Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nálatok ki állta az esküvőt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok ki állta az esküvőt? A szülők felesben vagy Ti is fizettetek bele?

Figyelt kérdés

Nálunk eddig úgy van, hogy felesben fizetik a szülők és, hogy mi is fizetünk bele, vagyis fizetjük a zenekart, meghívót stb. De gondoltunk arra is, hogy a párom szülei az ő meghívottjukat és mi is a sajátunkat fizessük. Melyik megoldás lenne a jobb?

Ja és azok ne írjanak már ide akiknek az a véleménye "fizessétek ti, a ti esküvőtök lesz". Köszönöm!



2013. nov. 24. 11:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül úgy lesz, hogy fele-fele arányban fizetik a szülők, de lesznek dolgok amiket mi fogunk.

Szerencsére a szülők jó fejek mind két oldalról és nem szólnak bele semmibe!

2013. nov. 24. 18:18
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
hát mi kaptunk apukámtól ha jól emlékszem, 350.000 Ft-ot, apósomtól 200.000-t. A maradékot mi fizettük, kb. 1.200.000 volt az egész. Tehát mondhatjuk, hogy kb a felét fizettük mi.
2013. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekunk juniusban lesz a lagzink, mindent mi allunk! szuloknek szoltunk hogy nászajándekba majd pénzt adjanak, meg aki rakérdez majd szolunk, hogy amit ajandekra koltenk tegyek be boritekba! ha nem kerdezik, az sem gond, nem lesz kikotes h penzt kerunk! van sajat hazunk, mindennel felszerelve, szerintem mindenki tudni fogja h nincs mar semmire szuksegunk! Persze orulni fogunk ha valamennyi visszajon, de ha nem az sem baj!!! nem azert csinaljuk!!!:)
2013. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mi is magunknak fizettünk mindent, a szülőktől kaptunk nászajándékba egy kis pénzt. Így tiszta volt és mi diktáltunk mindent, az elején próbáltak beleszólni a vendégekbe párom szülei, de gyorsan leállítottuk őket. Nekünk így volt tökéletes.
2013. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit off...



1. Vagyok...



Nekünk nagy szerencsénk volt.

A szüleim nagyon sokat segítettek a szervezésbe, de semmibe nem szöltak bele, egy kicsit sem... Tanácsot adtak, amikor kértem...és ugye sokat beszélgettünk. Felhívták dolgokra a figyelmemet /pl a rendezvény helyszínén kérdezzek rá lesz-e aki a mosdókkal foglalkozik, tehát ellenőrzi a tisztaságot, wc papírt plusz jogy a szemetesből ne omoljon a papír... Ez csak 1 példa...


Sok mindent ők szerveztek le, mert azon a településen volt a lagzi, ahol felnőttem, és ők ott élnek most is, míg mi a fővárosban.

De midenről kikérték a véleményem, addig semmit nem fixátak le, amíg nem beszéltük meg.

Nagyon sokat videochateltünk, és pl az étteremhez édesanyám az általam összeállított kérdés listával, skicekkel ment..

Így nagyon gördülékeny volt..


Egyszer sem volt az, hogy ez miért így, vagy legyen inkább úgy...a vendégekbe sem szóltak bele, kértem javaslatot, de messzemenőkig egyetértettek a listával... hogy kit miért igen, és kit miért nem hívtunk..


Anyósom kevésbé, de persze neki sikerült mindezt előző este az ültetésndkor felhoznia. Hát nem tette zsebre amit kapott. A férjem csak nezett, én meg közöltem vele, hogy a véleményét közölhette volna 3 hónappal előtte, amikor a listát állítottuk össze, és a meghívókat vittük ki.

/ problémája : hogy az apukája részéről a z unokatestvérei gyerekei "idegenek" azokat minek hívjuk, mondom a gyerekeket hagynák otthon (7-10 évesek)? Mert ők már szerinte túl táboli rokonok? Csak azért mert a szülei elváltak, és az apósom el is hunyt már ők annyira távoliak? Közben az édesapja részéről 6 ember volt ott a 2 gyerekkel együtt. De kb azt mondta h a szülők is "idegenek" csak mert ő elvált.,.nem is értettem/

2013. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Anyukám odaadta azokat az arany ékszereket amiket a nagymamámtól örököltem. Ebből lettek a gyűrűk.


Egyébként mindent mi fizettünk a férjemmel.


Anyós semmit nem segített. Sőt! Az esküvő utáni héten még kölcsön is kért. Akkoriban sokat idegeskedtem, mert az utolsó 50.000 forintunkat kellett odaadni...amit azóta se láttunk, pedig 2 éve volt. Azóta úgy csinál mintha semmi se történt volna...meg se említi.


És ugye manapság bárkit bármiért kirúghatnak a munkából. Mindketten jártunk már így. Szóval mérges voltam na...és idegeskedtem hogy mi lesz ha pont akkor vágják ki valamelyikünket amikor nincs félretett pénzünk....nem volt könnyű időszak.

2013. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nálunk az a szokás, h teljes egészében a szülők fizetik,Mindent.A férjem szülei az ő vendégeik részét, anyuék a m vendégeink részét.Mi próbáltuk ugy csinálni, h ne legyen olyan brutál drága.És a mi, egy szép dunaparti étteremben 140fős lagzink még 600ezerbe sem került!Minden megvolt, szép volt, ma sem csinálnám másképp!Sok boldogságot nektek!!!
2013. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mivel az én szüleim, és a párom szülei se milliomosok, nem értek azzal egyet, hoyg ha MI akarunk összeházasodni, akkor a szülőket kell ezzel terhelni. Ezt mi akarjuk, nem várhatjuk el, hogy ők fizessenek, nem kevés pénzt.

Mi mindent magunknak fizetünk. Nem, mi sem vagyunk milliomosok, 5 hét múlva lesz az esküvő, de a mai napig spórolunk, hogy biztosan meglegyen.

Nászút ajándék lesz, az anyósoméktól :)

2014. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!