Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek kell kitűzőt adni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kell kitűzőt adni, felrakni esküvőn? Egyforma legyen?

Figyelt kérdés

2013. okt. 3. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom (nálunk így is volt)


vőlegény, örömapák, férfitanúk, vőfélynek opcionális.


A mi vőfélyünknek volt saját vőfélydísze, ő jelezte nekünk, hogy neki ne csináltassunk díszt.


Nálunk pink-narancs volt a dekoráció. A kitűzők alapja egy rózsa volt és amellé voltak kisebb virágok. Nekem nagyon tetszett. A vőlegénynek pink rózsával volt csinálva, a többieknek narancssárgával. A rózsa volt díszítve egy kis zölddel egyetlen kisebb virággal ami a pink rózsa mellé narancssárda volt a narancssárga mellé pedig pink.

2013. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nővéreméknél: örömanyák, örömapák, vőlegény, vőfély

Koszorúslányoknak: kardísz hasonló virágokból.


De olyan esküvőn is voltam, ahol szinte mindenki kapott ilyen kitűzőt. Legalábbis én "csak meghívottként" kaptam és a párom is.

2013. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm első! Akkor jól tudtam. És kitűzte fel nekik?


Második: olyanról még nem hallottam, ahol az anyák is kapnak...

2013. okt. 3. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
A férjemnek és az én tanumnak aki a keresztapukám volt, nekik én. Apának anya, másra nem emlékszem. De nekünk ez a feltűzés nem volt ünnepélyes. Nálunk nem volt kikérő sem, csak búcsúztatás, de az már a lagzi helyszínén.
2013. okt. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszi még egyszer. Nálunk sem lesz kikérő csak búcsúztatás.
2013. okt. 3. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:

nálunk:

vőlegény, örömapák, tanuk, koszorúslányok párjai, illetve a zenész is kért


valamint felénk szokás, hogy a lány férfi rokonai egy szál, nemzeti szalaggal átkötött rozmaringot tűznek ki, de nem tudom, ez honnan jön, vagy mi a jelentése


A kitűzés egyedül vőlegénynél volt lényeg, neki ugye én tűztem, a többieknek meg az első nő, akit találtak :)

2013. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A rozmaring a hűséget jelképezi, hagyományosan azt használták.


Nálunk az örömapáknak volt, a tanúknak, meg a vőfélynek. Nálunk, ha nő a tanú, akkor kardíszt kap kitűző helyett.

Koszorúslányom nem volt, ha lett volna, lehet arra is kell. Amúgy én ezzel nem foglalkoztam egyáltalán, a vőfély mondta el, mikor találkoztunk vele, hogy kinek csináltassunk. Igaz, ő az örömapákat nem mondta, de anyukám meg ragaszkodott hozzá, hogy hadd legyen apámon is virág. Hát mondhatom apám mennyire örült, utálja az ilyeneket. :)

A vőlegénynek nem, mert egyenruha volt rajta és szerintünk azon ronda a virág. De láttam már azon is. Amúgy a vőlegényé szokott másabb lenni.

2013. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nálunk a tanúk fiúk voltak, ha lány lett volna akkor neki nem lett volna kitűzője, hanem valami más.


A koszorúslányoknak csokra volt. Olyan, mint az enyém, csak sokkal kisebb és nem volt benne gyöngy sem.


A lánytestvéreknek, pedig csuklódíszük. Ezt a tesóm akarta nagyon, úgyhogy a férjem hugának és nővérének is csináltattunk:)

2013. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt hogy a férjemnek volt egy aminek a virágja az én csokrom egyik virága volt (nevezetesen egy nagy fej fehér rózsa zölddel), a bátyámnak aki tanu volt egy kisfejű fehér rózsa volt zölddel, a két örömapa is 1-1 aprófejű rózsát kapott szintén zölddel díszítve, de ezt csak a szülőköszöntéskor kapták meg mi tűztük fel a férjemmel, és a vőfélyünk kapott egy fej fehér margarétát zölddel.
2013. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az a szokás, hogy minden vendég kap kitűzőt! Nővérem fogja feltűzni, ebben ő fog segíteni.

Aki még nincs férnél, ( lehet párkapcsolata ) az kis rózsás karra köthető virágot kap.

A fiúknak, és a férjezett nőknek rózsás kitűző.

Mamák, tanúk, szülők, testvéreknek megint kitűző, de szebb, és nagyobb mint a többieknek

2014. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!