Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Létezik olyan, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy valaki csak templomi esküvőt tart és nem előzi meg polgári?

Figyelt kérdés
És így érvényes a házasság?
2013. aug. 23. 13:35
1 2
 1/17 zabmester ***** válasza:
96%

Magyarországon így, ilyen formában nem érvényes a házasság.

Nem tudom, hogy minden egyháznál így van-e, de itt már olvastam azt, hogy a templomban be is kell mutatni az igazolást arról, hogy polgári esküvőjük már volt (akár pár órával korábban).

2013. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sztem is be kell mutatni. Köszi!
2013. aug. 23. 13:38
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan ismerősöm, akinek csak egyházi esküvője volt. De törvényesen nem számítanak házasnak.
2013. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De hát nem kell bemutatni előbb a polgári esküvői igazolást? Be lehet lépni így is a templomba?
2013. aug. 23. 13:45
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem érvényes a házasság. Jogilag csak a polgári esküvő érvényes. A templomi nem számít.
2013. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Lehetséges. Nekünk pl. az égegyadta világon semmit nem kellett bemutatni a templomban. Templomi esküvő úgy is lehet, hogy nincs polgári, csak hivatalosan nem lesz érvényes.
2013. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell bemutatni semmit. Lehet menni a polgári nélkül is. Polgár-/családjogilag viszont az egyházi esküvőt az állam nem ismeri el.
2013. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyházfüggő. A katolikusoknál pl. nem kell semmilyen igazolás, de ha jól tudom, a reformátusok nem adnak úgy össze, ha nem előzi meg a polgári (mert ott csak megáldják a házasságot, de nem szentség, legalábbis a református ismerősöm így magyarázta). Az azonban mindig közös, hogy nem számít önmagában érvényes házasságnak az egyházi!
2013. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Nem. A törvény nem engedi.

Első a a polgárim utána következik az egyházi.


Tudomásom szerint az egyházakkal történt megállapodás alapján ez a törvény.

2013. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk első volt a templomi,aztán a polgári az étteremben és aztán lagzi. Nem kellett bemutatni semmit,mi mindketten katolikusok vagyunk.A pap nem kérdez semmit a polgáriról,ő Isten színe előtt összead minket,hogy utána hivatalosan mi mit ügyködünk,az már nem az ő dolga.Az egyház szemében házasok vagyunk,hivatalosan viszont csak a polgári szertartás után leszünk.
2013. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!