Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi kell egy lány "kelengyéslád...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi kell egy lány "kelengyésládájában" legyen?

Figyelt kérdés

Azaz mit "kell" a hagyományok szerint a házasságba vinnie? Együtt lakunk most is, de nem külön albérletben, hanem nálunk a szülői házban, viszont úgy tervezzük, hogy az esküvő után a hagyományokat követve hozzájuk költözünk, amíg elkészül a saját ház. Az ő szülei hagyománykövetőbbek, tehát ezért is szeretnék jól felkészült lenni :) Addigra szeretném, hogy összeálljon az ún. kelengyém, beszerezzek mindent, amire szükség lehet, mert most például az itthoni ágyneműket, törülközőket használjuk, de oda hozzájuk már újat viszek. Az évek során több ágynemű-szettet kaptam már, van új paplan, most veszek néhány új törülközőt. Evőeszközkészlet, pohárkészlet, egy fazék-szett, kávéscsészék, ez gyűlt fel az évek alatt a kapott ajándékok során :)


Mi szokott még az átvitt értelemben nevezett "kelengyében" lenni? :)


2013. szept. 29. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Hagyományba hogy a fenébe fér bele, hogy együtt éltek? Ha a hagyomány lényegi dolgait nem tartjátok akkor a látszati hagyományok tartása elég nevetséges.
2013. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel értek egyet...



Wikipedia szerint mindenetek megvan...

Nálunk staférungnak hívják (stafírung hivatalosan)

Eredetileg csak a textilneműt tartzott bele (törölköző, kendők, ágyneműk, paplan, párna, díszpárna, függönyök, zsebkendők..stb

Azóta nálunk beleveszik az étkészletet, edényeket, vasalót, kávéfőzőtminden konyhai eszközt, de ivatalosan ezek már nem ehhez tartoznak

Ráadásul sokkkal jobb, majd a kész házba megvenni, anyósodnál amúgy sem vennéd elő, mert az ő késüket használod.

Sereintem senki nem várja el, hogy vigyél x törölközőt, x paplant stb...



[link]

2013. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves első, amennyiben az intencióid közé nem a válaszadás, hanem a kötekedés tartozik, akkor nincs értelme írnod, ezt remélem te is látod. Képzeld milyen válaszokat kaptam volna akkor, ha úgy írom, hogy nem élünk együtt... "lakva ismerszik meg az ember, hogy mész hozzá valakihez, akvel nem laktál még együtt, stb". Az egy részletkérdés, hogy együtt lakunk-e, akár ki is hagyhattam volna a leírásból, mert a válaszokhoz nincs köze. A kérdés arra vonatkozott, hogy mi legyen a kelengyében.
2013. szept. 29. 12:02
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Hagyományosba:

- paplan, nagypárna, kispárna külön-külön 2-2 db

- ágynemű huzat, lepedők (minimum 2-2 garn.)

- törölközők, törölgető ruhák, abroszok (fehér damaszt-abrosz is kell!) nemcsak a szines szövet-abrosz

- terítők szobába-konyhába

- kávés-készlet, teás-készlet, tányérok (=leveses, lapos, süteményes) tálaló edények, főző-sütő edények, lábasok, fazekak, evőeszközök, poharak

- persze ha van kávéfőző, teafőző, bár ezek a klasszikus stafírungba nem voltak benne, mert akkor még fel sem találták :)))

- no és a saját ruháid, elsősorban majd a fehérneműidet fogja "anyós meglesni", szó szerint, mert ahhoz már pofa is kell, hogy nyíltan csinálja, az enyém csak a szeme sarkából figyelte, hogy miket csomagolok ki!!!!!!

2013. szept. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem kötekedésnek szántam csak elég álszent a hagyományokra hivatkozni, ha azt nem tartjuk igazán. A szomszédnő is 2 gyerek után így a hagyomány úgy a hagyományt hangoztatta esküvőjén, aztán az egész falu rajta röhögőt. Mert nem az a baj, hogy úgy házasodik hogy van már gyerekük csak akkor azért ne játssza a szűz menyasszonyt.
2013. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mint említettem, a párom szülei a hagyománytisztelők, én próbálok valamilyen szinten kapcsolódni a szokásvilágukba. Nem szó szerinti kelengyésládával megyek majd hozzájuk, mert az lenne az igazi hagyománykövetés, hanem szépen becsomagolom a bőröndbe a cuccokat. Nem értem, hogy ez hol ütközik az eddigi viselkedésmódunkkal, gondolom amúgyis vinne az ember ezt-azt. Szerintem természetes dolog, hogy megkérdezem, nehogy valami fontosról megfeledkeznék, merthát bocsássák meg nekem: először és remélem utoljára megyek férjhez. Ha nem tudunk pontosan egy ételreceptet akkor is érdeklődünk a hozzávalókról, akkor ez most miért kivetnivaló?
2013. szept. 29. 12:16
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Azt vidd amire szükséged van ha meg megfelejtkezel róla akkor haza mész érte a szüleidhez vagy veszel a boltba. Nem egy kolostorba készült,komolyan nem értelek.
2013. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező ma bal lábbal kelt fel. Vigyél kelengyének amit akarsz, de ezt az ingerlékenységedet majd hagyd otthon, mert nem valószínű, hogy anyósod tolerálni fogja, ha egy ártalmatlan megjegyzés után felcsattansz.
2013. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem elég lenne két ágyneműhuzat és egy saját törölköző, saját ruhák, saját tisztálkodó eszközökkel, mert gondolom nem fogtok ott külön étkészletből, külön evőeszközökkel enni? Vagy ez régen úgy volt, hogy a lány odavitt 20 törölközőt, új poharakat és onnantól azt használta az egész család? akkor mi lett azokkal, amit előtte használtak?
2013. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
És miért nem az anyósodat kérdezed meg erről? Három gyerekem van, ha bármelyik hozzánk költözik a párjával, akkor bőven el tudom majd látni ágyneművel és minden egyébbel is. Igazából felesleges kiadásnak gondolnám mindezek megvásárlását úgy, hogy közben itthon mindenből van több is, mint elég- viszont a ház nem túl nagy, így nem örülnék, ha dobozokban tárolgatnák a lakásuk felépüléséig a dolgaikat. Konyhánk egy van, így evőeszközkészlet és a többi idevaló dolog elő sem kerülne hely hiányában.. Szerintem kérdezd meg, hogy anyósod hogyan gondolkodik ezekről- én nem érezném túl jól magam, ha a közös vacsoránál a fiam és a párja nem lenne hajlandó a mi tányérjainkból enni, csak a sajátból.
2013. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!