Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

A párommal nagyon jól kijövünk. Egyazon területen dolgozunk, azonos érdeklődés, világszemlélet, rengeteget beszélgetünk, testileg lelkileg tökéletes párt alkotunk. Nincsenek családi viszályok, mindenki kijön mindenkivel, nem vagyunk milliárdosok, de biztonságos életünk van. Szóval minden oké.

DE: A párom nem igazán van oda a házasság intézményéért. Sőt, nagyon a gyerekek sem hatják meg. Ahogy most élünk az mind szép és jó, de 10 év múlva nem erre fogok vágyni. Nekemm fontos a család, a gyerekek, és az is, hogy papíron is együtt legyünk.


Adjam fel az eddig eltervezett férj gyerek stb álmaimat, és maradjak vele? Vag lépjek le most, és keressek egy másik "jelöltet"? Ez hosszútávon biztos súrlódáshoz vezetne. De mást sem akarok keresni, mert ő az egyetlen akivel eddig ilyen viszonyom volt. Nem tudok mást elképzelni magam mellett.


2013. aug. 7. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne keress mást egyelőre, hány éves vagy? Még biztos van pár éved várni a gyerekkel, addig talán ő is hozzájárul.
2013. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

én idén májusban végzek az egyetemen. 24éves vagyok. Ő 30éves. Együtt élünk, stb.... Már most is úgy érzem el vagyok késve. :) Nem az a típus vagyok, aki "unokát" szeretne szülni. :)) szóval én ezt max. 28éves koromig le szeretném "tudni" :)

Úgy terveztem 1 év munka után már jöhetne is a baba.

2013. aug. 7. 09:39
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Pedig nem vagy elkésve. Amúgy minek akkor egyetem ha nem akarod gyakorolni majd a szakmád, csak jó pár év múlva?

De a párod amúgy egyáltalán nem akar gyereket?

2013. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szakmázni lehet 30on túl is, gyereket szülni is, csak nem az én felfogásomban. Amúgy meg a munkából csak 1 évet hagynék ki.
2013. aug. 7. 09:57
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

"'Szakmázni lehet 30on túl is,"


Túl sokat nem foglalkoztál a munkaerőpiaccal, látom :)


Egy 30 éves pályakezdőd egy 2-5 éves gyerekkel kb. sehova sem vesznek fel. Szó szerint.


Én sem venném fel. Túl "öreg" ahhoz, hogy jól formálható legyen, illetve már ahhoz is, hogy beleszokjon új dolgokba, új környezetbe. Ráadásul a gyerek miatt nem tud bármikor túlórázni, extra melót vállalni, sőt, ha beteg még haza is megy.... Totális hátrányba van egy 22 éves frissen végzettel szemben.

2013. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Komoly érték amit te szeretnél. Ne mondj le rola és ezt mondd meg a párodnak is. (Szerintem ez 1000X sulyosab "válook" mint egy megcsalás.)
2013. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a párod kimondta kerekperec, hogy soha nem fog elvenni, és nem akar gyereket sem?

Lehet, hogy ez csak átmeneti állapot.

2013. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

Én azt tudom neked javasolni, amit két barátnőm tett - hasonló helyzetben. KOMPROMISSZUM !

Ha tényleg tökéletes a kapcsolatotok, akkor ami neked igazán fontos, abból ne engedj, de ha van olyan amiről le tudnál mondani, akkor tedd meg. Mindamellett, hogy nem kell mindjárt ajtóstul rontani a házba, szépen lassan meg kell beszélni.

A barátnőim példája: az esküvőhöz nem ragaszkodtak, de megmondták a párjuknak, hogy ők a gyerekről nem tudnak lemondani. Vagy lesz közös gyerek, vagy bármennyire is fáj, muszáj másik párt választani. Végeredmény: mindketten boldog anyukák úgy is, hogy nem mentek férjhez, de boldogságban élnek kis családként.

2013. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, mondta, hogy nem szeretne megnősülni. Hogy nem szeretne gyerekeket. Azt is mondta, hogy ettől függetlenül velem képzeli el a jövőjét. Szerinte király lesz, ha 50 éves korunkban is csak magunkkal kell törődni. Hogy bejárhatjuk a világot, kiélhetjük magunkat stb. Úgy élhetünk 50évesen is mint most. szerintem ez annyira nem király...:) mármint most az, de 50 évesen.... nem annyira
2013. aug. 7. 10:31
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, abba a hibába ne ess, mint olyan sokan. Ide is kiírnak vagy napi 8 kérdést arról, hogy a lány már 6 éve reménykedik, hogy az amúgy nem házasság/gyerekpárti párja majd egyszer elveszi, lesznek gyerekeik, aztán teszem azt 8 év múlva felteszi a kérfést, hogy most szakítson, nem lesz ebből semmi?


Tisztázni kell az ilyesmit. Ha ennyire eltérőek a terveitek, akkor szerintem nem érdemes együtt maradni. Kompromisszumokat lehet kötni (nincs esküvő), de olyan embernek nem érdemes szülni, aki nem akar gyereket, mert a legritkább esetben sül el jól.


A másik a munka. Gondold ezt át mégegyszer. 1 év munkaviszony után nem fognak visszavárni a munkahelyedre, ellenben 1 év tapasztalat, 3 év kiesés után egy (vagy több) gyerekkel a kutyának sem fogsz kelleni. Nagyon kemények ma a munkaerőpiaci helyzetek, ha találsz munkát meg kell becsülni, és érdemes úgy taktikázni, hogy a szülés után is visszamehess oda. 3-4 év után már általában van erre lehetőség.


Ne siesd el a dolgokat. Nem unokát szülsz 30 évesen, semmi gond nincs az akkor szüléssel. Inkább szüljön az ember harmincasként amikor tényleg ideális rá a helyzet, mint huszonévesként nem megfelelő párkapcsolatba, élethelyzetbe.

2013. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!