem is volt templomi, katolikus szertartás szerint, így a második szervezésekor a helyszínen levő pap eleve kizárta, hogy összeadjon minket. Nekünk történetesen a szintén helyi evangélikus lelkész boldogan celebrálta a szertartást, és mindenki boldog volt. Viszont én magam azt tapasztaltam, hogy erősen "pap függő" a dolog, hallottam olyanról is, aki esket második esküvőn is. Akár hogy is, legyetek nagyon boldogok!
2013. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!