Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Őszintén, nektek mi a vélemény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, nektek mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Van egy nagybátyám, aki apukám testvére. Neki van egy lánya, aki kb a szüleimmel egyidős és egy unokája, aki velem egyidős.

Tavaly volt az esküvőnk, az unoka nem jött el és ajándékot pénzt se küldött, sőt, mégcsak fel sem hívott, hogy gratuláljon.

Viszont eljött az anyja, aki adott 30 ezer forintot, és a nagyapja, aki a nagybátyám se jött el, de ő is küldött 30 ezret, amin meglepődtem, de hálás voltam, szépen fel is hívtam és megköszöntem.

Na most lesz az unokának az esküvője. Szüleim szerint el kell menjek vagy kell küldjek legalább 30 ezret, mert az ő nagyapja is küldött nekem. Igen ám, de a lány nem küldött, el se jött, jóban se vagyunk, nem láttam kb 10 éve, lehet meg se ismerném az utcán.

Bevallom, nem szívesen adom ki azt a pénzt, elég rossuzl állunk mostanában, egy ideig nem volt munkám, tartozásom van, most kezdünk helyrejönni anyagilag, erre itt van ez.

Szerintem nem kell adjak semmit, ő se adott, pedig már önálló volt akkor, dolgozott. Akkor én miért kell adjak neki? Csak, mert nagybátyám küldött? Igen, de ő azért küldött, mert az öccse lánya vagyok, nem az unokája nevében.

Tudom, csúnya kérdés, és nem is sajnálnám azt a pénzt, ha lenne, de most nagy érvágás lenne odadni 30 ezret. Mondtam a szüleimnek, hogy adok 10-15 ezret és nem megyek el, de azt mondják, hogy azzal szégyenbe tenném őket.

Én nem vártam el, hogy eljöjjön, se hogy pénzt adjon, mivel nem tarjuk a kapcsolatot és már gyerekkorunkban se voltunk jóban, de akkor én miért is kell adjak neki?


2013. szept. 22. 14:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szüleim azt mondják, hogy mivel még nem volt férjnél a szüleihez, nagyszüleihez tartozott, ők fizettek helyette... De könyörgöm, nem volt gyerek már, 25 volt, dolgoztt rég.
2013. szept. 22. 15:31
 12/19 anonim ***** válasza:
Mond meg a szüleidnek, hogy annak idején az apád bátyja adott pénzt neked. Így most rajtuk van a sor. Az apád adjon mint báty öccse.. Azt is megmondhatod nekik, hogy végül is te is fogsz adni pénzt, és ajándékot..De csak annyit amennyit ő adott nektek..Ja, hogy semmit nem adott??? Akkor ti is annyi semmit adtok..
2013. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom annyira utálom az ilyet! Ne küldj egy büdös ft-ot sem es ne is menj el!


Amíg otthon laktam állandóan ezzel jöttek nekem is /"de hívd fel a keresztapad es koszontsd fel", "menj at, kérdezd meg hogy vannak" stb... De engem soha senki közülük nem hívott fel, meg akkor sem amikor kórházban voltam, de nekem ILLIK, KULONBEN OK SZEGYENBEN MARADNAK!"/ hát magas ívben le...rom, ki mit gondol! Akkor van joga valakinek ezt mondani, ha a másik fel tett is valamit en pedig nem akarok!


Nincs itt semmi szégyen! A lány nem küldött neked semmit, nem is ment el, es meg neked kellene pénzt küldeni!? A francokat! A nagybatyad küldött pénzt nem ő, semmi közük egymáshoz, ha már dolgozott is a lány! Nem is értem a szuleid gondolkodását, ahogyan az enyemeket sem!

2013. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Itt nincs mit szégyellni. Ha arra nem vették a fáradságot, hogy telefonon gratuláljanak az esküvődhöz, akkor szerintem nem is várhatnak mást. (Szerintem nem is várnak, különben hozzátok is elmentek volna)


A szüleiddel meg egyszerűen tényként közöld, hogy nem, és kész. Ha ők mindenáron szégyellni akarják magukat (egyébként nincs miért), akkor az az ő gondjuk.

Ez már nem az a világ, amikor az a legfontosabb, hogy mit szólnak a faluban, nehogy szégyenben maradjon valaki..stb. Érdekes, hogy ezen a mai napig sokan nem tudnak túllépni, főleg az idősebbek. Élje mindenki úgy az életét ahogy neki jó.


Véleményem: se pénz, se gratuláció, se semmi. Ezt érdemlik.

2013. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Esetleg mond meg apukádnak, hogy te rászánsz egy tízest, a többit pótolják ki, ha akarják, téged nem érdekel. Elvégre a csaj helyett is az anyja meg a nagyapja fizetett, fizessenek helyetted is.
2013. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de sajnos ők se állnak olyan jól és nagyon sok lenne nekik 50 ezret fizetni:(
2013. szept. 22. 20:35
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem kötelező annyit visszaadni amennyit te kaptál. Mindenki annyit ad amennyit tud.

Azt se értem hogy te miért problémázol ezen ennyit.

Én nem foglalkoznék vele, és első beszélgetésnél le is zárnám ezt a témát

-Apa! Mi nem megyünk el a lagziba. Nem is fogunk fizetni 1 forintot sem. Nem érdekel hogy ki mit gondol erről.Csak úgy viselkedem ahogy ő viselkedett az esküvőmön. Ha szerintetek szégyen akkor fizessetek ti. Mi nem fogunk, és itt be is fejeztem.

2013. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tudom, csúnya dolog a hazugság, de van a kegyes hazugság, amit most tennék a helyedben. Azt mondanám a szülőknek, hogy küldtem, igazából pedig nem küldök egy forintot sem, MERT SEMMI OKOM RÁ! Nincs is miből, nem is kell viszonozni, ennyi.
2013. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ez nem kivitelezhető, mert ők elmennek az esküvőre és ők fogják ott odadni, amit én küldök. Meg, az amúgyis ki fog tudódni, ha nem küldök, ezen fog csámcsogni a család egy ideig...
2013. szept. 26. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!