Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi kell egy lány "kelengyéslád...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi kell egy lány "kelengyésládájában" legyen?

Figyelt kérdés

Azaz mit "kell" a hagyományok szerint a házasságba vinnie? Együtt lakunk most is, de nem külön albérletben, hanem nálunk a szülői házban, viszont úgy tervezzük, hogy az esküvő után a hagyományokat követve hozzájuk költözünk, amíg elkészül a saját ház. Az ő szülei hagyománykövetőbbek, tehát ezért is szeretnék jól felkészült lenni :) Addigra szeretném, hogy összeálljon az ún. kelengyém, beszerezzek mindent, amire szükség lehet, mert most például az itthoni ágyneműket, törülközőket használjuk, de oda hozzájuk már újat viszek. Az évek során több ágynemű-szettet kaptam már, van új paplan, most veszek néhány új törülközőt. Evőeszközkészlet, pohárkészlet, egy fazék-szett, kávéscsészék, ez gyűlt fel az évek alatt a kapott ajándékok során :)


Mi szokott még az átvitt értelemben nevezett "kelengyében" lenni? :)


2013. szept. 29. 11:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem akarom sem a kérdezőt, sem a válaszolókat sem bírálni, sem pártjukra állni. De azért régen is volt úgy, hogy a gazda fia odavitte a házhoz a menyecskét, és bizony a fiú édesanyja átnézte apróra azt a "tulipános ládát", amibe az ifiasszony a kelengyéjét vitte. Ha valami miatt esetleg "kiebrudalták", mert kiderült hogy "szégyent vitt" a családra, nehogy több dologgal távozzon, mint amennyivel odament.


Másrészt volt olyan nagygazda is, aki ha megnősült a fia, akkor nászajándékba adta oda neki az egyik tanyáját, hogy ott kezdjenek egy új életet az ifjú házasok. Oda viszont kellettek az edények, és egyéb dolgok is. Tehát a menyasszony kelengyéjéből bizonyos "alapvető" cuccok nem hiányozhattak.


Én megértem valahol a kérdezőt, különösen, ha az anyós-jelöltet még abból a "régi fából faragták", vagy éppen "kistelepülésen élnek", és nem szeretné, ha bármi miatt, bármikor is "kibeszélné a falu".


Persze a hozzászólóknak is igazuk van, különösen ha nagyobb városban élnek, meg valóban más világban élünk már, de erre mondják: könnyen beszél az, aki nem dadog. :)))

2013. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én laktam egy ideig a páromnál, semmit nem kellett vinnem. Ágynemű volt, törölköző volt. Mégis mi kellett volna egy teljesen felszerelt, belakott házba? Komolyan nem értem. Oké, hogy hagyomány, meg minden, de ez úgy hülyeség, ahogy van. Most állítottam volna oda egy vadiúj ágynemű készlettel, hogy márpedig én az övékében nem alszom, vagy a konyhaszekrényt kellett volna átrendeznem és az én kis 12 részes tányérkészletemet bepakolni, meg új 6-os boros, üdítős, feles pohárkészletekkel odaállítani, hogy na nézzétek, ez az enyém, ebből iszok, mert ez a hagyomány? Komolyan nem értem. Nem tudom, hogy mi szerepel hagyományosan a kelengyében, de erre rá tudsz guglizni, ha annyira hagyománykövető akarsz lenni, onnan nézd meg. 2013-ban szerintem már nem sokan foglalkoznak ilyenekkel, mert nincs értelme, már nem az a világ van. Az emberek összeköltöznek és önerőből berendezik a lakásukat minden olyannal, amire szükségük van.
2013. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
Istenem... mi a fene értelme van a hagyományokon vergődni, amikor most az egyik szülő nyakán élősködtök aztán meg mentek a másik nyakára??
2013. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

mi nem vagyunk ilyen görcsös hagyománykövetők. anyum mondta, h vigyek mindent amire szükségem van, neki is maradt pont elég. a párom meg hozta a szép kis bőröndjét :)

nem is értem, h miért kell olyan helyre vinni bármit is, ahol már van.

az igazi közös életre meg ráértek beszerezni a dolgokat, mire eljön az ideje.

2013. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én pártját fogom a kelengyének, és általában a hagyományoknak. Teljesen megértem a kérdező aggodalmát, miszerint az anyósa szemlét fog tartani, hogy mit is hozott a házasságba a menye. Annak idején ez mérce volt, egyrészt a vagyoni helyzetét, másrészt pedig a család szerető gondoskodását lehetett lemérni rajta. A lányos szülő a gyermek megszületésétől fogva gyűjtötte a stafírungját, és ez igen megterhelő volt sokszor. Mondták is gyakran, hogy ahány lányt férjhez adtak egy családban, annyiszor "égett le a házuk"

Szerintem nem probléma, ha a kérdező elejét szeretné venni anyósa cummogásának: "nah, ezt is hogy engedték el hazulról"


Érdekességképpen írom, de erre aztán igazán nincs szükség, hogy a kelengyéhez hozzátartozott az a ruha, amiben a menyecskét eltemették, és a szemfödele is, történjen bármikor is a halála.

Illetve a kovászt is a szülői házból vitte el a menyecske, amiből a következő kenyeret sütötte meg az új otthonában. Ez nagyon szép jelképe a folytonosságnak.


Én bizony fogok készíteni a lányomnak kelengyésládát, méghozzá valódi, régi ládából, a vaterán már komoly darabokat lehet kapni 70 ezerért+ legalább ennyi a felújítás. Nem igen érdekel, hogy már mindenük megvan, hiszen több mint tíz éve együtt élnek.


Csak bátran, Kérdező, tömd azokat a bőröndöket!!!

2013. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!