Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Apukám 7 éve meghalt, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apukám 7 éve meghalt, az esküvőm napján szeretnék neki virágot vinni a temetőbe. Esküvő előtt vagy esküvő után a lagzi előtt menjek ki hozzá? Milyen virágot vigyek neki és ki kisérjen ki?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 17:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy az esküvő előtt, ha lesz rá időd, ha nem, akkor az esküvő előtti napon és szerintem ez lenne a legjobb. Az esküvő és a lagzi között nem lesz rá időd, nem akarok kegyetlen lenni, de nem hagyhatod ott a társaságot azzal, hogy várjanak, elszaladsz a temetőbe.

Én a helyedben az esküvő előtti nap mennék ki, akkor nincs sietség, nyugodtan megállhatsz egy kicsit emlékezni.


Én a helyedben egyedül mennék, vagy anyukámmal, vagy azzal a személlyel, aki hozzád hasonlóan közel állt hozzá. Szépen csendben, nem is akarnám, hogy a vendégek erről sokat tudjanak, ez egy intim, bensőséges pillanat szerintem.

2013. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%
Két nap múlva nem lesz hervadt! A menyasszonyi csokorban van egy patron amiben víz van. Különben meg javaslatot írtam, de elég bunkón és arrogánsan reagáltál. Akkor miért kérdezel, ha nem jó semmi?
2013. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, miért a sógort, vagy az apóst vinnéd magaddal? Jól ismerték apukádat? Részei voltak a napi életének? Te tudod, de egyrészt én a helyükben kicsit furcsán érezném magam, másrészt, ahogy már írtam, nekem ez egy meghitt, bensőséges dolog lenne.
2013. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Esküvő után azonnal kérd meg a férjedet vagy akár hívj egy taxit és vidd ki neki a csokrodat a sírra.


Ennyit még a lagzisok is kibírnak nélküled, tudván, hogy nincs édesapád többé.

2013. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Vagy inkább a fotózás után menjek ki a temetőbe? Nem tudom mit tegyek.
2013. aug. 14. 17:52
 16/28 anonim ***** válasza:
97%
Ha a menyasszonyi csokrod akarod kivinni, azt a lagzi utáni napon is ki lehet. Nyugisabb, nem kell menyasszonyi ruhában feszelegned a temetőben, a csokor sem hervad el akkorra. Megmondom őszintén, és bocsánat érte, nekem ez, hogy vigyünk virágot a temetőbe a sógorékkal, menyasszonyi ruhában, addig álljon meg a nászmenet, kicsit magamutogatásnak tűnne. De te érzed. Ha gondolod és meg tudod oldani, akkor viszed a virágot, amikor csak neked tetszik és azzal, akit szeretnél.
2013. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ugyanebben a cipőben jártam, július 20-án volt az esküvőm. Apukám 2 éve halt meg. Én anyukámmal mentem ki 19-én, vettem a temetői árusnál fehér kardvirágokat és nyári krizantémot, és csokorba köttettem. Nagyon szép volt a síron a sok szép fehér virág. Én azt javaslom, te is előtte gy vagy két nappal tedd meg ezt a gesztust. Egyrészt, az esküvő napján nemcsak nem lesz időd erre, és kapkodnál, akkor meg az egésznek nincs értelme, másrészt az az egy nap szerintem ne arról szóljon, hogy még a temetőbe is kimész. Ez a nap másról szól. Természetesen apukád emléke veled lesz és szorítja majd torkod egy olyan fájdalom - persze a sok öröm mellett is - amit csak az érez, akinek egy fontos szerette már nem lehet vele ezen a szép napon. De nem annak van helye, hogy aznap vidd ki a virágot, amikor esküvőd van.

És én megnyugodtam, mikor anyukámmal kinn voltunk. Csend volt, nyugalom, és sírtunk ketten ott a temető csendjében. Olyan meghitt és halálosan fájdalmas dolog ez, ami megtisztít kicsit a fájdalomtól és lelkileg kicsit megerősít abban a tudatban, hogy apukád felülről figyel rád.

Elnézést, ha kicsit érzelgős lett, de friss még az élmény.

2013. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Jah....nálunk úgy szokás, hogy a lnykikérőig csak a szülők, vőlegény, és a fotós látják a menyasszonyt, ő nem vesz részt a vendégvárásban...

..

Én a fotózás után mennék, a vőlegényemmel, de szerencsére él még az édesapám...

Keresztapámhoz gondoltam kimenni, közel állt hozzám, sajnos már nincs köztünk, ő lett volna a tanum, ha még él...

2013. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Én láttam már olyan esküvői videót ahol a menyasszony a párjával a fotózáskor ment ki a temetőbe és a videót úgy csinálták meg, hogy amikor a vőfély a menasszonyt "búcsúztatja" az apjától akkor ezeket a képeket lehet látni.
2013. aug. 14. 18:06
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Most esik le, hogy neked ez is csak egy esküvői program lenne, nem pedig valódi igény.

Nagyon visszatetsző.

2013. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!