Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Őszintén, nektek mi a vélemény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, nektek mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Van egy nagybátyám, aki apukám testvére. Neki van egy lánya, aki kb a szüleimmel egyidős és egy unokája, aki velem egyidős.

Tavaly volt az esküvőnk, az unoka nem jött el és ajándékot pénzt se küldött, sőt, mégcsak fel sem hívott, hogy gratuláljon.

Viszont eljött az anyja, aki adott 30 ezer forintot, és a nagyapja, aki a nagybátyám se jött el, de ő is küldött 30 ezret, amin meglepődtem, de hálás voltam, szépen fel is hívtam és megköszöntem.

Na most lesz az unokának az esküvője. Szüleim szerint el kell menjek vagy kell küldjek legalább 30 ezret, mert az ő nagyapja is küldött nekem. Igen ám, de a lány nem küldött, el se jött, jóban se vagyunk, nem láttam kb 10 éve, lehet meg se ismerném az utcán.

Bevallom, nem szívesen adom ki azt a pénzt, elég rossuzl állunk mostanában, egy ideig nem volt munkám, tartozásom van, most kezdünk helyrejönni anyagilag, erre itt van ez.

Szerintem nem kell adjak semmit, ő se adott, pedig már önálló volt akkor, dolgozott. Akkor én miért kell adjak neki? Csak, mert nagybátyám küldött? Igen, de ő azért küldött, mert az öccse lánya vagyok, nem az unokája nevében.

Tudom, csúnya kérdés, és nem is sajnálnám azt a pénzt, ha lenne, de most nagy érvágás lenne odadni 30 ezret. Mondtam a szüleimnek, hogy adok 10-15 ezret és nem megyek el, de azt mondják, hogy azzal szégyenbe tenném őket.

Én nem vártam el, hogy eljöjjön, se hogy pénzt adjon, mivel nem tarjuk a kapcsolatot és már gyerekkorunkban se voltunk jóban, de akkor én miért is kell adjak neki?


2013. szept. 22. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Tegyél a fejére!


Szüleid meg töröljék ki a szégyenükkel. Képmutatóak.

2013. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Én nem adnék egy fillért sem, és el se mennék. Végül is a nagybátyád és a csaj anyja nem az unoka nevében adtak pénzt. A nagybátyád azért adott mert az unokahúga vagy. A unoka anyja azért mert elment a lagzidra, és így köszönte meg...

Én nem is reagálnék sehogy sem az unoka esküvőjére.. Vagyis azt adnám amit ő adott..

2013. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
H nem hívtak meg nem mész el. Pénzt pedig én sem adnék. Neked a nagybátyád adott pénzt, ebben az esetben a szüleid (mint apukád) van azon helyzetben, mint akkor a most házasodó nagyapja.
2013. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Külön meghívtad őt is a ti esküvőtökre, vagy az anyjáékat csak? Ha külön meghívásban részesült, de ő még a telefont sem emelte fel, hogy gratuláljon, akkor én biztos nem küldenék neki pénzt.
2013. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Elmentünk hozzájuk(más városban laknak), de ő nem volt otthon, de kapott külön névre szóló meghívot.
2013. szept. 22. 14:49
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Te meghivtad nem ment el, nem küldött ajándékot. Ő meghívott titeket most vagy csak tudod, hogy lesz neki esküvője? Mert ha meg sem hívtak nincs is miért adni, de egyébként ha meghivott és nem mentek el akkor is elég a gratuláció. Nekünk most lesz esküvőnk és van olyan aki nem tud eljönni az esküvőnkre, de tőle nem is várjuk hogy bármit is adjon. Gratuláltak és kész. Szóval egyetértek az előttem szólókkal, hogy nem kel pénzt adnotok.
2013. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Minket is meghívtak most nyáron egy lagziba. Mi nem mentünk el (külföldön élünk). Nem is küldtünk se pénzt se ajándékot. De küldtünk gratuláció képeslapot. Mivel évente csak egyszer kommunikálunk akkor is azért mert mi meglátogatjuk őket, így nem éreztem azt hogy nekünk anyagilag támogatnunk kellene őket..

Mivel az unoka nem reagált a meghívóra így szerintem nektek sem kéne.. Hidd el, nem fog összedőlni a világ ha nem küldesz pénzt. Legfeljebb még kevesebbet fogtok ezentúl kommunikálni egymással..

2013. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A szüleimnél hagytak meghívót nekünk is, személyesen nem jött el hozzánk.
2013. szept. 22. 15:07
 9/19 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de a szüleim kötik az ebet a karóhoz, hogy muszáj küldjünk pénzt, mert nekem is küldött a nagyapja, pedig nem jött el. Nem értik meg, hogy a nagyapja, az nem az ő nevében küldte, hanem azért, mert a nagybátyám. Már egy hete ezen megy a vita főleg apámmal, azt mondja, hogy ne tegyem ilyen szégyenbe, hogy nem küldök legalább ugyanannyi pénzt, mint a nagybátyám nekem.
2013. szept. 22. 15:09
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Miért is lenne csúnya kérdés? Ő sem adott, ő se várja el. Ez így működik.
2013. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!